Historické mapy v locusu

Started by merapi, February 20, 2024, 20:54:20

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

merapi

Dobrý den,
v terénu by se mi pro porovnání současného stavu s historií hodilo zobrazení Císařských otisků a historických leteckých snímků. Nabízí je cenia. Historické letecké snímky jako wms jsem do Locusu dostal, císařské otisky ne. Mé dotazy tedy jsou:
- dají se císařské otisky dostat do Locusu jako wms?
- dají se obě zmíněné mapy dostat do Locusu i pro offline prohlížení?
- dá se s těmito mapami pracovat i při přípravě trasy a bodů zájmu v Locus Web Map (očekávám odpově ne...)
- dá se v nějakém jiném softwaru plánovat trasa s využitím zmíněných podkladových map a základní topografické mapy (nebo turistické mapy)?

Moc všem děkuji za pomoc.

Richard
  •  

voldapet

Dobrý den,
k vašim dotazům
1. pokud taková služba existuje, tak bude možné ji přidat do Locusu. Nicméně se domnívám, že císařské otisky nejsou k dispozici jako bezešvá mapa. Nicméně zkuste prohledat nebo kontaktovat Archiv ZU, jestli takovou WMS nabízejí.

2. WMS se mapy obecně nelze použít pro offline. Napadá mě pouze (i vzhledem k předchozímu bodu) možnost transformovat jednotlivé císařské otisky do .mbtiles formátu. Tedy získat snímek císařského otisku a ten s využitím softwaru QGIS exportovat do formátu .mbtiles. Postup je uveden v https://help.locusgis.com/support/solutions/articles/47001094929-how-to-import-geotiff-or-geopdf

3. Bohužel toto není možné

4. Přiznám se, že v této oblasti moc zkušeností nemám. Můžete využít zmíněný QGIS - naplánovat trasu - exportovat ji do KML a ten importovat v Locus Map. Případně samozřejmě můžete využít plánovač přímo v Locus Map aplikaci

Petr V.
  •