Jak hromadně smazat waipointy v trase importované z gpx?

Started by OndraBM, February 06, 2021, 18:24:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OndraBM

Ahoj, mám zase problém... Všechny trasy, co jsem si loni od konce léta zaznamenal, jsem si na přelomu roku vyexportoval do gpx a původní záznamy chytře rovnou vymazal. Teď by se mi hodilo některé z těch záznamů použít jako podklad, podle kterého bych si tu kterou trasu zašel/zajel znovu. Tak jsem vybrané trasy importoval zpátky a ejhle, místo očekávané čáry s několika při záznamu uloženými body se mi zobrazují waypointy úplně všechny, jak byly zaznamenané při pohybu, ale s ikonou těch několika uložených bodů, jak je možná vidět v přílohách.
No tak bych teď potřeboval buď poradit, jak to naimportovat bez tohoto zmatku nebo jak se ho zbavit, tj. jak hromadně ty waipointy smazat. Čára pod nimi je, o tu bych tedy přijít neměl a body volžené do trasy při záznamu jsem při importu NEsloučil s trasou, takže je mám odděleně s tím, že je klidně smažu, protože je k vedení nepotřebuju.
Jak ale na to? Mazat to jednotlivě určitě nebudu, u každé trasy jsou jich stovky, možná tisíce (zaznamenávám po třech vteřinách trasy i 70km dlouhé), takže to bych na tom strávil zbytky mládí...

EDIT: Vyspal jsem se a asi mě políbila nějaká technologická múza. Vzpomněl jsem si na tajné menu Expert settings a v něm na položku Default waypoint icon, kde jsem nastavil ikonu čerstvě vyrobenou 2x2 body celou průhlednou. A je to. Sice tam ta obrovská kvanta waypointů pořád jsou a zdržují vykreslování čáry záznamu, takže pořád trvá, že bych se jich raději zbavil, no ale aspoň nejsou vidět.

P.S.: A příště budu exportovat do kmz/kml, ten takový brykule nedělá :)
  •  

Menion

Ahoj,

omluva, tohle je nejspíše teď nová chyba v poslední verzi. Buď zkus (byť i jen pro import) Beta verzi tady z fóra, nebo prosím počkej na další verzi apky (snad v únoru ale nezaručuju).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

freischneider

Here it is due to a mistake. But now and then I have the wish to delete several points at once. And there is no mistake. On the way I add several track points (for OSM maintenance, these are displayed with the track in OSM). But later I want to delete this. With 2 or 3 it's still easy. BUT when I have 10 or 15 it would be easier to select several or all of them and then delete.
Poco F5, Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Android 13
Locus Map 4 Gold (always latest version)
LM4 User-ID: 11cec7cb5  (Devices-ID poco F5)
  •  

OndraBM

To Menion: děkuju za info, klidně počkám na řádnou verzi, ať bude kdykoliv, nijak na to nespěchám. Já totiž, jak jsem to upravoval, zkoumal to a všelijak s tím manipuloval, jsem v zápalu boje v jediném slabším okamžiku nedopatřením smazal úplně všechny ty gpx exporty. Takže mám vymalováno a vlastně taky po problému.
Ale pokud jsem upozornil na broučka a povede to k dalšímu vylepšení už takto skvělé appky, tak dobře.
Mejte se všichni príma, jste skvělí.
  •  

Menion

Ah to mě mrzí, že problém vedl ke smazání dat! Nějaký starší automatický backup (např.)? Nicméně pokud ztracená historie záznamů není problém, pak tím lépe! :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

OndraBM

Takhle: že mám vlastně po problému, tím jsem myslel, že když nejsou gpx zálohy k vyčištění a předělání do kml, nemám co k řešení a tím pádem mám po problému :)  Jinak samozřejmě ztráta těch tras bolí, no ale co už, že. :)  Aspoň je mám v podobě snímků obrazovky všechny jako obrázky, takže to zas až taková tragédie není. A mám před sebou celou kolařskou sezónu a příště budu chytřejší :)
  •