Hlasová navigace nesděluje směr

Started by roze, September 19, 2020, 18:33:49

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Jezdím s hlasovou navigací Locus řadu let, ale teď se mi přihodilo to, že uprostřed navigování začala navigace hlásit pouze vzdálenost, ale už ne akci - např. "za 200 metrů , za 100 metrů" ale ne už obvyklé "zahněte vlevo/vpravo", Nejdříve jsem si myslel, že to nějak zblbnul telefon, udělal jsem restart, ale beze změny chování. Pak jsem si myslel, že jsem nějak špatně trasu připravil - plánoval jsem ji den předem doma na gauči. Trasa měla cca 200 km s cca 20 průjezdními body. Ale jak jsem psal, začalo to blbnout uprostřed trasy :-(.
Včera jsem si zase naplánoval trasu (cca 150km ) a chová se to stejně blbě. Pro změnu ale hned od počátku.
Pro navigování používám službu GraphHopper. Resp. dosud jsem používal, pro to poslední plánování jsem použil Yours.
Pokud mě to dělají obě služby, tak bych vyloužil chybu samotné služby. Pak přichází v úvahu moje chyba (ale jaká?). Pokud by to zkracoval Locus, tak by se asi už někdo ozval, ne?
Nemám asi poslední verzi (3.47.2.), ale to asi v tomto případě, kdy navigace fungovala a zničeho nic ne, asi taky nehraje roli.
Díky za případnou radu.
  •  

Menion

Zdravím roze,

to je hodně zajímavý problém  :-\

Předně, "Yours" raději nepoužívat, negeneruje navigační příkazy vůbec.

Jaký hlas používáš pro navigaci? Nějaký "TomTom" hlas nebo systémový "Text-to-speech"? Pokud to druhé, nepoužíváš vlastní modifikaci příkazů přes textový soubor v Locus/data/tts? (pokročilejší, ale zajímavá funkce).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Nechtěl/nechci to zakřiknout, ale problém sám od sebe vymizel.
Plánoval jsem teď tři dny po sobě zase trasy kolem 150 km s mnoha průjezdními body a od neděle je navigace OK. Jinak k navigaci používám už léta Elišku.
  •  

Menion

Hezky, tak fajn :)

Doporučil bych někdy zkusit ty TTS hlasy. Kromě toho, že i na češtině dost zapracovali a zní celkem k světu, díky těmhle hlasům, toho Locus namluví celkem o dost více.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •