Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - cevacevikus

#1
Od mé poslední otázky na toto téma již uplynulo hodně času, nových verzí a taky jsem se díky nové debetní kartě dostal ke koupi Locusu...

Nyní po vydání addonu pro načítání keší z Geogetu vyvstává opět otázka, zda se mi a nebo případně obecně nám, náročnějším uživatelům, nepodaří Tě přesvědčit o přidání této funkce (Ano, jsem si vědom, že by to nejspíš znamenalo úpravy v databázi a jsem si vědom, že s tím asi otravuji až moc často :oops: )

Jde mi tedy o zobrazení všech waypointů ke všem zobrazeným keším, teď se musí waypointy zobrazovat pro každou keš zvlášť (i když jdou pro danou keš načíst všechny najednou, musí se to opakovat pro více keší).

Přes GPX (exportované tak, abych měl název a popisky waypointu tak, abych se v tom vyznal) jsem to řešil samostatným importem waypointů do samostatné kategorie a prostě s tím žil, že to tak je. S novým addonem se mi už nechtějí waypointy exportovat-importovat zvlášť... Vlastně už nemám chuť vůbec používat na cokoliv GPX soubory, když to jde přes addon a Locus API tak rychle...

Windows Mobile zařízení na kterých beží PocketDrake pomalu, ale jistě umírají a Locus je zatím jediná rychlá aplikace, s hodně mapovými podklady, hlasovou navigací, offline, uživatelsky příjemná se kterou se dá na adnroidu pohodlně kešovat, ale k dokonalosti pro kačery co loví nejen tradičky a luští do šuplíku chybí už snad jen ty waypointy...

Nechám se překvapit, jak se to tu bude vyvíjet  :?:
#2
Ahoj Menione,

chtěl bych Tě poprosit o několik vylepšení importu bodů:

1) Šlo by přidat do nastavení importu volbu "Nevypínat obrazovku při importu"?
Účel je jasný: když se importují body a displej zhasne, import se přeruší

2) Bylo by možné přidat podporu pro import GPX souborů z listingu na webu GC.com?
Jedná se o GPX soubor s keší i waypointy v jednom souboru, který se nyní nenaiportuje... (Např. GC23JQD.)

Takový soubor je také možné vytvořit například v Geogetu za použití exportního skriptu GPX Garmin, který umožňuje sestavit listing i názvy keší/waypointů dle libosti.
Ve vytvořeném GPX souboru je pak více keší i waypointů (Vždy v pořadí keš 1, waypointy ke keši 1, keš 2, waypointy ke keší 2, atd atd.) Odkaz s ukázkovým GPX souborem Ti odešlu jako SZ.

3) Bylo možné udělat zaškrtávací tlačítko pro zobrazení bodů na mapě hned po importu?
Idelně pod tlačítkěm "Vyprázdnit vybranou kategorii", sice je to "jen" 5 kliků, ale v případě častého importu několika bodů do více kategorií to ušetří spoustu času...
#3
Ahoj Menione,

včera jsem objevil možnost přepnout informace na horním panelu a chtěl bych Tě proto poprosit, zda by tam nešla udělat položky "Cíl" a "Navigace", kdy by se zobrazovaly například tyto informace:

Cíl
*Vzdálenost k cíli (když jsem blízko bodu, vzdálenost už není vidět, takže musím zamknout zoom na mapě a přizoomovat tak, aby byla čára mezi mnou a cílem dostatečně dlouhá, aby se u ní zobrazila vzdálenost)
*Čas k dosažení cíle průměrnou rychlostí (například průměrem za poslední minutu)
*Malinký kompas napravo ukazující na cíl (bude to energeticky úspornější, než rotace mapy a lépe představitelné, než "Zobrazit pohled")

Navigace
*Vzdálenost na konec stopy / celková vzdálenost stopy, po které se naviguji
*Zbývající čas k dosažení konce stopy / čas, kdy dosáhnu konce stopy průměrnou rychlostí
#4
Ahoj Menione,

měl bych prosbu, zda by nešlo ve vybrané kategorii POI vybrat určitý počet POI, protože si myslím, že je zbytečné nechat zobrazovat několik tisíc bodů někde v terénu, kde se k nim stejně nedostanu, protože jsou daleko...

Hlavní využití by bylo po seřazení dle vzdálenosti. Ideální by byl vyskakovací seznam s předvolenými hodnotami (např. 50, 100, 250, 500 a všechny)

Pro geocaching by bylo super, kdyby tam volba  50 byla dvakrát, s tím, že jedna by byla normální a tou druhou by se zobrazilo 50 keší včetně všech waypointů...

U waypointů bych chtěl ještě poprosit o zobrazování tlačítka na otevření mateřské keše...