Turistické mapy

Started by thirdknown, January 10, 2012, 16:45:46

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Egon

#30
že by podmínky "poskytovatelů" map? ;-)
  •  

Menion

#31
Quote from: "Scibex"Jsem snad jediný komu "Platí po" např. u map Shocartu vadí? Plánoval jsem si na toto jaro koupit PRO verzi a odměnit tak autora za práci. Avšak po probuzení Locusu ze zimního spánku mne čekalo nepříjemné překvapení a to je toto nové zaklínadlo. Proč?
Měl jsem nakešovány celé JČ. Teď je po 7 dnech vše fuč a mohu začít od znova. Proč 7 dní a ne 99999.
Tímto u mne Locus ztratil kouzlo. Nechci internet v mobilu, aby mne na cestách žral baterky, nechci platit nenažrané O2 a spol. 12 měsíců v roce a ani znovu potýdnu běhat prstem večer po displeji na ranní tůru a pak na  místě zjistit, že jsem něco večer nenakešoval. Tak asi server a jeho zatížení neušetřím. Proč? Kde je to původní offline "na pořád"?.

přesně tak. Scibexi .. původní offline napořád bylo v dobách kdy jsem nestoudně v Locusu mapy kradl. Shocart mapy byly odebrány někdy v květnu loňského roku! později s laskavým svolením firmy Shocart opět přidány a s ještě větším svolením umožněno kešování na sedm dní. Mapy jako takové je velmi cenné zboží a divím se obecně že si poskytovatelé mapy více nechrání. Každopádně k čemu kešovat celé JČ? Pokud ti nestačí nakešovat si před výletem jen požadovanou oblast pak si buď budeš muset počkat na nějaké offline řešení v locusu, nebo jinou aplikaci ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

vasatkoj

#32
Ikdyž je to omezené, tak za 100 Kč je tato aplikace naprosto parádní! Jinak, jsou i jiné mapy než Shocart, nahrávámi si mapu MTB, která není o nic horší. Jediný co bych uvítal, je možnost stahování OpenCycle Map, jinak by to bylo úplně dokonalý.
  •  

Menion

#33
OpenCyclo mapy už lze stahovat ale je to zpoplatněné dle tarifu který požaduje majitel (Andy) těchto map ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#34
Dobrý, možná můj dotaz bude mimo mísu, ale používám v Locusu offline mapy TAR jsou to mapy Shocartu bohužel cca 3 aktualizace dozadu po spuštění aplikace je mapa rozhozená tj. když zapnu apl tak mi zobrazuje že jsem právě na tamtom kopci i když stojím jinde. Můj dotaz je: je to posunutí jako ochrana Shocart map nebo mám něco špatně?
  •  

Menion

#35
žádná ochrana Shocart map neexistuje protože pokud máš nakradené mapy stažené do TAR, nedá se poznat jejich originální zdroj. Obecně by ale TAR mapy měly šlapat korektně, pokud tomu tak není, máš prosímtě nějakou malou mapu na otestování a následnou opravu? Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#36
Dobrý večer, jednu mapu je možno stáhnout na:
http://ulozto.cz/xEjiGgt/z-19-tar

heslo: tar19
  •  

Axel

#37
Sice kusok mimo hlavnej temy, ale pochopil som to dobre, ze cache mapy je vlastne jednorazovy parameter a po nastavenom case sa dana dlazdica zmaze bez ohladu na to, kedy bola naposledy pouzita? Az doteraz som myslel, ze ten odpocet sa zobrazenim dlazdice na displeji znovu resetne a tak vlastne mam "domovsku" oblast v mobile nafurt stiahnutu.
Ale do istej miery to dava zmysel, inak by sa mi casto pouzivane dlazdice nikdy nerefreshli novsimi (ak by teda nebola k dispozicii feature typu: updatni dlazdicu, ak je k dispozicii novsia. Kontrola by napriklad prebiehala len pri wifi pripojeni, aby sa neminali platene data na pomalom mobilnom spojeni).
A ked sa uz preberal Shocart, ma aj niekto iny pocit, ze sa mapy Shocartu natahuju vyrazne pomalsie ako ostatne? Aj cez wifi musim na zaplnenie obrazovky casto cakat aj pol minuty. Taky google, OSM alebo Nokia (mnou pouzivane) idu viacmenej okamzite.
  •  

Menion

#38
Quote from: "kulis_cz"Dobrý večer, jednu mapu je možno stáhnout na:
http://ulozto.cz/xEjiGgt/z-19-tar

heslo: tar19

díky, věř nebo ne, problém byl v jednom velkém písmenu, děkuji, opraveno

ohledně rychlosti (pomalosti) - musíš to brát tak, že Shocart server je rozhodně méně výkonný než Google a jiné servery a pak taky samotné mapy jsou barevnější, komplexnější a odhadem možná i 2x větší co se datové náročnosti týče. Locus sám o sobě nevidí rozdíl mezi mapami, takže pokud jedna je pomalá proti jiné, je to problém v připojení na server a serveru jako takovém
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#39
Dekuji za opravu a info budu se tesit na aktualizaci
  •  

Sodobar

#40
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak to vypadá se slibovanými offline mapami, které by měly být hotové do hlavní sezóny. Ta už se nám rychle blíží  ;)
Má to něco společného s tímhle?
//http://jdem.cz/vm555
  •  

Menion

#41
něco se už asi chystá ... :)

a nemá, Mapy.cz si dělají vlastní produkt na který jsme všichni zvědaví
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#42
Ahoj chtel jsem se jeste optat kdy bude vydana opravena verze locusu? Cas dovolenych se blizi tak jsem uz nervozni :)
  •  

Menion

#43
tady viewtopic.php?f=25&t=1859&start=40#p13321 je už nějaké dva dny k mání test verze, takže budu rád když vyzkoušíš ať případně před releasem (který bude asi v úterý) ještě doopravím co je třeba
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#44
Ahoj nahrál jsem verzi 2.4.3.3 a bohužel pořád TAR mapa ukazuje mimo.
  •