Nefunkční Backup a offline mapy s routováním

Started by Květy, August 09, 2022, 17:30:00

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Květy

Ahoj Menione,

a)
přestal mi fungovat automatický backup s vyskakující hláškou setMin, code: 401. Chápu-li správně, je problém s přihlášením. Tak jsem se z Locusu odhlásil, znovu přihlásil, ale problém přetrvává. Aplikace se ve všech ohledech tváří, že jsem přihlášen v pořádku.
Synchronizace mezi vaším cloudem též funguje.

b)
Mám stažené LoMapy offline. Mám u nich stažené i Routing data a i když mám mapu načtenou, nejde trasa mimo signál operátora naplánovat. Ani když doma vypnu data a wifi, routování nefunguje.
(Edit: offline mapa se vykresluje)
Prosím, poraď, kde dělám chybu.

Locus Gold
Android 10

Honza
  •  

Menion

Zdravím Honzo,

a) neměl by jsi tam prosím screenshot? Tahle opravdu vůbec netuším co je za problém. Kam vůbec se má automatický backup nahrávat? Nebo zůstává jen lokálně v Locus/backup adresáři?

b) to je ale opravdu divné. Zkontroluj prosím že opravdu offline LoMapa je vybrána a že i offline router je vybraný pro navigaci. Tohle kdyby nefungovalo, tak bychom to určitě už dávno věděli.

Případně nějaký obrázek či krátké video pokud jsi si opravdu jist, že na tvé straně je vše v pořádku. Díky!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Květy

#2
a) Ano, backup je na Google drive. Při otevření "notifikačního centra" je obr.1. Po stisknutí oranžového tlačítka "aktualizovat" vyskočí zmíněná chyba - obr. 2.

b) Mapa se načítá (již jsem upravil), včera jsem  zapomněl přepnout na offline, omlouvám se. Že se přepíná i  router na offline, jsem nevěděl, to bude ten zakopaný pes. Jdu přepínač objevit. Děkuji.
Edit: Offline LoRouter v nastavení samozřejmě nalezen, takže za týden v Alpách bude sakra pohodlněji  8). Děkuji
  •  

Menion

Zkusil bych se tedy ještě podívat do správce souborů, tedy například právě přes nastavení automatického zálohování. Tam tedy vybrat Google Drive a ověřit že funguje procházení soubory a ideálně znovu potvrdit adresář kam se mají zálohy ukládat.

Offline mapy a routing > užij si Alpy ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: rosydam

Květy

V backup manageru to chtělo skrze google potvrdit, že můžete upravovat všechny moje soubory. Záloha nyní proběhla, ale do cloudu se uložil jen prázdný dočasný soubor 2022-08-10_00-07-52_Locus_Map.temp.
Předpokládám, že to může být způsobeno tím, že nějakou dobu ta záloha visela ve frontě v Locusu. Další záloha do googlu nejde vyvolat, tak jsem nastavil denní zálohu a dám vědět zítra.
  •  
    The following users thanked this post: Menion

Květy

  •  

rosydam

Quote from: Menion on August 10, 2022, 08:05:38Zkusil bych se tedy ještě podívat do správce souborů, tedy například právě přes nastavení automatického zálohování. Tam tedy vybrat Google Drive a ověřit že funguje procházení soubory a ideálně znovu potvrdit adresář kam se mají zálohy ukládat.

Offline mapy a routing > užij si Alpy ;)
Danke, ich habe mein Problem auch gelöst.
  •