Problemy s GPS na mobile

Started by Mek, October 01, 2019, 20:06:38

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mek

Zdravim,
mal by som taku vseobecnejsiu otazku, co sa hadam ani netyka priamo Locusu...
Mam starsi telefon Samsung Galaxy S4 Mini. Ked som mal originalny Android 4, GPS fungovalo dobre, fix som mal do pol minutky. Ale kedze vyrobca sa na tento mobil uz pred rokmi vykaslal a ja som chcel mat najnovsie bezpecnostne update-y, nahodil som si alternativny softver, LineageOS, a to je Android 9. Od toho momentu mam problemy s GPS. Trva 10 minut, ale niekedy aj pol hodinu, kym chyti fix. V Locuse na obrazovke so satelitmi satelity vidim, po case su niektore ich cisla zelene (v starom Androide som uz v tom momente mal fix), ale fix samotny neprichadza a neprichadza. Ked uz ho po dlhom case chyti, tak len na chvilu, potom sa presnost postupne zvysuje az do 100m, ako keby zase signal vypadol, a musim zase cakat na fix. Vypnutie a zapnutie GPS nepomaha. Pred tym, ako idem von, vzdy pouzijem appku "GPS Status" a cez wifi si stiahnem A-GPS data.
Ked necham GPS bezat dlhsi cas, ked uz prestane vypadavat, tak funguje normalne.
Bug v LineageOS nepredpokladam, kedze sa v danom topic-u na xda-developers nikto nestazoval. Asi som jediny, co ma tento problem.
Moja otazka je, co sa da v tejto situacii robit? Ako zistit, kde je problem, a ako to opravit? Nejake napady?
Do you like Scrabble? You can play on SKREBL.EU (my personal project) - free, various language versions available!
  •  

Joska 000

Problém s GPS na tomto mobilu je dost známý. Dle diskuzí na různých forech se jedná o nevyhovující hardware. Vlastním ho také a je zcela co se týče GPS nevyhovující. :( :( :(
  •  

poutnikl

GPS mojí bývalé mašinky Sony Xperia M Dual s Android 4.3 zase po asi 3 letech pravidelně vytuhla asi 1 minutu po GPS fixu, který byl sám o sobě rychlý.

Tvůj problém může být kombinací drobné nekompatibility LineageOS / A9 s daným modelem a  stárnoucího hardwaru, který může být už "nahluchlý" a "unavený, když se zahřeje".

Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 9, via Tapatalk