Locus Map Pro (Gold) na Hammerhead Karoo 2

Started by MikeR76, June 06, 2023, 10:46:13

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MikeR76

Dobrý den,

možná se to tady už řešilo, ale nedá mi to.
Jsem spokojeným uživatelem Locus Map Pro (Gold) a zavažuju koupi Hammerhead Karoo 2, kam by měl snad jít Locus instalovat. Zařízení má Android 8, ale údajně nepodporuje Google Play služby  :-[
A právě tam směřují mé dotazy:
- lze instalovat a zprovoznit se všemi funkcemi Locus Map na uvedeném zařízení ?
- instalace je údajně možná přímo přes instalační soubor, jenom nevím, jestli lze pak zprovoznit Pro (gold) verzi, aby byly funkční i např. senzory ANT+ (kromě karoo 2 mám LM samozřejmě i v mobilu)
- Je někde případně dostupný podrobný postup, jak funkčnosti LM v plné verzi na Karoo 2 dosáhnout ?

Díky

M.R.
  •  

freischneider

Locus Map Pro (Gold) does not exist
There is LM 4 (Silver / Gold)
or LM Classic
Poco F5, Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Android 13
Locus Map 4 Gold (always latest version)
LM4 User-ID: 11cec7cb5  (Devices-ID poco F5)
  •  

Menion

Zdravím Miku,
jak psal freischneider, zkombinoval jsi dvě věci :).

Locus Classic (dříve Locus Map Pro) vyžaduje Google Play services a ten jinde než na certifikovaném Android zařízení nepojede.

Locus Map 4 již běží i na necertifikovaném, tedy Google věci nepotřebuje. I nákup lze udělat buď na jiném zařízení nebo přes web koupit voucher a ten zadat.

Jak s Hammerhead, sám nevím. Nicméně měl by se mi snad tento týden dostat do ruky, tak určitě zkusím a dám vědět. Pokud s tím má někdo další zkušenost, budu též rád za feedback.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MikeR76

Díky za info,
jj, pomotal jsem to, protože jsem Locusem začínal verzí Pro (teď Classic) a pak přešel na verzi 4 a předplatné Gold  :)
Takže verze 4 (a víc) by měla na Karoo 2 chodit, když jí mám i v mobilu a předplatné standardně koupené... Předpokládám, že tam pak nainstaluju ze souboru Locus a zadám do něj svoje přihlašovací údaje a bude to ok ?

Taky budu moc rád za info jak na Karoo 2 Locus 4 běhá.

Díky  ;)

M.


  •  

Menion

Přesně tak čekám že to bude fungovat. Pokud už teď víš jak tam dostat APK soubor, tak poslední verze apky jsou vždy  dostupné zde. Po přihlášení by pak měl Gold normálně fungovat.

DOufám že bude fungovat i synchronizace, tedy snadný přenos dat mezi zařízeními. Jen zde bude nejspíše (zatím) omezení v tom, že kvůli chybějícím Google službám, nebude aplikace automaticky dostávat info, že se něco změnilo na serveru a tedy příjem dat přes synchronizaci bude třeba spouštět ručně. Tedy jednoduše: když např. na webu naplánuješ trasu tak po uložení bude třeba na Karoo otevřít správce synchronizace a sputit sync ručně.

Rádi bychom tohle též časem doladili samozřejmě, ale zatím takto.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MikeR76

Ruční synchronizace nevadí, kdyby to takhle fungovalo, bylo by to senzační  :)
  •  

Menion

Ahoj, tak lehké ověření ... apka celkem zdá se funguje. Nicméně na plnohodnotné použit to zcela není. Hlavně proto, že celé roky teď optimalizuju UI na vyšší rozlišení. Ten Karoo2 má zase 480x800 a některé věci se aktuálně na obrazovku nevejdou.

Netestoval jsem nicméně v praxi, pouze za stolem. Takže říci "Jasně, Locus Map na Karoo 2 funguje bez problému" si zatím netroufám.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MikeR76

Díky za info, i když ne úplně potěšující  :-[
Možná se prý chystá Karoo 3 a třeba to bude už o lepším displeji a LM poběží plnohodnotně  ;)

Ještě jednou dík ...
M.
  •