Pochvala, dotaz a problém.

Started by Květy, August 14, 2021, 21:00:51

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Květy

Ahoj,
začnu asi citoslovcem:

JO!

Když jsem kdysi kupoval Locus map, bylo mi divné, proč za tak skvělou aplikaci chcete jen jednorázovou platbu. No a když jsem teď pořídil nový model Fenixů, přešel jsem konečně i na nový Locus 4 gold. Byl jsem i zároveň zvědavý, co na té aplikaci může být ještě lepší  ;).

To vylepšení se vám vážně  povedlo. Když někdo vyvííjí aplikaci, kterou sám používá, je to vidět. Díky za vaší práci.

A teď k nějakým dotazům:
Hodně věcí dělám s vaší aplikací, zbytek bohužel na mapách.cz. Ale s online plánovačem a knihovnou pomalu přecházím na Locus. Vidím, že na něm stále pracujete, tak se zeptám, zda plánujete to, co bych velice rád uvítal. Odpověď ,,Vše plánujeme" je dostačující ;D.

1 – To nejsilnější, po čem má mysl prahne, je hromadné zviditelnění tras (z jedné složky) na mapě. Zapínání po jednom je přeci jen zdlouhavé. K tomu se váže i mapové tlačítko ,,Skrýt veškerý uživatelský obsah". Mohlo by být i ,,dočasné". Že by se obsah na mapě po stisku tohoto tlačítka skryl (jako doposud), ale zároveň by se u tras/bodů nevypnul atribut zviditelnění. Po znovustisknutí tlačítka by se ten obsah, který byl předtím zobrazený, opět zobrazil.

2 – Dále bych požádal o import trasy a možnost následného uložení

Pak už jsou to drobnosti, jako:

3 – Mazaní a úprava atributů tras a bodů na webu a jejich přesouvání mezi složkami.

4 – Na mapy.cz mě hodně držela vlastnost, že můžu přetáhnout mnoho GPX tras do mapy a ony se vykreslí. Pokud byste ale měli v plánu bod 1, toto by mi nechybělo.

A jedna otázka na funkčnost aplikace, jež mě trápí a v Locus map se mi nedělo. Ještě jsem přesně nevypozoroval, ale asi je zřejmě jedno, co v Locusu dělám, tudíž:

5 - Mám spuštěnou aplikaci. Chvilku nic nedělám, displej tedy normálně zhasne. Odemknu otiskem prstu (nebo bočním tlačítkem), zobrazí se Locus, ale mobil odemknutý není. Můžu pracovat jen s Locusem. Chci-li jinam, musím mobil odemknout podruhé. V tuto chvíli mi dokonce nefunguje velice často využívané systémové nastavení – nezhasínat displej, když se na něj dívám. Při těžké navigaci moc užitečné. Dokážeš, prosím, poradit?

Honor view 10 (BKL-L09)
Android 10

And my conclusion: Locus map 4 - THE BEST APP I KNOW.
  •  

Menion

Zdravím,

"JO" díky  :D

Jednorázová platba roky stačila, neplatili jsme nic extra kolem. Nemohli jsme ale jít na web atd. Takže předplatné je nyní nutnost.

Plány: něco máme jako nutnost na další měsíce, něco zvažujeme, takže ...

1. každá operace nad mapou něco stojí (dotazy do databází atd) navíc výkon prohlížečů má docela nizké limity. Takže to co je teď nově, tedy zapínání po jedné a i NEpamatování si při refreshi stránky, je zatím kompromisní řešení které nám umožní přesně napočítat kolik to vlastně stojí a jestli si může uzdu popustit a nebo ne ...
To tlačítko na viditelnost: souhlas, za něj budu též lobovat :).

2. import je určitě v plánu

3. přiblížení se aplikaci, tedy lepší manipulace s vlastním obsahem je též v plánu. Navíc si upřímně myslím, že na webu bychom to mohli vypilovat i více než je to teď v apce.

4. hmm zajímavý nápad, předám kolegům

5. až takhle ... zajímavý problém. Bude to nejspíše ovlivňovat Nastavení > Controlling > Display > Unlock the screen. Takže zkus vypnout jak se chování změní. Nicméně pokud je toto zapnuté a Locus běží, zapnutí displeje by mělo stačit jen on/off tlačítkem.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Květy

1-4   ThumbsUp, na jedničku se budu těšit

5 – To je přesně ono, takže to nebyl problém, ale vlastnost. Vypnuto a vše funguje podle představ. Děkuji

Ještě mě teď napadla jedna otázka:

V Locusu vytvořím trasu a přes ,,Send to Garmin" si jí odešlu do hodinek, ale nepřišel jsem na to, jak si tam odeslat "bod". Je/bude to možné? 
  •  

Menion

5. no trošku vlastnost, trošku to stále nefunguje podle mých představ musím říci. Snad časem lépe ...

Ad Garmin, to po pravdě úplně netuším. Doporučil bych spíše napsat přímo na support Garmin add-onu, kde ti Honza Čapek který se o něj stará dá fundovanou odpověď. Ale co vím, teď na add-onu příliš nepracuje a o plánech na podporu bodů tedy nic nevím.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: Květy