Zobrazování GPX bodů.

Started by Joska 000, June 06, 2023, 11:49:59

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Joska 000

Zdravím. Nějak se nemohu dohodnout s nahráváním respektive zobrazováním GPX bodů, konkrétně keší. Na jednotlivých složkách mám svoje filtry, ale mám v tom nějaký zmatek. Při porovnávání zobrazení v mobilu a na mapě GC mě mnohé body chybí. Dám si tedy v mobilu vyhledat abych se ujistil, že opravdu bod GPX v databázi nemám a zobrazí se mi výsledek "nenalezeno". Bod tedy stáhnu z webu ale mobil hlásí, že už je ve složce jestli chci přepsat. Záhadné je, že ač namířím do kterékoliv prázdné složky, výsledek je stejný. Je mi tedy záhadou kde se tedy tyto body v mobilu vůbec při porovnání nachází. Nemám gold verzi.
  •  

Menion

Zkoušel jsi pro vyhledání kešky zadat přímo GC kód? Interní hledání bodů by mělo být schopné kešku najít i podle jejího kódu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Ahoj. Zkoušel jsem všechny varianty které byly možné a problém přetrvává. Provedl reinstal a přihrání zálohy pořád to stejné. Nějak jsem to objevil, že jsem přešel na gold a tady mi nejde ani synchro s cloudem.
 https://1drv.ms/i/s!AlMjykZPlOtPgcJuQuYsxace5Nzzvg?e=vfZwhs
  •  

Menion

Zdravím, divný. Myslíš že bych mohl požádat o plnou zálohu vytvořenou přes "Nastavení > Správce zálohování > ruční záloha"? K tomu ideálně kroky které se ti nezdají ohledně importu ať to můžu celé u sebe nasimulovat a najít problém.

Zálohu ideálně nasdílet přes vlastní Google Drive apod. Databáze samozřejmě zůstane u mě privátně a po nalezení problému jí smažu. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

#4
Ahoj. Nasdílet zálohu mohu, ale bohužel v tom ajťáctví nějak "plavu". Měl jsem dříve gold a pak nějakou chvíli silver. No data se za ten čas samozřejmě měnila a teď když je ze zálohy nahraji tak se mi je v telefonu cloud stále snaží asi přepisovat. Zřejmě bych asi potřeboval aby stará data z cloudu nějak zmizela a synchro by načetlo tu mou novou zálohu. Snažil jsem se tedy po obnovení ze zálohy smáznout všechny mé složky s daty v domnění, že se smázne i v cloudu, ale asi nějak neúspěšně.  Promiň jestli to je nějaký chaotický.
  •  

Menion

Chápu. Obnova zálohy může synchronizaci trošku rozhodit, to je pravda. I tak jestli můžu, zkusil bych tu zálohu, protože dle erroru je nějaký problém na klientu.

Nicméně možnost vyčistit data na serveru můžu a klidně to udělám. Stačí k tomu email pod kterým jsi v aplikaci přihlášen (ten co je vidět nahoře v hlavním menu).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

#6
Ahoj. Posílam email. Na jakou adresu mám nasměrovat sdílení? Díky.
joska341@gmail.com
Mě to připadne jako by byly v aplikaci dvě duální složky. Udělám čistou instalaci, vytvořím si novou složku, a při importu do ní mě to hlásí,že se už tam GPX bod nachází a jestli má přepsat.
  •  

Menion

Zdravím
akorát ve stejný den jsem tu měl podobný report https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=8489.0 a díky zaslanému backupu jsem jednu chybku našel. Nejspíše pomůže i u tebe.

Nicméně mezitím kolega promazal všechna tvá data na cloudu, takže prosím jen spusť sync znovu s korektními posledními daty a mělo by to šlapat jak má. Ověřit lze po úspěšném syncu korektně na web.locusmap.app.

A pokud i po vyřešeném syncu bude problém s tím importem, tak backup lze nasdílet na náš support email locus.map@asamm.com nebo případně poslat link přímo mě přes "Osobní zprávu" tady přes fórum.

Díky a omluva za komplikace!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

#8
Díky. Už to šlape jak hodinky, zatím tedy neodzkoušeno zcela úplně, ale dva mobily a web je zcela OK. Ještě mám dotaz ohledně zobrazení ikon. Mám tušení, že to kdysi fungovalo jinak. Problém je v tom, že všechny body mají stejné grafické znázornění, a tak musím každý rozklikávat, zda s ním chci pracovat nebo ne. Jedná se o moje vlastní vložené body, Možná to jde nějak po restartu telefonu vylepšit, ale zatím se raději napřed ptám.
  •  

Menion

Šlape, tak perfekt!

Ikony ... no body mají sami definovanou ikonu svojí a pokud z nějakého bůvodu nemají nebo je ikona neplatná, přebírají ikonu složky ve které jsou uloženy. Nevím přesně jak vypadjí tvé body, odkud jsou a proč tedy mají identickou ikonu, nicméně u každého bodu lze ikonu změnit a nebo pak hromadně pro vybrané body
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

Rád se podívám, nicméně linky nějak nefungují ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000






Import živá mapa a nebo externí databáze.
  •  

Joska 000

Tak nvm, buďto jsem nepochopil systém synchronizace, nebo dělám něco špatně a nebo mám "blbej mobil" , ale problémy stále přetrvávají a už se mi je nechce nějak řešit. Vyprší gold a přejdu zase na dobrý  a pro mě funkční silver, kde jsem byl spokojenej. Každopádně díky za veškerou podporu, kterou jsem při tomto problému měl.
  •  

Menion

Nedostal jsem se k odpovědi dříve, promiň.

Tohle by se dít nemělo. V aplikaci jsou to tedy korektnš kešky, na webu pak už nikoliv. To je hodně divný. Koukneme na to spolu s @janaton .

Nějak jsme prvně nepochopil, že ikony zlobí u bodů a jen po sync, takže jsem tě naváděl na hromadnou změnu ikon. Ta ale pro kešky nefunguje, jelikož ty si definují ikonu sami svými parametry.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

janaton

Ahoj, nezobrazující se ikonky ve webovém plánovači byla chyba v konfiguraci na straně serveru. Moc se omlouváme za komplikace. Chyba jest opravena. Díky, O.
  •  
    The following users thanked this post: Menion