Vypíná se mi získávání polohy

Started by wlashack, December 14, 2019, 21:04:08

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, mám nový telefon, dal jsem si na něj Locus Pro a děje se, že se mi při spuštěném Locusu (ale se zhasnutou obrazovkou, čili běžícím na pozadí) vypíná určování GPS polohy. V praxi to vypadá tak, že spustím Locus, GPS poloha se automaticky spustí, ukáže mi, kde jsem, zhasnu obrazovku, chvíli jdu, rozsvítím obrazovku, a Locus má určování polohy vypnuté. Musím ručně kliknout nahoře na ikonku satelitu, a na obrazovce Satelity (kde nejsou žádné vidět), ručně dole stisknout "Vypnout získávání polohy" a opětovně "Zapnout získávání polohy". Satelity naskočí, poloha v mapě se zaktualizuje, ale při zhasnutí obrazovky a po chvíli opětovném rozsvícení je situace zase stejná, čili offline a potřeba to ručně oživit.
V nastavení Locusu přitom nemám zvoleno, aby se "Lokalizování vypnulo, když je Locus skrytý", mělo by tedy fungovat pořád, ale nefunguje.

Přesně to samé se mi dělo i na předchozím telefonu. Nějak jsem to nakonec rozchodil, ale netuším jak. Poradíte? Díky.
  •  

Joska 000

#1
Tady toto dělá ve founu spořič baterie. Je potřeba dát Locus do vyjímek.  Nastavení na pozadí/žádné omezení.
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

wlashack

  •  

wlashack

#3
Jen doplním, že na novém telefonu se to ,,zařazení Locusu do výjimek pro spořič baterie" nastavuje přes Nastavení - Baterie a výkon - Aplikace a úspora baterie - Locus Map - Žádné omezení.
  •  

poutnikl

Navíc hodně pomáhá, že nové Androidy mají vyhledávání v nastaveních, což hledaní toho pravého místa hodně ulehčuje.

Menion

Figuruje tu "nový telefon" ale nepochlubil jsi se jaký ;).

Seznam kde/jak vypnout optimalizaci máme tady: https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:gps_lost_fix_android6. Pokud tam tvůj postup chybí, dej vědět a kolega Michal to ihned doplní.

Díky a ať slouží  ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Android 10, MIUI 12.0.1
Na té stránce máte ,,hodně podobný" postup, nicméně přesně tak, jak jsem to napsal tučně o kousek výš, to tam nemáte, takže to tam kolega Michal asi klidně může doplnt.

Díky.
  •  
    The following users thanked this post: Menion