Podivná kontrola souřadnic při přidávání/editaci wpt u keší

Started by Čelda, October 13, 2019, 13:36:07

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čelda

Ahoj !
Včera jsem si všiml (verze Locusu 3.40.2), že při manipulaci s pomocnými wpt u keší se objevila nějaká podivně fungující novinka  :( Jakmile přidávám pomocný wpt u keše a začnu editovat "in place" jeho souřadnice, po jakékoliv změně se vpravo objeví červený vykřičníček a dole začne prudit text >Nesprávná položka "Zem. šířka"< , i když tam fakticky žádný problém se souřadnicemi zjevně není. Souřadnice pak někdy vůbec nejdou zadat.
Pro geocaching velmi otravné !  :-[
  •  

Menion

Reportováno ( https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=6752.msg57512#msg57512 ) a dnes opraveno, díky. Zkusíme vydání verze co nejvíce urychlit. Prozatím by kdyžtak mohlo pomoci v nastavení souřadnic vybrat u WGS ten jednoduchý formát jakožto jedno číslo.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Pokud neprovádím editaci "in place" ale přes ikonku vpravo, tak to sice zčervená, ale zadat to jde, takže se s tím takhle dá po přechodnou dobu žít. Díky.
  •  

Čelda

Tak přišla verze 3.41.0 a s ní slíbená oprava.  :)
Opraveno to sice je, ale nějak podivně.  ???
Už to sice falešně nekřičí, ale "in place" zadávání používá natvrdo formát "ve stupních jako desetinné číslo", bez ohledu na to, co mám nastaveno v Nastavení - Jazyk a jednotky - Souřadnice - Formát zem. délky/šířky (tam mám nastaven "geocachingový" formát se stupni a minutami jako desetinným číslem).  :(
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Tak je to zase trošku jiné  ??? , ale vypadá to už dobře. Díky.
  •  

Menion

V čem je to teď jiné? Když jsem to testoval, byl jsem si skoro jist že to funguje jak to fungovalo předtím ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Když se u keší zadává nový podřízený wpt přes "Přidat waypoint", šlo původně v části "POLOHA" buď zeditovat navržené souřadnice in-place nebo zvolit další způsoby zadání přes symboly "mřížky" nebo "kolečka s tečkou" vpravo. V mezidobí to ve verzích 2x nešlo (nejprve kvůli chybě červeného podtržení, v další verzi to bylo v jiném formátu) a teď už to zase jde stejně jako kdysi.
Když takový wpt uložím a následně ho chci editovat, vypadají možnosti zase jinak a tady jsem měl pocit, že to bylo nějak jinak, ale možná se pletu.
Nicméně, tak jak to je, to podle mě vyhovuje.  :P Díky.
  •