Fotografie s EXIF GPS daty - import

Started by ormoru, August 19, 2011, 08:32:05

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ormoru

Napadla mě ještě jedna věc. Funkce jako zobrazit fotky na mapě. Locus by mě vyzval k vybrání adresáře s fotografiemi. Nemusí to být vždy fotky z foťáku v adresáři DCIM :) Pokud by pak našel fotky, které by měli v EXIF datech GPS souřadnice, zobrazil by je na mapě. Jako ikona by se třeba použil miniaturní náhled té fotky. Nad takovýmto "plovoucím" waypointem by pak fungovalo podobné okno s menu jako u ostatních. Navádění, možnost z toho udělat regulérní waypoint (uložení).

Jarda
  •  

Menion

#1
celkem pěkný nápad, podívám se na to ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

#2
done ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ormoru

Zkoušel jsem na SGS II, tam mi nenašlo žádné fotografie. Ač mám v /mnt/sdcard/Turistika/Turisticke znaceni fotky s gps souřadnicemi.
Dále jsem zkoušel na Asus Transformerovi. Tam mi fotky našel, ale nezobrazil. Při jakémkoliv pokusu o zobrazení házel FC. Chyby jsem poslal klasickou androidí cestou do marketu :)

Nápad:
Jinak jsem se ještě zamýšlel nad současnou verzí. Co v případě, kdy bude na kartě několik stovek fotek ? Každé z jiného okruhu témat ? Napadá mě, jestli by nebylo přehlednější místo fotografií zobrazit názvy adresářů, kde se dané fotky vyskytují. Výběrem adresáře pak zobrazím příslušné fotky na mapě. Eliminuje se dlouhý seznam fotek, kdy podle malého náhledu nevím, co je to za fotku. Ani, odkud se bere.
Případně by šlo udělat, že při kliku na adresář se otevře seznam s fotografiemi v daném adresáři. A nyní si můžu vybrat konkrétní fotografie.

Jarda
  •  

Menion

#4
tak se mi do toho moc nechtělo ale nakonec hotovo ... když už tak by to mohlo být pořádně. Ten error na Asusu, mohl by jsi mi ho poslat na mail nebo na market spolu s komentářem? jinak ho asi nenajdu :). Adresáře jsou dodělané, tak zkoukni další market verzi a kdyžtak zase trošku doladíme ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ormoru

#5
Tak jsem ti to poslal na market i na mail menion at asamm.cz.
  •  

Menion

#6
tak snad chybka opravena. Další verze bude až příští týden, takže pak, pokud vše bude fungovat, pořešíme další úpravy když budeš chtít ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •