Vestavěná geocaching živá mapa

Started by lukasMK, February 26, 2024, 07:13:32

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

Díky za test. Ten update je tady (viz. screenshot).

Update keší ... no umíte si představit co by bylo ideální řešení? Protože bohužel, apka neví časy editace waypointu na webu a teda ani lokální čas editace. Při změně, je tedy problém poznat jestli změna byla tvoje a nebo ownera. Bohužel, to samé budu řešit při updatu více keší najednou později.



Jinak "Adventure labky" přidány, uff. Alespoň se zobrazují na mapě s proklikem, který zachytí ofiko apka. Po pravdě, nikdy jsem je ještě nehrál, tak moc nevím co od podpory v apce očekávat. Veškeré geocaching funkce jsou pro ně vypnuté, takže i označení "Nalezená" není v podstatě možné. Hmm.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

Zkusil jsem poslední betu, pokud v živé mapě zapnu adventure lab keše, locus po aktivaci živé mapy spadne.
  •  

Menion

Ahoj, něco jsem včera kolem toho opravoval, ale nejsem si teda jist, že přesně toto. Zítra, nebo přinejhorším v pátek, vydám další Betu, tak prosím zkus tu, děkuju.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

OK vyzkouším. Aktuálně jsem si všiml ještě jedné věci. U virtual keší se místo velikosti other/none ukazuje velikost XL, která, ale pak ve výpisu velikostí vůbec není...
  •  
    The following users thanked this post: Menion

lukasMK

Nová beta.
Labky ignorují nastavení/zobrazení odlovených/neodlovených. Toto působí problémy a errory (type value 2,3,8,4,137,5,1858,11,-1 is not valid, zzdbp, code 400), pokud mám ve filtru nastavené nejen labky, ale i jiný typ keš. V tomto případě se labky vůbec nezobrazí. Pokud mám filtr jen labky, zobrazí se, ale všechny vč. odlovených. Jinak to funguje korektně, zachycení ofiko apkou je OK. Co by bylo dobré ale dodělat, je kromě obrázku určitě i základní popis a hlavně jednotlivé labky (většinou jich je 5) vložit do bodu formou waypointu, stejně jako u keše. Pak by to bylo top.
  •  

pappp

Pokusím se ve stručnosti popsat včerejší problémy s Locusem. Kromě padání a zamrzání s chybou 401, jak už tady popisoval kolega, při logování online se keška neoznačí jako nalezená. A další paradox, při aktualizaci se označí jako nalezená, ale přesune se na původní souřadnice. Jde o sérii na zahrádce u Borotína. Mysterky vyluštěny, odloveny, ale po zalogování se přesunou zpět na ownerovi souřadnice. Takže při kontrole co už mám odloveno jsem to měl pěkný chaos. Mohu poslat screenshot z cgea kde jsou po uložení a screenshot jak jsou nyní na webu. Prostě jsou v původních ownerových souřadnicích. V listingu cache jsou vypočítané souřadnice, ale keš je na původních.
  •  

Menion

@lukasMK
díky díky, už to vidím. Error 400 opraven, zobrazování vlastních a nebo nalezených labek snad též. Nicméně jelikož ani jedno z toho nesplňuju, nemůžu vyzkoušet.

Stahování více info je komplikovanější. Více ze základního dotazu na server nedostanu. Popis není snad nikde pokud se koukám dobře a na seznam stagí je samostatný dotaz ... ale pro každou labku zvlášť, tedy došlo by podle mě ke značnému zpomalení tohle donačítat za běhu. Zkusme prosím zatím takto jak to bude použitelné ...

@pappp
koukám, nový příspěvek po 12 letech  :)
Předně, bavíme se o poslední Locus Map 4.22.2 verzi či betě?

Keška se neoznačuje > nemám hlášený podobný problém a sám jsem před pár dny testoval v terénu a v pohodě. Děje se to u všech keší, případně je tam nějaká zvlášťnost co by pomohla problém odhalit? Btw. loguješ keše z live-mapy nebo uložené v data manažeru?

Přesun na původní souřadnice > keš má v detailu v menu položku "Vypočtená". Pokud dojde ke změne souřadnic, tohle zaškrtávátko by mělo být označené a updaty by souřadnice měnit neměl. Můžeš prosím zkontrolovat zda zaškrtnuté je a případně zda editací k začkrtnutí dojde?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

pappp

#22
Ahoj
Jde o poslední Locus 4.22.2, logoval jsem z live mapy, zaškrtávátko je označené.Den před (sobota), logování v pohodě, včera to takto blblo. Zítra znovu vyzkouším v terénu.
Vlastně teď si uvědomuji, že s datem to nemá co do činění. Střídám nepravidelně Cgeo a Locus. Ale mysterky jsem logoval v Locusu po delší době, naposledy určitě před aktualizací. V sobotu to byly jen trajdy,
  •  

lukasMK


Hlásím, že nová beta stále neumí skrýt odlovené labky. Chová se to pořád stejně.

Obávám se, že tato informace je až v detailu samotných labek. Ve funkci Api/Adventures/SearchV3 se sice objevuje stejná proměnná isComplete, ale je nelogicky prázdná. Až když si labky načtu přes id v Api/Adventures/ tak tam je isComplete = 1.

Co se týče úpravy jiné chyby a to počtu logů stažených s keší, počty >30 zjevně nemají smysl a vyhodí error voz. screen
https://photos.app.goo.gl/2NSzVcvS3HraGjfeA
  •