Pomalé překreslování offline map při zoomu

Started by geo marbes, July 21, 2023, 09:40:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

geo marbes

Mám na novém telefonu (Android 13/8 GB RAM) nainstalovaný Locus Map Classic (3.68.2) a téměř ho nemohu používat, protože při zoomování mapy se mapa ukrutně pomalu překresluje. Locus používáme na Geocaching, proto jsme zkusili nainstalovat i c:geo a ofiko GC app a tam se mapa překresluje naprosto svižně.
Na předešlém telefonu s horší konfigurací běhal Locus luxusně.
Mohu poprosit o radu, kde by mohl být zakopaný pes?
Předem moc díky!



  •  

Menion

#1
Zdravím,
tohle je bohužel moc obecná otázka. Doporučuju se podívat do našeho FAQ článku a projít si jednotlivé body. Něco z toho věřím, že bude mít zásadní vliv.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

Moc díky za rychlou reakci!
Odkaz jsem si pročetla a netuším, co z uvedeného by mohlo mít na pomalost zoomování map takový vliv. Locus mám nyní skoro "prázdný", zálohu z předešlého telefonu sice nataženou mám, ale body se nenatáhly, takže offline mapu používám stále stejnou a uložených bodů mám násobně méně.
Zkusila jsem si nainstalovat i Locus Map 4, zde vše běží, jak má, ale ráda bych zůstala u LM Classic - vyhovuje mi, teda dosud vyhovoval.
Zkusila jsem otestovat rychlost překreslování i na online mapě a je to taky zoufalé.
Nerada bych se šťourala v jednotlivých složkách, ale pokud poradíš, kde co vymazat/přejmenovat/přesunout, tak to risknu. Jak jsem uvedla - tak Locus je nově instalovaný, nemám moc o jaká data přijít  ;)
  •  

Menion

Teda, to koukám.
Takže online mapa, stejný výsledek.

Mapové překryvy máš vypnuté? Ty, navíc pokud je nastavený nějaký mód prolnutí mohou mít zásadní vliv. Stejně tak WMS/WMTS vrstvy.

Určitě bych zkontroloval správce bodů a tras a vše na vyzkoušení schoval, tedy aby všude u složek byly první čísla nulová.

Ještě se zeptám, pomalé je to jen při zoomovaní, posun mapy je v pohodě použitelný?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

* ano, online mapa stejně pomalá
* překryv mapy mám vypnutý, WMS též
* trasy nemám vůbec žádné a body jen pár (mám jen pár složek v souhrnném množství cca 300 keší), pokud poradíš, v jaké složce je najdu, tak je přejmenuji, abych vyzkoušela, jak to poběží, nicméně se obávám, že tady zakopaný pes nebude, protože včera jsem si aplikaci instalovala nově, protože jsem si chtěla být jistá, že není něco chybně nastaveno, po tom, co jsme se v tom šťourala a běželo to po nové instalaci, kdy se zobrazovalo 0 tras a 0 bodů stejně pomalu jako nyní. Nemůže být problém, že se data natáhla ze zálohy, někde v tom adresáři aplikace jsou a zpomalují to zoomování?
* při pouhém posunu funguje přesun na novou oblast rychle, peklo nastává až při jakémkoliv zoomu (přiblížení i oddálení)
  •  

Menion

Díky za informace, to je záhada.

Pak jestli můžu, zkusil bych:
- menu > další funkce > zálohování > Ruční záloha a někam si uložit kompletní zálohu
- pak menu > nastavení > Různé > Reset nastavení
- a po restartu vyzkoušet jak to bude fungovat

Pokud v pohodě, pak je tam něco divně špatně a pokud to není problém, poprosil bych o nasdílení zálohy k testu abych problém opravil.

Pokud i nadále bude mapa pomalá, musíme hledat dále. Jelikož existuje plná záloha dat, zkusil bych prostě smazat body/trasy ten ručně kompletně smazat adresář Locus/data/database (při vypnuté aplikaci).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: geo marbes

geo marbes

Ty bláho... tak to pomohlo! Takhle málo stačilo a běží to přesně tak, jak jsem byla zvyklá! Vůbec nechápu, kde mohl být problém, ale hlavně, že to pomohlo! Stačil reset nastavení a po restartu se automaticky natáhla záloha a mám tam vše, co předtím.
Moc děkuju za čas a pomoc!
  •  

Menion

Super. I tak bych možná poprosil o nasdílení zálohy (přes Dropbox či podobně a link poslat soukromně jako PM například), bylo by to možné? Evidentně je tam nějaký problém a rád bych věděl jaký. Tohle by se prostě nikdy dít nemělo tak aby se to někdy nevrátilo zpět. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

Odkaz na Dropbox jsem poslala a ještě jednou moc děkuji!
  •  

Menion

Díky díky. Doufal jsem, že po obnovení zálohy na mém zařízení bude problém vidět a dostanu se do stejného stavu. Žel bohužel, škoda. Tak doufám, že to byl unikátní problém který se již nebude opakovat ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

Také doufám a hlavně pokud by to nastalo opětovně, vím, jak se s tím poprat!
  •