Geocaching otázky

Started by geo marbes, April 16, 2024, 19:35:48

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

geo marbes

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, tak se připojím zde.
Kvůli problémům s Geocaching4locus jsme přešli z Locus map Classic na Locus map 4.23.1 a zatím v tom trochu tápeme.
Co třeba neumím najít - kde jsou dostupné u keše obrázky? Nějak jsem to v terénu nedokázala najít, tak jsem si musela listingy otevírat v prohlížeči. Jsem slepá nebo to tam nenajdu?
Jen podotknu, že keše jsem měla uložené mezi body.
EDIT: stažení obrázků jsem našla přes GC Offlinizer... chápu tedy správně, že po uložení keše offline musím ještě použít Offlinizer? Automaticky se obrázky nestáhnou?
EDIT 2: Nastavení > Geocaching > mám zvoleno Automaticky načíst obrázky "Stahování obrázků" a zdá se, že pokud keš uložím do bodů, tak obrázky se také stáhnou, takže není nutno používat ještě Offlinizer

Další dotaz - jak stáhnout větší množství keší z živé mapy? Zatím jsem přišla jen na to, jak to dělat po jedné  :-\

Předem díky!
  •  

Menion

Zdravím,
s dovolením jsem téma odtrhnul.

Práce s obrázky je v Locus Map 4 identická jako v Classicu. Tedy obrázky se opravdu automaticky nestahují. Nastavení které popisuješ definuje, jak se má pracovat s obrázky v detailu bodu, tedy jestli se mají ignorovat, stahovat pouze pro zobrazení a nebo i ukládat na později. Jinak ano, pokud je zájem o obrázky pro keše offline, je třeba využít "Offlinizer".

Stahování keší z Live mapy > v Geocaching4Locus šlo tuším uložit obsah live mapy že? To v Locus Map 4 není a ani jsem to neměl v plánu. Pokud chceš stáhnout keše do uložených bodů, prostě jen využit menu > funkce > Geocaching > Vyhledat kešky a použij stejný filtr jako používáš v aktivní live mapě.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

Děkuji za odtržení mých dotazů a odpovědi!

Možnost "Hledat geocache" jsem zahlédla, ale nějak mě nenapadlo, že by to mohlo být to, co hledám a že zde lze využít stažení zobrazených keší. De facto je to totéž, jako v Geocaching4Locus, jen ukryté jinde, než jsem byla zvyklá. Děkuji za navedení!
  •  

Menion

Za málo. Vyzkoušej a uvidíš. Přeci jen je to celkem nově dělané, takže co si budeme nalhávat ... určitě bude prostor pro vylepšení či vyjasnění.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: geo marbes