Osobní mapy sqlite se nenačtou ani je nelze importovat

Started by johndirt, July 24, 2011, 17:11:14

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

johndirt

Zdravím. Locus je skvělý, ale teď po downgrade z androidu 2.3.3 (na stroji LG P500 nefunguje uspokojivě GPS) na 2.2.2 (přes KDZ a factory reset) mám problém s offline mapami. V adresáři Locus/maps fyzicky jsou sqlitedb soubory, ve Správci map na kartě Osobní mapy pak nejsou vidět. Dám import (tlačítko +) vyberu soubor z adresáře maps, ale ten se na kartě Osobní mapy neobjeví. Opakovaný import přináší hlášku "Mapa již byla přidána", přesto není mapa na seznamu ani k dispozici.
....
Zkoušel jsem dle topiku viewtopic.php?f=28&t=740 reinstalaci Locusu i vymazání: data/data/menion.android.locus ale bez úspěchu. Zkoušel jsem i v menu různé vymazat cache - data; cache - mapy. A nic
....
Locusem nově stažené mapy se zobrazují, stejně jako všechny mapy vektorové.
....
Někde něco zůstalo viset. Zkuste někdo poradit co a kde. Nebo existuje v Locusu nějaká vynucená totální (úvodní) inicializace ?
  •  

Menion

ahoj,
  "vymazat cache - data" nepomohlo jo? To by docela mělo. Jinak tlačítko "+" slouží k přidání map z jiného adresáře než je 'maps'. pokud jsou mapy v maps adresáři a přesto se neobjeví, tak + tlačítko nepomůže. Mno jo ale co pomůže ...

 naprosto netuším (stejně jako ve zmiňovaném topicu) co tohle může zapřičinit. Můžeš zkusit změnit jméno souboru který není vidět, což by mělo způsobit inicializace. Kdyžtak nemáš tma nějakou malou mapu kterou by jsi mi mohl poslat na zkoušku z těch co ti nejdou?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

johndirt

Soubory s mapami jsem zkoušel přejmenovat i načítat z jiného adresáře (bez úspěchu)
Zde jsou dvě mapky:
http://www.uschovna.cz/zasilka/EBUCCDC9R4J9NL46-32P
>> Tábor - nově stažená mapa - načte se
>> Praha - stará mapa - nenačte se
Poznámka: TARované mapy, ty které v Locusu fungovaly, ty se načtou automaticky.
  •  

Menion

hmm tak bohužel, databíze Praha to píše že je poškozená a není ji možné načíst. Podařilo se mi ji ale otevřít v SQlite Manager addonu ve Firefoxu, kde jsem pak udělal nějaký integrity check a následně kopii do jiného souboru no a nakonec při spuštění Locusu ... hle funguje :) tak zkus tenhle postup. Pravděpodobně se nějak ten soubor musel poškodit. Jak ale netuším
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

johndirt

Tak hurrá. Nakonec jsem smetl v PC průběžně zálohované adresáře Locus a nakopíroval do přístroje ty verze sqlite offline map z doby přes aktualizací androidu, a to včetně známých souborů o velikosti těsně pod 2 GB.
....
Jakmile nastala dlouhá předlouhá inicializace, tak jsem věděl, že je vše na dobré cestě a mapy ne načetly a fungují.
...
Ve vyšší verzi androidu (2.3.3) docházelo k tomu, že se soubory sqlite nějak "přebrebtaly", pracovaly OK, ale po downgrade to již nefungovalo.
...
Menione díky za nakopnutí :)  Ostatní pozor na tyto soubory !
  •  

Menion

zajímavé. Dobrý vědět :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •