Mapy na externí SD (ASUS Transformer)

Started by kolargol, August 17, 2011, 18:48:52

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kolargol

Ahoj,

za prvé bych chtěl poděkovat za tenhle skvělý program - dřív jsem používal Maverick, ale Locusu nesahá ani po kotníky...

A teď k věci - šlo by prosím při hledání uložených map brát v potaz externí SD kartu? Ono to vypadá, že jsem upadl na hlavu, protože třeba v Desiru samozřejmě mapy uložené v /Locus/maps na SD kartě bezvadně fungují, ale u tabletu ASUS Transformer je to jinak. Abych mapy viděl, musím je nakopírovat do (cestu beru z Root Exploreru) (root)/sdcard/Locus/maps. To je v pořádku, nicméně tohle není externí SD karta, ale zabudovaná interní a místa na ní není mnoho. Skutečná externí karta je přitom (zase podle RE) na cestě (root)/Removable/MicroSD - a tady když vytvořím složky /Locus/maps, mapy vidět nejsou...

Předpokládám, že by to algoritmicky nemusel být zvláštní problém, a strašně by mi to pomohlo - v říjnu se chystám do Kalifornie a těch map, co bych s sebou rád měl, není zrovna málo a externí SD karta je jediný rozumný způsob, jak je uložit.

Děkuju!
  •  

Menion

#1
zdravím, o tomhle vím (o tom že asus T, má naprosto odlišnou cestu na externí kartu). Zítra se na to určitě podívám ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kolargol

#2
Moc děkuju (zvlášť jestli se to podaří vyřešit).
  •  

Menion

#3
tak přidáno, ale jelikož je to malinko jinačí systém než cesty k jiným SD kartám (tedy kartám na jiných zařízeních které jsou vždy v podadresáři interní paměti), tak to prosím zkus a kdyžtak mi řekni kdyby to nefugnovalo. Funkčnost zkus jen tak že přesun celý adresář Locusu do rootu karty
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kolargol

#4
(Zeptám se jako pitomec - to je ta verze 1.9.7.1 tady z fóra? Z marketu mám staženou 1.9.7 a novější tam není - jo a mám samozřejmě koupenou pro verzi.)
  •  

ormoru

#5
Nebylo by lepší dát do nastavení položku, kam by se napsala alternativní cesta k mapám?
Jednoduché a funkční i pro jiná zařízení, která mají jakoby vlastní usb disk.
Jarda
  •  

Menion

#6
no myslím že je to celkem zbytečné nastavení, alespoň zatím nebylo nijak třeba. Nene verze s tímhle tu ještě není, buď sem dám dneska test verzi, nebo bude rovnou zítra release. Jinak samozřejmě koupenou :) .. úsměvné jak se tím všichni ohání. Když nebudeš používat kradenou tak je mi to úplně jedno a rád cokoliv dodělám nebo pomůžu. Ta Free není žádné demo nebo méněcenná verze. Někdo prostě extra funkce nevyužije tak ať klidně používá napořád Free. Od toho je ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kolargol

#7
(Já se tím rozhodně neoháním, já jen že na marketu jsou verze dvě a fakt netuším, jestli když vydáváš novou verzi, vydáváš je zároveň. Rozhodně tím "nevynucuju" tvou rychlejší reakci - ona snad totiž ani rychlejší být nemůže - nebo cokoliv jiného.)

EDIT: Vyzkoušel jsem verzi 1.9.7.2 tady z fóra a hlásím, že mapy na externí kartě na Transformeru jedou jako víno. Děkuju!
  •  

ormoru

#8
@kolargol
Radši bych stejně nechal mapy na té interní USB a multimédia dal na přiloženou SD kartu. Sám tam mám něco okolo 10GB map a místa stále dost :)
  •  

Menion

#9
Quote from: "kolargol"(Já se tím rozhodně neoháním, já jen že na marketu jsou verze dvě a fakt netuším, jestli když vydáváš novou verzi, vydáváš je zároveň. Rozhodně tím "nevynucuju" tvou rychlejší reakci - ona snad totiž ani rychlejší být nemůže - nebo cokoliv jiného.)

EDIT: Vyzkoušel jsem verzi 1.9.7.2 tady z fóra a hlásím, že mapy na externí kartě na Transformeru jedou jako víno. Děkuju!

není zač :) Já vím že neoháníš, to jen že lidi mi většinou zdůrazňují že mají placenou verzi ale já na to moc nedám. Jinak jak píše ormoru, taky doporučuju mapy na interní a multimédia na sd kartu. To kvůli rychlosti, kdy interní je (dle typu karty) až výrazně rychlejší což se velmi pozitivně podepíše na rychlosti map
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •