Jakou máte zkušenost s aktualizací Locusu na v. 4.5.1 nebo 4.5.4.

Started by Pcmann, December 11, 2021, 16:02:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pcmann

Pokouším se otevřít tohle téma a zjistit vaše zkušenost, protože na  https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=7632.0 probíhá zajímavá výměna názorů. S uvedením nového tzv. API 30 a android 11, Google provedl omezení a Locus Map již nemá plný přístup do úložiště telefonu a může využívat pouze svoji privátní složku v adresáři Android/data. Tím má být zabráněno využívání dat jinými aplikacemi nebo propojení aplikace s mapami v externích adresářích. Zatím se bráním aktualizovat a zůstávám u starší verze Locusu, kde hlavní adresář mám ve vnitřní paměti, ale mapy, výšková data atd na SD kartě. Mapy může třeba využívat i app. WhereYouGo. Jaké jsou vaše zkušenosti s přeinstalací a stabilotou Locusu. Díky za vaše názory.
  •  

Žajdlík Josef

Já to zatím moc nechápu. Čtečka knih Moon+Reader Pro se taky aktualizovala na API30, pak požádala o možnost čtení z SD karty a dál funguje ve čtení z libovolné složky. Aktualizoval jsem Locus na tabletu, ale nadšený nejsem. Do soukromé složky na SD se nemohu nijak dostat. Nejde to z PC pomoci Total Commanderu ani v mobilu pomocí X-Plore. Do soukromé složky v interní paměti to přitom jde. Takže jediná možnost jak se dostat k mapam na SD je asi vyjmout kartu a použít čtečku. Je to opruz.
  •  

Menion

To co píšeš Pepo je ten další problém který máme. Človek který není Android vývojář nemůže vidět rozdíl mezi čtením knihy a čtením mapy. Pro mě ale je to rozdíl obrovský. Jedno jde snadno, druhé vůbec nebo jen velmi těžko s výrazným snížením výkonu.

Soukromá složka na SD kartě je kompletně blokovaná a ten přístup, co ověřovali kolegové, jde jednoduše opravdu jen přes PC. Proč se u tebe nedaří, to po pravdě netuším. Tohle je každopádně něco, na čem budu bohužel muset pálit zbytečně další dny - tedy umožnit nějak rozumně kopírovat mapy do interních složek a nějak s tím prostě rozumně pracovat.

Pokud každopádně něco nejasné, ptejte se, zkusím v případě zájmu vysvětlil některá rozhodnutí detailněji.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

Díky za vysvětlení. Osobně, protože používám hlavně mapy a témata z paws.cz mě to zatím moc neomezuje. Ty je možné instalovat kliknutím na L na webu. Nešlo by tuhle funkci nějak využít i v souborovém manažeru? Případně využít funkci přenosu složek. Určit složky ve veřejném prostoru se stejnou strukturou jakou má Locus. Uživatel si do ní nakopíruje mapy atd. Locus do ní při startu nahlédne a nabídne přesun do složky v soukromém prostoru. To by mohlo jít ne?
  •  

Pcmann

Ahojky, měl bych jeden dotaz na aktualizaci Locusu v nové verzi 4.5.1.
Jde při aktualizaci Locusu zabránit přesunu složek? Rád bych Locus aktualizoval, ale bez přesunu složek, protože zatím mě všechno v mobilu funguje bez problémů ať je to Locus nebo jiné app. A pokud to funguje nechci nic měnit. samsung S10+, android 11, Locus 4.4.3.
  •  

Žajdlík Josef

Pokud jsem Meniona správně pochopil, tak pokud při aktualizaci přesun nepovolíš (je tam tato volba), tak se Locus k mapám už nedostane. Nicméně zkus počkat, v Betě se experimentuje s jiným umístěním. Když to bude fungovat, bude to lepší varianta.
  •  

Jerry

Zdravím, řadu let využívám Locus Map Pro, nyní, když jsem trochu starší, narozený ještě za T.G.M., pomocí audio trenéra průběh vycházek v okolí.
Byl jsem překvapen, když po aktualizaci a nuceném přesunu dat do ///_Android/data/menion.android audiovizuální trenér nejde aktivovat. Konkrétně, zadám Nastavení>Záznam trasy>Audio trenér>Převod textu na řeč. Výsledkem je nekonečné Načítám... Lhostejno, zda mám nastavení Accapelu či Google..
Nainstalováno na mobilu Realme 8, 6/128 GB, android 11.

Děkuji za radu, jak s problémem pohnout.

J.

Omlouvám se, dotaz jsem špatně zařadil, patří do vlákna Locus Map Pro
Jerry
  •  

Menion

Zdravím,

@Pcmann, @Žajdlík Josef
poslední Locus Map 4 verze na Google Play má dočasně povolený plný přístup k file-systému, takže toho lze využít a mít prozatím adresář apky opět v rootu telefonu. Na jak dlouho nám to dovolí netušíme. Jinak by již měl fungovat s touto verzí zmíněný adresář /Android/media/menion.android.locus/ tak lze vyzkoušet ten.

@Jerry
zkus prosím poslední verzi z Google Play. Tam by problém s výběrem TTS z telefonu již měl být opraven.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •