Mám následující problém: Na mapy.hiking.sk jsem si naplánoval trasu, exportoval ji do GPX formátu a zkopíroval do telefonu. V LocusPro bez problému naimportoval, přes SHOCart mapu zobrazil a vše se zobrazilo zcela korektně, až na jednu věc - u trasy chybí údaje o nadmořské výšce, čili chybí info o převýšení a vše z toho vyplývající. Zkoušel jsem stejným způsob použít KML formát, ale výsledek byl stejný. Vypadá to, že se ta informace ztratila už během exportu z hiking.sk, je to možné? Existuje nějaké řešení?
Díky moc.
Mozne to samozrejme je, tedy spise jiste. Pokud by vyska v souboru byla, jsem si jist ze by ji locus nacetl.
Doporucuju kliknout na naimportivanou trasu a z jednoho podmenu vybrat "doplnit vysky".
Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Díky, pomohlo.
Předpokládám, že otázka, jak zajistit, aby ty hodnoty byly už v exportu samotném, asi nepatří sem.
Jestli nadmořskou výšku podporuje server mapy.hiking.sk zjistíš jednoduše že si otevřeš už na PC vyexportovaný GPX v textovém prohlížeči a podívaš se jestli je tam tag <ele>. Když není tak ho ani Locus nezobrazí v profilu trasy.
Tag <ele> tam nevidím, ale to znamená jenom to, že mapy.hiking.sk nepodporují export této hodnoty, protože v průběhu plánování trasy s těmihle údaji normálně pracoval, vypočítával převýšení atd. Nerozumím, proč se to do GPX exportu nedostalo.
To bude asi obecný problém exportu GPX i z jiných zdrojů... Např. na mapy.cz vidím taky výškový profil a když pak vyexportovaný GPX soubor naimportuji do Locusu, výšky v něm nejsou.
právě pro to by pro vás mělo být velmi snadné, na pár kliků, výšky do tras v locusu dodat ... offlinově a okamžitě
Jasně, to dělám, já chtěl jenom říct, že to není problém hiking.sk :-).
Nechcem (neviem) zakladať nové vlákno - mne zas v Locuse po exporte trasy do GPX "zmizne" rýchlosť. NMEA ju má - GPX nie. Čo robím zle?
Ďakujem
Zdravím,
ty jsi mě myslím kontaktoval přes icq že? Byl jsem teď pryč, proto žádná odpověď. Nicméně doporučuju se podívat jestli u exportu nemáš zaškrtnuté "Kompatiblní s GARMIN". To by mohlo způsobovat chybějící rychlost. Takže odškrtnout a pak už tam rychlost bude
Ano skúsil som ICQ kontakt.
Ďakujem - tiež som bol preč, poskúšam, pozriem :)
Nieje to nič dôležité a Locus obdivujem :)
Ahoj. Při exportu v Locusu do KML chybí údaje o nadmořské výšce. Lze toto nějak zapnout?
Děkuji.
Zdravím,
o takovém problému nevím. Poslední verze? Bod či trasa určitě výšku má? Lze ověřit např. exportem do GPX.