Zdravím,
V prvom rade musím poďakovať všetkým ktorí majú zásluhu na Broutry. Je to naozaj výborný nástroj v spolupráci s Locusom.
Po posledných aktualizáciách Locusu a tuším jednej Broutru sa začala navigácia respektíve jej grafická interpretácia správať ináč ako doteraz. Pokladal som to za chybu no po ďalších aktualizáciach táto chyba (alebo nová vlastnosť) stále pretrváva.
Neviem či táto vec závisí od Locusu alebo od Broutru tak to skúsim napísať sem.
Ide o to že doteraz pri výpočte trasy navigácie bola vypočítaná dostupná trasa vyznačená hrubou fialovou čiarou do miesta pokiaľ mal Brouter data k trase a ak sa cieľový bod nachádzal napríklad mimo cestu alebo na ceste kde už Brouter mená data tak trasa bola hrubá fialová do miesta kde konci cesta alebo kde skončili dostupné navigačné dáta. Ďalej k cielu už smerovala najbližšia priama tenká navádzacia čiara. Bolo jasné že od tohoto miesta už buď cesta ďalej nevedie alebo už niet dát o ceste.
V praxi to znamenalo napríklad autom že dám navigovať na cieľ a je jasné že po hrubej je známa trasa čiže dostupná autom a od bodu kde už je len tenká rovná čiara nasleduje čokoľvek neznáme. Možno cesta, pole, les hocičo.
Momentálny stav je taký že dám navigovať autom na cieľ-bod mimo cesty niekde a mám krásnu hrubú navigačnu čiaru-trasu až do cieľa. Ako keby tam viedla cesta pre auta. Takže sa to javí že autom sa dá dostať až do cieľa.
Pri podobnom preskúmaní a veľkom zväčšení mapy sa trasa plynulo odpojí-zíde z cesty a smeruje plynulo na cieľový bod. Nie kolmo od cesty najkratšia priama čiara ako kedysi.
Podľa nejakého algoritmu sa rozhodne a zvolí súbežne s cestou nejakú trasu cez pole, les k cieľu.
Momentálne sa to aj ťažko zisťuje že od ktorého miesta sa tak udialo lebo pokračuje ďalej hrubá navigačná čiara.
Tak to má fakt po novom fungovať? Predpokladám že nie. Prípadne prosím o opravu na predošlý stav kde bolo jasne identifikovateľné čo je vypočítaná dostupná trasa po zvolenej ceste alebo chodníku a čo je už len navádzacia čiara smerujúca k cieľu - spojnica medzi posledným najbližším vypočítaným bodom trasy a cieľovým bodom.
Apropo to nikomu nevadi táto zmena alebo chyba?
Ďakujem za vyjadrenie a prípadnú nápravu.
Na ukážke po starom by hrubá navigačná čiara končila v tom "V" najbližšie dostupné miesto k cieľu a od tohoto miesta by pokračovala tenká navadzacia čiara k cieľu.
Po novom to vyzerá viď screen.
Presunute do samostatnej temy:
http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=5692.0
V prvom rade musím poďakovať všetkým ktorí majú zásluhu na Broutry. Je to naozaj výborný nástroj v spolupráci s Locusom.
Po posledných aktualizáciách Locusu a tuším jednej Broutru sa začala navigácia respektíve jej grafická interpretácia správať ináč ako doteraz. Pokladal som to za chybu no po ďalších aktualizáciach táto chyba (alebo nová vlastnosť) stále pretrváva.
Neviem či táto vec závisí od Locusu alebo od Broutru tak to skúsim napísať sem.
Ide o to že doteraz pri výpočte trasy navigácie bola vypočítaná dostupná trasa vyznačená hrubou fialovou čiarou do miesta pokiaľ mal Brouter data k trase a ak sa cieľový bod nachádzal napríklad mimo cestu alebo na ceste kde už Brouter mená data tak trasa bola hrubá fialová do miesta kde konci cesta alebo kde skončili dostupné navigačné dáta. Ďalej k cielu už smerovala najbližšia priama tenká navádzacia čiara. Bolo jasné že od tohoto miesta už buď cesta ďalej nevedie alebo už niet dát o ceste.
V praxi to znamenalo napríklad autom že dám navigovať na cieľ a je jasné že po hrubej je známa trasa čiže dostupná autom a od bodu kde už je len tenká rovná čiara nasleduje čokoľvek neznáme. Možno cesta, pole, les hocičo.
Momentálny stav je taký že dám navigovať autom na cieľ-bod mimo cesty niekde a mám krásnu hrubú navigačnu čiaru-trasu až do cieľa. Ako keby tam viedla cesta pre auta. Takže sa to javí že autom sa dá dostať až do cieľa.
Pri podobnom preskúmaní a veľkom zväčšení mapy sa trasa plynulo odpojí-zíde z cesty a smeruje plynulo na cieľový bod. Nie kolmo od cesty najkratšia priama čiara ako kedysi.
Podľa nejakého algoritmu sa rozhodne a zvolí súbežne s cestou nejakú trasu cez pole, les k cieľu.
Momentálne sa to aj ťažko zisťuje že od ktorého miesta sa tak udialo lebo pokračuje ďalej hrubá navigačná čiara.
Tak to má fakt po novom fungovať? Predpokladám že nie. Prípadne prosím o opravu na predošlý stav kde bolo jasne identifikovateľné čo je vypočítaná dostupná trasa po zvolenej ceste alebo chodníku a čo je už len navádzacia čiara smerujúca k cieľu - spojnica medzi posledným najbližším vypočítaným bodom trasy a cieľovým bodom.
Apropo to nikomu nevadi táto zmena alebo chyba?
Ďakujem za vyjadrenie a prípadnú nápravu.
Na ukážke po starom by hrubá navigačná čiara končila v tom "V" najbližšie dostupné miesto k cieľu a od tohoto miesta by pokračovala tenká navadzacia čiara k cieľu.
Po novom to vyzerá viď screen.
Presunute do samostatnej temy:
http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=5692.0