Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Mireczech85

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 08, 2012, 23:54:20
Tak jsem na to asi přišel, chtěl jsem exportovat dnešní výlet a šlo to. Zkusil jsem předposlední  (problémovej) ale ten stále nejde. Asi bude nekorektně uložen a dělá problémy. Ale i tak se mi zdá, ž e jim to api trochu zlobilo a nebo jim vadilo příliš neúspěšných pokusů o upload.
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 08, 2012, 10:29:48
Quote from: "menion"zdravím,
  vyzkoušel jsem - funguje mi. Instalací není co podrbat, stejně tak pokud Locus padne tak ať už je se serverem cokoliv špatně, je to problém Locusu.

prosímtě, jen zkus odhlásit/přihlásit, jestli nepomůže. Jinak tě poprosím o crash log, který určitě pomůže. Pokud nevíš jak na to, program CatLog spuštěný hned po pádu je tvůj kamarád :). Děkuju!

Zkusil jsem se odhlásit a přihlásit, chyba bude někde mezi mým účtem a API breadcrumbs. Bohužel nepomohlo ani nahrání nové ROM. Ještě si s tím budu chvíli hrát a pak bych udělal log. Ale sakra, teď nevím jak log udělám, protože jedu na ICS a tam CatLog nefungoval. To je jedno, nějak to vymyslím a ozvu se, zatím mě to netrápí a třeba se to časem samo umoudří. Locusem by to nemělo být.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 07, 2012, 12:04:04
Chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo problémy s exportem stopy na //http://www.gobreadcrumbs.com/breadcrumbs skrze Locus? Já jen jestli jsem si podrbal instalaci, nebo třeba zlobí server breadcrumbs. Děkuju

Locus mi přestane pracovat a nabídne to klasicky ukončení aplikace nebo nahlášení problému. Hlášení jsem poslal se systémovým logem, nebo co to nabízelo samo automaticky.
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Rozbita fixace BT GPS
September 04, 2012, 20:56:52
Tak potvrzuji funkčnost poslední verze na Huawei Ascend G300 i HTC Desire HD. Fix prakticky okamžitě, stabilní (12 z 12 satelitů), ale to je především tím, že mám GPS prakticky na střeše :) Sice už jsem se jednou radoval, že je to ok a nakonec to zase blblo po nějakém čase. Ale teď věřím, že to bude ok. Na telefon ani GPS sem nesáhl půl dne, teď jsem se vrátil ze zahrady, přečetl forum, stáhl, nainstaloval, pustil a vše v naprostém pořádku.

Skvělá práce Menione, díky za vynikající podporu. Budu tvé DÍLO dále všude doporučovat a chválit :)
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Rozbita fixace BT GPS
September 04, 2012, 16:39:51
Bohužel, problém stále přetrvává. Jen se mi zdá, že se rychleji zobrazí informace o odpojení od BT GPS modulu.

Log nahrávám zde: https://www.dropbox.com/s/9netud45qjinm ... -32-13.txt

Kdyby tento log nestačil, mohu udělat log se starou verzí, kde nám připojení funguje. Třeba by se nějaký zádrhel objevil.
#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Rozbita fixace BT GPS
September 02, 2012, 18:20:35
Souhlasím s "psukem" u verze 1.14.6 funguje fixace BT GPS na jedničku.
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Fixace BT GPS
August 29, 2012, 10:56:47
Tak celé ráno testuju a zjistil jsem, že mi G300 uvede BT modul do stavu, kdy se k němu nedokážu připojit z G300 ale mohu se na něj připojit a fixnout starou dobrou E51 (bez jakéhokoliv restartu GPS modulu) a pak se připojím Locusem z G300 téměř okamžitě (také bez restartu jak přístroje tak BT). Takže moje E51 zase uvede BT modul do korektního stavu na který se snadno připojím, jen nesmím na G300 moc čachrovat s BT. Teď jen musím přijít na to, čím to je. Prozatím vylučuji Locus. Spíš to vypadá problém v mnou nahraném ICS 4.0.3 na G300. Až bude čas, zkusím nahrát zpátky Android 2.3.6 a uvidím co se bude dít dál. Tipuji, že to bude ok.

Tak už jsem zpátky na 2.3.6. a i na čistým systému mi to občas špatně fixovalo, ale už mi jde catlog, tak to dneska všechno pořádně otestuju a zašlu log k prozkoumání.

Tak a nyní slibovaný log s krátkým popisem, co jsem vlastně dělal:
Testování 1. log (dlouhé hlášení) //http://uloz.to/xkqrY4P/dlouhe-hlaseni-01-txt
Aktivoval jsem BT na G300, pustil jsem apk Bluetooth GPS, připojil, fixnul, odpojil, vypnul.
Vzápětí jsem spustil Locus, připojil k BT GPS, po chvíli mi Locus signalizoval, že jsem připojen, ale nezobrazil žádné údaje o poloze. Odpojil jsem se od GPS, počkal až to napíše hlášku o ztraceném připojení, znovu připojil a po chvíli už se korektně fixnul. (když bych se rychle odpojil a hned připojil tak bych GPS modul dostal do takového stavu, kdy bych se horko těžko připojoval - tuto situaci mohu také nasimulovat).

Testování 2. log (dlouhé hlášení) //http://uloz.to/xgu8yS2/dlouhe-hlaseni-02-txt
Pustil jsem Locus, nechal ho aktitovat GPS při připojení k BT GPS modulu. Během chvíle proběhla signalizace o připojení(fixaci) ale obvyklá chyba - neozbrazovaly se údaje o poloze. Nechal jsem Locus, co bude dělat, aniž bych nijak nezasahoval. Po celou dobu byl připojen k 9-11 z 11 viditelných satelitů, tedy dostatečně velké množství k fixnutí. Během toho mi přišel jen hovor, mamka mě zvala na oběd :) Dále jsem to nevydržel a postupoval klasicky jako v předešlém případě. Odpojil, počkal na hlášku o ztraceném spojení, chvilinku počkal, připojil a téměř okamžitý log s vysokou "přesností". Připojeno 8-11 satelitů. Jen bych podotkul, že při takovémto odpojení a připojení už Locus nesignalizuje nastaveným zvukovým upozorněním o úspěšné fixaci.

Není to tak strašné, jako na ICS, tam jsem byl hodně zoufalej a Locus nešlo prakticky používat spolu s BT GPS modulem. Nyní to lze alespoň jednoduše obejít a člověk se na nakonec fixne. Večer bych to mohl zkusit na přítulky Desire HD (HTC ACE), abych vyloučil, že je to mým Huawei.

Jak jsem slíbil, tak jsem provedl. Na Desire HD (HTC ACE) jsem provedl pokus a se stejný výsledkem. Locus pípne, že se fixnul, je připojen opět k 8-12 satelitům, ale nezobrazí žádné informace o poloze.

Dnes ráno (31-8-2012) jsem provedl ještě jeden log (dlouhé hlášení), kdy jsem uvnitř bytu(domu) pustil aplikaci Bluetooth GPS //https://play.google.com/store/apps/details?id=googoo.android.btgps&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImdvb2dvby5hbmRyb2lkLmJ0Z3BzIl0. nechal jí aktivovat BT na telefonu a připojit k Bluetooth GPS modulu Nokia LD-3W. Vše proběhlo v naprostém pořádku, během půl minuty se v těchto podmínkách navigace fixnula. Poté jsem jí odpojil a logování uložil. Tak třeba to pomůže při ladění Locusu. Zde ještě slibovaný poslední log(dlouhé hlášení) //http://uloz.to/xHC4ocz/dlouhe-hlaseni-03-txt
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Fixace BT GPS
August 29, 2012, 06:34:17
No já se u nové verze peru se stejnou chybou, přitom jsme to tu řešili předtím a vše se zdálo v pořádku. Teď se snažím druhým dnem prošťouchnout CatLog ale nedaří se, stále prázdný záznam.

Ta chyba je podobná. Dám připojit, signalizace zahlásí připojeno, na GPS modulu (Nokia LD-3W) svítí, že je lognuto, ale Locus se tváří že není, nezobrazuje polohu. Resp. zobrazuje ale úplně mimo než se skutečně nacházím. Když vypnu Locus, zapnu Bluetooth GPS tak se připojí stejně rychle (možná trochu rychleji) ale už se zobrazí údaje o poloze, rychlosti, výšce i přesnosti - prostě vše v pořádku.

Locus jsem zkoušel odinstalovat, přejmenovat složku Locus aby se nainstaloval načisto do nové a problémy přetrvávaly. Stále stejné chování. Svedl bych to na mou kombinaci Huawei G300 (ICS B934) + Nokia LD-3W, ale pak nechápu, proč Bluetooth GPS funguje bez problémů a velmi rychle fixuje polohu.
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
August 28, 2012, 08:10:32
Ok tak já to tam nějak vhodně zformuluju.

Odesláno z mého HUAWEI U8815 pomocí Tapatalk 2
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
August 27, 2012, 15:31:25
Zdravím, snad to napíšu správně do tohoto topicu.

Chtěl bych se zeptat, na automatickou pauzu. Plánuješ na této funkci něco dělat? Pokud vím, v Locusu si mohu nastavit, že se nebude trasa zaznamenávat, pokud se dostanu pod určitou rychlost, ale nezastaví se čas - tak jako to dělají aplikace k zaznamenávání trasy určené (Sports Tracker či Endomondo a určite i jiné). Jejich webové rozhraní pak nespočítá správně průměrné rychlosti. Naproti tomu SportsTrackLive s tím počítá stejně jako Locus a uvádí průměrné rychlosti celkové a v pohybu.

Zda by pak byla možnost vybrat si, zda chci automatické pauzy se zastavením času a nebo jen přerušení zaznamenávání trasy.
#11
Tak jsem stáhl poslední testovací verzi a vrhl se na testování.

Napřed jsem provedl studený start, kdy jsem položil GPS modul na roh zábradlí balkonu, aby byl pokaždé na rovnocenném místě. Pustil aplikaci Bluetooth GPS, nechal skrze ní nastartovat BT, připojil se k LD-3W a čekal na fix. Za 30 sekund byl uskutečněn fix se zobrazenou přesností 5,7 m ať už to znamená cokoliv.

Pak jsem provedl studený start obdobným způsobem s poslední testovací verzí Locusu. Taktéž jsem nechal BT aktivovat skrze aplikaci Locus a výsledek zřejmý. Téměř okamžitě fixnuto (řádově 1-3s). Až se mi tomu nechtělo věřit, vyndal jsem z GPS baterku asi na 10 minut a zkusil to znova se stejným výsledkem.

Tudíž, z mé strany považuji problém za vyřešený a děkuji moc Menionovi za skvělý přístup! Jen tak dál :)
#12
Díky, už to mám nastavené. A to jsem si myslel, že mě už ničím Locus nepřekvapí když z nudy projíždím nastavení a všechna menu :)

Pokud takovou testovací verzi udeláš, určitě nebude problém poslat log.
#13
Quote from: "strojvudce"
Quote from: "Mireczech85"Vždyť to není až tak složité .....
 

 :lol: Tak když to bereš takhle, tak pak není nic složité a nějaká tlačítka např. na zákl.obrazovce jsou úplně zbytečný. Vždyť vše je v nastavení. Ještě, že takto neuvažují vývojáři. ;-)

Znám postoj Meniona a proto jsem to napsal. Mě to osobně vůbec problém nedělá, a myslím si, že je nás většina. Pokud to tak není, tak by na to jistě tvůrce zareagoval. Ale je spousta jiných a důležitějších věcí, které jdou stále zlepšovat. Jen mě momentálně žádná zatím nenapadá :)

Děkuji za reakci na problém s fixací BT GPS, jdu instalovat a zkoušet, jestli je problém vyřešen. Později nahodím výsledek zkoušení :)

------EDIT------

Tak jsem to bleskově vyzkoušel a zdá se, že to jde bez problémů. Zapl jsem Locus, nastavil BT GPS a nechal Locus aktitovat BT připojení. Fix byl během 2s. Ještě vyzkouším studený start GPS modulu, jak se to celé bude tvářit.

------EDIT------

Tak mám pocit, že problém přetrvává. Zkuste to prosím někdo další. Vyndal jsem baterku z GPS modulu, abych docílil studeného startu (doufám že to říkám dobře). Dále jsem postupoval jako předtím, a fixace trvala strašně dlouho. Už jsem neměl nervy, vypnul jsem Locus i BT. Nechal 5s, zapnul BT, nechal 5s, zapnul Locus, připojil BT GPS a fix proběhl během asi 5s.

Ještě zkusím být trpělivější a nechat to déle, zda se GPS fixne.

------EDIT------

Tak jsem zkusil jsem jsem slíbil za přibližně 3-5 minut se nakone fixne. Takže je snad problém opravdu vyřešen. Ale je možné, že proces vypnutí za zapnutí BT a Locusu celou fixaci o něco urychlí.

TIP PRO MENIONA: Když jsem to tak zkoušel, napadlo mě, že by mohl Locus signalizovat fixaci a případnou ztrátu fixace GPS. Nějaké krátké pípnutí, těžko říct, to už nechám na tvůrci, pokud se tím má vůbec smysl zabývat.

Jestli je to nutné, mohu tento příspěvek přesunout do správného tématu.
#14
Vždyť to není až tak složité proklikat se na změnu BT Navigace. Schválně to spočítám. Jsou to 4 dotyky za základní obrazovka + 2 dotyky do návratu na základní obrazovku(mapu).

Ale co by mě spíše zajímalo, pokud se mohu podpory zeptat přímo tady. Mám problém s fixací BT Navigace (Nokia LD-3W) na mým Ascend G300. Normálně nastavím BT Navigaci, mám zaplé BT jak na mobilu tak na GPS modulu a zapnu jí v Locusu. Poměrně rychle to chytne 6 a více satelitů, podle situace. Rychle znamená do 10s. Ale i třeba že jich to má 10 z 12 tak se stále nefixne. Pomůže, když vypnu Locus, vypnu BT na telefonu a znovu zapnu, chvíli počkám, zapnu Locus, zapnu BT GPS v Locusu a fixace proběhne téměř okamžitě (3s). Setkal jste se někdo s něčím podobným?

Teď jsem to byl zkusit, ale napřed jsem se chytil přes Bluetooth GPS (do 3s), odpojil, pustil Locus a tentokrát se chytl taky okamžitě. Tak nevím, kde je problém. Raději to ještě několikrát vyzkouším v průběhu dne a příspěvek případně upravím.