Jak zapínat/vypínat rotaci mapy v novém Locusu?

Started by wlashack, April 12, 2021, 12:37:13

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
nedaří se mi přijít na to, jak v novém Locusu zapínat/vypínat rotaci mapy. Dřív na to byla ikonka vlevo dole, teď tam není. Poradíte prosím?

Mimochodem — když si otevřu Manuál, otevře se mi obvykle něco, co vůbec neodpovídá mé aplikaci. Manuál popisuje věci, které mám ve své aplikaci úplně jinak. Což je i případ té rotace mapy, se kterou mi nepomoh, protože popisoval starý Locus.

Stejně tak když mi nový Locus sám nabízí nějaký hint (dnes třeba ,,Nastav si pravidelné zálohování!" Popisuje věci, které u mě fungují úplně jinak.
  •  

Menion

Zdravím též,
rotace: klik na centraci > druhý klik zapne při zapnuté GPS i rotaci

Manuál: kolega co dělá manuál ale i veškeré texty též nestíhá, pardón. Manuál je v komplet převýrobě.

Hint na pravidelné zálohování? Kdyžtak poprosím o screenshot jestli se ještě objeví, protože si teď neuvědomuju, že bych nějaký takový dělal :). Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Quote from: Menion on April 12, 2021, 13:49:15
Hint na pravidelné zálohování? Kdyžtak poprosím o screenshot jestli se ještě objeví, protože si teď neuvědomuju, že bych nějaký takový dělal

V novém Locusu na mě sem tam vyskočí okno, které píše: ,,Vidím, že si Locus dost užíváš..." a následuje nějaký hint. Dnes to bylo nějak ,,...co si nastavit pravidelné zálohování bodů a tras do cloudu?" A je u toho tlačítko, které mě navedlo na manuál, kde se popisuje, jak to dělat.
  •  

Menion

Ah už jsem to konečně našel, ten dialog. Měl by vyskakovat jen na Xiaomi a Huawei zařízeních. No odkazuje to stránku která též čeká na předělávku. Pardón.

Nastavení záloh klasický přes "menu > více > správce zálohování".
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

#4
Já teda když chci nastavovat zálohy, najdu to v Menu — Všechny funkce — Nastavení — Zálohování. On ještě někde existuje nějaký Správce? Resp. chci říct, že žádné Menu — Více — Správce zálohování jsem nenašel.
  •  

Menion

No jo, takhle to dopadá když používám apku anglicky a nechce se mi přepínat do češtiny. Je to přesně jak píšeš.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

radolaco

Nechcem zakladat novu temu..
Da sa nejak aby som pocas jazdy videl stale svoju poziciu na mape v strede obrazovky rovnako ako pri navigacii? Proste to iste spravanie ako pri navigacii, ale bez samotnej navigacie.
PS: zatial nemam silver ani gold na "display always on" a displej si rozsvietim len ked potrebujem...
Dakujem.
  •  

Menion

Zdravím,
jestli je navigace aktivní nebo ne by nemělo hrát roli. Dolní velké centrační tlačítko nefunguje?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

radolaco

Uz mi to vcera fungovalo. Neviem, asi som trosku vedla z toho centrovacieho tlacitka na dva kliky...
  •