pri vypnutí obrazovky mobilu sa mi pozastaví reálne zaznamenávanie trasy

Started by solide, February 17, 2021, 19:46:30

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

solide

Dobrý deň chcel by som poprosiť skúsenejších o radu. Pri svojich potulkách v prírode a na bežky,  používam už dlhší čas aplikáciu Locus map Pro , aktuálne verziu Locus Pro 3.50.1 a bol som s ňou doteraz veľmi spokojný. Mám teraz ale trošku problém,  potom , ako som tento program nainštaloval aj do svojho nového mobilu Samsung Note 10,  sa mi stáva, že  po zapnutí záznamu trasy,  keď bočným tlačidlom obrazovku vypnem,  aby sa mi zbytočne v prírode nevybíjala batéria mobilu,  tak sa mi prestane podrobne zaznamenávať trasa, po opätovnom zapnutí obrazovky mi ukáže že GPS je oranžové to znamená že vypnuté, potom sa ikonka ihneď zmení na zelenú  a nahrávanie trasy sa spojí s posledným, zaznamenaným bodom  priamou čiarou, a nie tak ako som reálne chodil po trase. Pričom nemám v mobile nastavený žiaden, šetriaci režim. Tým pádom trasa,  ktorú som zaznamenal a  má napríklad bežne 20 kilometrov,  mi ukáže že som prešiel len polovicu. Neporadí niekto, ako na to a či sa s tým dá niečo robiť? Pôvodných mobilom  Samsung Galaxy S7 a Sony Xperia som takýto problém nemal a záznam trasy prebiehal reálne .Keďže chodím na po prírode a bežky na dlhšie túry nemôžem mať celý čas zapnutú obrazovku lebo by sa mi mobil rýchlo vybil.

Ešte jedna otázka, dá sa niekde nastaviť v aplikácii, navádzanie tak, aby,  keď sa blížim ma mobil jasným, zvukovým signálom upozornil na priblíženie? Skúšal som to všelijako nastavovať, ale stále neviem nastaviť jasný zvuk, aby ma upozornil. Aj keď zvuk nastavím a test funguje, reálne, pri zapnutí navádzania k cieľu , mi zvuk , ktorý, by mi oznamoval, že sa blížim k cieľu nefunguje. Ďakujem za každú dobrú radu. J
  •  

Menion

Zdravím,

předně bych zkusil kroky a nastavení popsané zde: https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:gps_lost_fix_android6#samsung . Jedná se o celkem běžný jev na nových Android telefonech a vypnutí optimalizace by tedy mělo pomoci. Stejně tak by to mělo vyřešit problém s notifikací při navigaci/navádění, která podle mě nefunguje ze stejného důvodu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

solide_j

Veľmi pekne ďakujem, Locus som v optimalizáciach batérie vypol, dám vedieť, či to pomohlo. Jano

Odoslané z SM-N970F pomocou Tapatalku

  •  

solide_j

Ďakujem za výbornú radu obidve veci teraz už fungujú na jedničku.

J

Odoslané z SM-N970F pomocou Tapatalku
  •