Aktualizácia nadmorskej výšky

Started by Neromander, October 23, 2019, 14:45:50

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Neromander

aute. V poslednej dobe mi nesedí nadmorská výška, respektíve prevýšenie.
Reálny príklad :
Naplánoval som si cez Locus (posledná verzia Pro ) trasu na bajku, aplikácia mi ukázala 1600m prevýšenie. Záznam na garmine ukázal 840m, keď som importoval záznam do Locusu, ukázal 840m, ale akonáhle som použil "Aktualizáciu nadmorskej výšky" prepísalo mi to opäť na 1600m. Skúsil som teda naplánovať tú istú trasu cez Stravu (route) a vyhodilo mi prevýšenie okolo tých 840m. Preto sudim, že v Locuse je niečo zle. Skúsil som vymeniť offline mapu za on-line, ale bez zmeny.
Poprosil som kamaráta ne h to skúsi aj on vo svojom mobile a má ten istý problém.
  •  

Menion

Zdravím,
prosím o nasdílení trasy ať to můžu vyzkoušet. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  


Menion

Zdravím,
`Poza_Bystrickú_priehradu.gpx` píšeš že je naplánovaná trasa, nicméně je to regulérní záznam během aktivity ne? Pěkný výlet. Nevypadá že by GPS byla nějak extra nestabilní a vyplnění výšek též dává 1600m a v našich končinách bývá takhle funkce celkem přesná.

Google Earth ukazuje tu samou hodnotu a když jsem zaškrtnul při importu "Upravit výšky podle země", ukazuje dokonce ještě více.

Obávám se, že tady moc nepomůžu. Nevidím totiž jasnou chybu k opravení. Možná by pomohli přesnější výšková data ale ty pro naše území nejsou pokud vím dostupná.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Neromander

#4
Ahoj. Áno, moja chyba. Bola to prejdená trasa po korekcii. V odkaze prikladám zip súbor, prejdenej trasy z garminu Edge 530 a naplanovanu trasu cez Locus.https://www.dropbox.com/s/ly05w1fx4akrzds/subory.zip?dl=0

Ces stravu som si skúsil naplánovať tú istú trasu a strava ukázala Taktiež okolo 800m prevýšenie.
Check out this route on Strava: https://strava.app.link/CYzsnbcO20 — Poza priehradu
  •  

Menion

Zdravím,
moc popravdě nevím co s tím mám dělat. Hodnoty jsou na jednu stranu až podivně rozdílné. Jak moc je hodnota kolem 1600 správná, neposoudím, trasu jsem nejel.

Nicméně pohled na plán Stravy mi říká, že to asi nebude v pořádku. Kritická oblast podle plánu ze stravy má takovýhle průběh (screen_strava.png).

Podle záznamu pak viz. druhý screen (screen_zaznam.png).

A to mi neříkej, že v těch kopcích jsou několika§kilometrové rovinky tak jak avízuje Strava dle jejich profilu. Pokud ne, pak je jasné, že jejich 800m prostě nemůže nastat ...

EDIT: hlavně ten cca 100m volný pád je moc zajímavé místo pro MTB. Na výslednou hodnotu by tohle nemělo mít vliv ale je to ukázka toho, že na straně Stravy je něco špatně.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Neromander

#6
Ahoj. Niekde je veru chýba. Samozrejme podľa toho obrázku zo Stravy je aj mne jasné, že je aj tam niekde chýba, ale keď som porovnal graf prejdenej trasy garminom, bolo to také uhladené, naopak v naplánovanej trase cez Locus je to strašné kostrbaté. A práve tam je zrejmé chýba.
Nejdem mi to do hlavy preto, lebo viem ako rýchlo jazdím a aké kopce s prevýšením. Toto je len príklad, viem že keď si naplanujem trasu, tak záznam prevýšenia je vždy menší ako naplánovaný.
V prílohe sa ti pokúsim ukázať rozdiely na inej trase.

Gpx https://www.dropbox.com/s/4k870eymscb8g4h/luti%C5%A1ka.zip?dl=0
  •  

Neromander

#7
Myslím že príloha hovorí sama o sebe
  •