nepresna GPS

Started by tezzhon, April 23, 2012, 09:27:18

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tezzhon

Prosim, Prosim poradte mi  :cry:  mam nainstalovanou pro verzi Locusu,ale bohuzel kdyz si vytvorim mapy z mobacu,treba z googlu earth nebo si treba i tu mapu stahnu rovnou do telefonu,po zapnuti GPS me to nenajde presnou pozici kde prave jsem. Na te GPS obrazovce mi to haze presnost kolem 40m,uz nevim co s tim. Locus mam teprve par dnu,tak se seznamuju,ale v nastaveni GPS jsem uz vyzkousela vse i nejaky pomocny senzory a nic se nemeni  :cry:
  •  

Hanka

#1
Dobrý den,

přesnost kolem 40 m není tak špatná. Záleží také na tom, jak máte silný signál GPS. Pokud stojíte třeba někde domu, může být přesnost GPS horší. Pokud si chcete ověřit správnost svojí GPS pozice, vyzkoušejte program GPS Status https://play.google.com/store/apps/deta ... gpsstatus2
Také záleží na tom, zda Vám vaši GPS pozici na mapě znázorňuje zelené kolečko nebo modré. Pokud zelené, není to pozice z GPS, ale pozice z Wifi sítě nebo BTS Vašeho mobilního operátora. Tato pozice pak může být nepřesná. Pokud Vám pozici znázorňuje modré kolečko, jedná se o pozici GPS.
  •  

tezzhon

#2
dekuju vam za reakci...ten program na tu GPS jsem si uz taky stahla...pozice se mi zobrazujue modrym koleckem,takze snad s GPS. Spis me zarazi jen fakt,ze kdyz jsem minuly rok mela nokii E52,tak s programem smartcomGPS to bylo opravdu presne a ted to zkousim uplne na stejnych mistech a misto abych byla na silnici,tak mi ta sipecka ukazuje treba pres cestu na chodnik,coz me prijde dost nepresne,ale to jen s tim porovnanim s tim programem co jsem mela u nokie. U klasickeho Sygicu mi to funguje dobre.
Neni tam treba nejaky nastaveni ktery by to mohlo nejak vic ovlivnit? I kdyz si myslim,ze uz jsem zkousela vsechno..
  •