divné chování GPS při vypnutém display

Started by bundil, June 20, 2011, 16:03:57

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bundil

Narazil jsem na divné chování Locusu.
Pokud si GPS zapnu ještě před startem Locusu a poté ho spustím, pak i když je většinu času display vypnutý, tak mi ubývá baterie stejně rychlým tempem, jako když se GPS pozice stále zjišťuje (samozřejmě nemám zapnutý záznam trasy ani navigaci). Zde v diskuzi jsem četl, že by se měla GPS vypínat.
Pak jsem ještě zkoušel (bez jakéhokoliv změny nastavení) před spuštěním Locusu nemít zapnutou GPS a nechat to zapnutí čistě na Locusu. Potom při většině času vypnutém displayi baterie téměř neubývá.
Když mám zapnutou GPS a nemám zapnutý Locus, tak baterie taktéž téměř neubývá.
Toto chování se mi zdá dost zvláštní a nutí mě před zapnutím Locusu kontrolovat a vypínat GPS.
Mám HTC Wildfire S

Prosím o info, jak a proč se takto aplikace chová a zda to není chyba.
Jinak aplikace na jedničku :)
Děkuji
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  no. Existují jakoby dvě nastavení. Jedno nastavení zapnutí GPS máš v systému, tedy to o kterém mluvíš. To umožňuje určit globálně zda aplikace budou mít přístup k GPS nebo ne. Pak když si spustíš Locus a vlezeš do satelitní obrazovky (třetí ikona z prava na horním panelu), je dole tlačítko GPS on/off. To ale neovládá systémové nastavení ale jen říká zda Locus bude používat GPS nebo ne. Takže když spustíš Locus a tohle jsi nikdy neměnil, tak se při startu hned připojí na GPS a začne ti tedy ubývat baterie. Koukám že pokud zhasne displej a aplikace stále běží jako aktivní, vůbec systém nereaguje na to že displej už není aktivní. Takže doporučuju například tlačítkem Home aplikaci schodit na pozadí. Také by jsi měl vidět na horním panelu blikající GPS pokud je GPSka využíváná. Vše jasné? :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

bundil

#2
Děkuji za odpověď

Jasné. Původně jsem tedy nepochopil, že zapnutí / vypnutí GPS v Locusu neodpovídá GPS systému.
Na výletech se vždy jednou za čas podívám kde jsem a kudy jít dál, takže vždy jen rychle zapnu a zase vypnu telefon a hned vidím. To mačkaní home a při zapnutí zase pouštět Locus je již trochu méně praktické, ale pokud to jinak nejde, tak to tak hold budu dělat...
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se aplikace ani nemá jak dovědět, že jsem vypnul displej? Pokud by se to mohla dovědět, tak by bylo fajn to vypínat, nebo to mít v nastavení, pokud by to někdo vypínat naopak nechtěl..
  •  

Menion

#3
uff bylo to horší než jsem čekal ale opraveno. Más samozřejmě pravdu, GPS by se měla vypínat pokud není potřeba a vypne se displej ... takže můžeš vyzkoušet v další verzi
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

bundil

#4
Super, vyzkouším.
Moc děkuji :)
  •  

bundil

#5
Vyzkoušeno a zdá se, že funguje..
  •