Lo Maps - vrstevnice a názvy skal

Started by Advidos, December 10, 2023, 14:58:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Advidos

Dobrý den, jsem dlouholetým v podstatě spokojeným uživatelem Locusu, ale stejně, když mám plánovat výlet a přemýšlím, kam vyrazit a koukám na mobilu, tak koukám na mapy.cz. Přemýšlel jsem proč a je to přehlednost. Např. dnes jsem byl v Českém ráji ne, že by mě názvy všech skal vyloženě rušily, ale k ničemu mi nejsou a i kdyby byly, stačilo by jejich zobrazení až při nějakém větším přiblížení. Když se na stejnou oblast podívám v mapách.cz, je to prostě přehlednější. Dá se to někde vypnout? Kdysi jsem si ručně v xmů souboru mazal cyklotrasy, tak asi nějak podobně půjde smazat zobrazování názvů skal, je to tak?

A dále mě trápí vrstevnice. Data tam jsou, protože dynamická nadmořská výška rozdíl ukáže. Schéma pro kolo a turistiku taky mám, ale vrstevnice aby jeden pohledal. Je problém v podkladových mapách, nebo někde u mě? Přikládám screenshoty pro porovnání.

P.S. Kdybych to tu neznal, tak je pro mě důležité, kde je vyhlídka U Lvíčka a Janova vyhlídka a ne, že je tam skála Pašerák a Bažináč. :-D
  •  

voldapet

Dobrý den,

Vrstevnice - u Vás v mapě je vidím, ale LoMaps používají pravděpodobně větší krok vrstevnic (20m) než mapy.cz. Nicméně doporučoval bych aktualizaci na novější verzi LoMap mapy, v posledních verzích používáme přesnější výškový model (viz přiložený screenshot)

Názvy vrcholků - toto je komplikovanější problém. Momentálně nemáme k dispozici systém, který by určoval významnost vrcholku a upřednostňoval významné vrcholky. Jedinou možností by tedy bylo připravit nastavení tématu, aby uživatel mohl skrýt názvy vrcholků. Nicméně do té velmi specifické nastavení a mimo Český ráj by tento problém neměl v takovém rozsahu nastat.
  •