Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Harwey

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Rozhledny a LoPoint
April 20, 2023, 08:48:38
Zdravím,
V offline verzi LoPoint chybí kategorie rozhleden.
V LoPoint online je to OK, ale tam zase není možnost vyhledávání "Body v okolí".
#2
Zdravím,
Povrch cesty Sett (dlažební kostky) překládá Locus jako Kameny, což je dost zavádějící pojem (ten bych čekal u povrchu Rock).
Ještě bych měl návrh na vylepšení. U každé polní/lesní cesty existuje parametr Klasifikace povrchu (rozmezí 1 až 5 dle typu). Ten je u většiny cest vyplněný. Asi by stálo za úvahu rozdělit polní/lesní cesty ještě podle tohoto parametru - klidně jako podkategorie. Člověk by tak hned získal představu po jak kvalitní cestě se bude pohybovat.
Parametr povrch cesty v tomhle mi moc nepomůže, protože většinou není vyplněný a všechno spadne pod kolonku Neznámé (I když se snažím povrchy doplňovat :D )


#3
Chtěl bych nahlásit chybu při vykreslování jednotlivých vrstev map v nové verzi.
Při použití spodních tlačítek plus/mínus se správně mění vrstvy podle přiblížení, ale
pokud se používá dvojklik (ovládání podle Google) tak se level nezmění ale jen se aktuální pouze přiblíží.
Někdy dokonce i část mapy zmizí a je tam jen bílá plocha. Dělají to jak rastrové offline mapy tak i LoMaps.
#4
Dobrý den,
Bylo by možné přidat do Plánování možnost výběru bodů z Bodů zájmů z map LoMaps.
Nemusí být nutně v menu Přidat bod, klidně by stačila další položka v menu.
Jinak musím celé plánování pochválit. Super je i teď ten nový přepočet trasy.
#5
Dobrý den.
Po aktualizaci na v 3.33.0 mi nefunguje funkce Navigovat do. Po jejím výběru celý Locus spadne. V předchozích verzích to bylo OK.
#6
Ještě k velikosti ikon.
Nechá se někde změnit velikost navigačních ikon, které se zobrazují po přejetí kurzorem přes trasu, případně je úplně vypnout?
Sice na to má vliv změna v Nastavení - Body a trasy - Velikost ikon, ale i tak jsou v poměru k velikosti ostatních uživatelských bodů příliš velké.


#7
Neva, budu to dělat jako doteďka. I tak díky za rychlou reakci.
Stejně bych měl ještě jeden návrh na vylepšení. Nešlo by dodělat ve statistice naplánované trasy i počet kilometrů na jednotlivých cestách a jejich povrch (silnice, zpevněné, nezpevněné cesty atd.). To má třeba Komoot a je to perfektní.
#8
Zakoupil jsem cyklocomputer Wahoo Elemnt Bolt, ale pro plánování trasy používám Locus+Brouter, který je lepší a má mnohem více možností. Pokud chci zachovat navigační instrukce a případné waiponty nestačí mi vygenerovat TCX a přenést ho do Bolta, ale musí se to udělat přes export například přes zmiňovaný RWGPS (to není chyba Locusu, ale tak prostě funguje aplikace Boltu - TCX sice můžu přenést přímo, ale pak ho ořeže jen na holou trasu). Export do RWGPS dělám tak, že vyexportuji TCX a pak odešlu mailem, protože export v Locusu v nefunguje.
Seznam chyb.
Správný mail na poslání trasy je upload@ridewithgps.com (teď tam máte upload@rwgps.com)
Je nutné tam posílat TCX, který se pak zařadí v RWGPS do naplánovaných tras (routes), zatímco GPX se řadí do projetých tras (rides) a to není možné načíst do navigace.
Po upgradu na androidu 7 mi ten export v locusu vůbec nefunguje. V okamžiku kdy má zavolat mail clienta, tak ohlásí, že došlo k neočekávané chybě a mám kontaktovat podporu. Na andoidu 6 to fungovalo i když s výše uvedenými chybami.
Pokud by se to povedlo opravit, bylo by to super. Ušetřilo by mi to pár kliků. Ale jinak jsem spokojený uživatel Locusu.