Chybné určování směru pohledu (kompas)

Started by Kynio, July 18, 2011, 13:33:46

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Kynio

Zdravím. Vlastním telefon Samsung Galaxy S. Jsem zastáncem stock FW spolu s upraveným kernelem (je to prostě nejstabilnější a nejrychlejší kombinace), nejlépe třeba speedmod. Bohužel mám problém s aplikací Locus ve verzích FW JVP a JVQ (čili android 2.3.4). Jedná se o kompas, kdy locus nesmyslně bere údaje z akcelerometru (pohybového čidla), nikoliv z magnetického čidla. Je to poznat tak, že jednak je pohyb hodně usekaný a jednak stačí telefon naklánět do stran a mapa se natáčí. Mohl bych poprosit o opravu této chyby? Nebo dělám něco špatně já? Aplikaci locus jsem si zaplatil, i kdyby stála 300Kč, rád si ji koupím, jedná se o nejlepší aplikaci na android co znám. Jsem cyklista, takže hojně využívám shocart mapy. Děkuji za pomoc

EDIT: Jen dodám, že až do FW JVH (2.2.3) funguje kompas bez problémů.
  •  

Menion

#1
Ahoj,
  no vzhledem k tomu že v jiných rom to funguje bez problému a nikdo jiný podobný problém nehlásil, tak bych chybu přisuzoval na rom. Zkoušel jsi rotaci i v jiném programu?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kynio

#2
Ano zkoušel jsem i nějaký kompasy z marketu. Ty ale fungují :-/ Nejspíš to ale opravdu bude romkou, protože třeba světelný senzor v těchto romkách taky nefunguje správně. Vracím se zpátky na JVH, kde problém s kompasem není..snad to brzo samsung opraví. Omlouvám se za poplach :)

Například google mapy taky fungují bez problému..
  •  

Menion

#3
je možné že ty programy už využívají gyroskop ... ale ten ještě vlastne v i9000 asi není .. no jo tak to mají ještě nějak ošetřené. Ale přiznám se, že kvůli nefungujícím věcem v alternativních romkách nerad něco opravuju ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kynio

#4
JVP i JVQ, čili android 2.3.4 je oficiální od Samsungu. Nejedná se o alternativní ROMku
  •  

psuk

#5
Stejny problem se resil i zde: viewtopic.php?f=28&t=626 CM7 je taktez 2.3.4.
Bylo by zajimave, jestli stejny problem ma s touto verzi androidu i uzivatel s jinym mobilem nez SGS. Autora prosim o vyreseni, tato nefunkcnost dost otravuje zivot a Galaxy S vlastni hodne lidi a na 2.3.4 prejde casem vetsina lidi.
Diky
  •  

Kynio

#6
Ahoj. Opravil jsi něco ve verzi 1.9.3 ohledně toho senzoru? Protože teď jsem flashnul JVP a kompas mi funguje bez problémů..
  •  

Menion

#7
nene nic jsem neměnil ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kynio

#8
Ok problém bude někde jinde..nejspíš čistý JVP funguje dobře. Problémy má asi jen JVQ verze..ještě sem dopíšu postřehy, kdyby náhodou někdy někdo hledal...

EDIT.. problém je v opravným patchi pro světelný senzor. Bohužel při jeho opravě přestane fungovat kompas. Je to chyba samsungu a trochu i kutilů co se snaží galaxy S zdokonalit :)
  •  

psuk

#9
Quote from: "Kynio"EDIT.. problém je v opravným patchi pro světelný senzor. Bohužel při jeho opravě přestane fungovat kompas. Je to chyba samsungu a trochu i kutilů co se snaží galaxy S zdokonalit :)

on kompas neprestane fungovat obecne, nefunguje pouze v Locusu. Smart Compas, Goole mapy atd jsou v poradku.
  •  

psuk

#10
Pro SGS a CM7 dnes vysel fix: http://review.cyanogenmod.com/#q,7082,n,z
potvrzuji funkcnost.
  •  

Menion

#11
takové zprávy rád slyším, díky :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •