Nastoupané metry po importu a problém s importem

Started by Dan S., May 22, 2023, 13:20:23

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dan S.

Zdravím, nevím jestli to je vlastnost nebo chyba Locusu Pro, popíšu to. Trasu mám zaznamenanou cyklopočítačem Wahoo Elemnt Bolt (budík má barometr), při zobrazení trasy v
Wahoo aplikaci mám nastoupaných 255 m, po uploadu do Stravy ukáže Strava taky 255 m, po importu (soubor fit z aplikace Wahoo) do Locusu to je 130 m. U importu do Locusu mám vypnuto "Aktualizovat nadmořskou výšku". Proč Locus nezobrazí nastoupané metry ze souboru, ale nějak si je dopočítá sám? Co s tím? Rozdíl je výrazný, na 35 km dlouhé trase je 255 vs 130 m nastoupaných.

A druhý problém, v poslední verzi 3.68 nefunguje import gpx, fit souborů z Locusu (přes "Přidat" - "Import"), Locus vždy spadne. Ale při otevření fit souboru ve správci souborů (např. Solid) se otevře Locus a import proběhne.
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane,

můžu poprosit o ten FIT soubor abych to trošku prozkoumal? Rozdíl do 10% bych neřešil vůbec ale tohle je opravdu hodně.

Jinak apka převýšení napočítává spolu s aplikovanou filtrací namísto jednoduchého sečtení hodnot. Ale i tak.

A import > díky díky, vím, zkusím opravku vydat co nejdříve.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane,
konečně jsem se k tomu dostal. Díky za soubor, testuju.

Pokud by Locus neaplikoval vůbec žádnou filtraci, pak hodnota nastoupaného převíšení je 329m! Locus interně aplikuje jednoduchý filtr který ignoruje hodnoty převýšení menší než 5 metrů, což u běžných telefonů je rozptyl, ve kterém prostě výška skáče nahoru a dolů.

Řešení pro importované trasy:
- zapnout Expert nastavení a v něm pak "Customize altitude threshold".
- pak u každé trasy, v obrazovce kde edituješ např. jméno, popis atd. bude možnost nastavit sílu tohoto filtru. Lze tedy hodnotu stáhnout až na 1m. Do další verze to upravím až na 0m.

Pomohlo?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •