Zpomalení při editaci bodu po hard resetu.

Started by roze, September 08, 2019, 17:32:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Byl jsem nucen udělat na svém Samsung S5 hard reset. Do té doby jsem používal Locus v plné spokojenosti. Po resetu jsem si všiml prodlevy, když chci editovat bod. Prodleva je cca 4-5 sekund při otevření dialogového okna s bodem a stejně tak i při opuštění tohoto okna. Moje celá editace spočívá v tom, že přesunuji bod z jedné složky do druhé. Vůbec bych to sem nepsal, kdybych léta podobnou operaci na stejném telefonu se stejnými daty nedělal dříve a prodlevy se nevyskytovaly.
Čím se to dá vysvětlit?
  •  

Menion

Zdravím, vůbec netuším.

Maximálně bych zkusil optimalizovat databázi bodů/tras přes "VACUUM" metodu pokud znáš. Data máš na stejném místě jako dříve? Můžeš případně zkusit vypnout Locus Map, přejmenovat Locus/data/database (na např. Locus/data/databaseOld) a spustit Locus Map zda výsledek bude stejný. Takhle bude v aplikaci komplet prázdná databáze bodů/tras, takže se uvidí jestli je tvoje db moc velká/zaplácaná a to to zpomaluje, nebo to je něco jiného přímo v Locusu. Bacha jen ať si data nesmažeš!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

A nedělá ten "VACUUM" i samotný Locus?
Hodně dávno jsem se ptal, zda se soubor databáze fyzicky zmenší po výmazu množiny bodů a prakticky jsem si pak ověřil, že se zmenší.
  •  

Menion

Ta databáze sama o sobě je podle mě dost chytrá, takže nějaké takové optimalizace pod kapotou určitě probíhají.

Napadlo mě ještě jestli to zpomalení nemůže být kvůli mapovému náhledu nahoře v detailu. Dělal jsem akorát nějaké optimalizace a myslím, že pokud to tím bude, v další verzi (3.40) by to mělo být lepší.

Pokud ne, dej vědět a zkusíme s tím něco udělat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#4
Nejdříve jsem zkusil provést VUCUUM. Před akcí měla databáze cca 38,5MB, po akci se o cca 8MB zmenšila. Na délku prodlevy to ale nemělo žádný vliv.

Pak jsem ale učinil objev... několik let jezdím podle Smartmaps, Vedle nich mám ještě vektorové mapy, na které se přepínám ale málokdy. Jednou jsem se na ně přepnul a pak jsem zjistil, že když zkusím editaci bodu, tak žádné prodleva není :-). Přepnul jsem se na Smartmaps a prodleva je zde znovu.

Délku prodlevy nemám exaktně změřenou, ale když mám vektorové, a počítám jednadvacet, dvaadvacet...., tak od zobrazení 'Zpracovávám' po zobrazení detailu bodu uplyne u vektorových map ani ne jedna sekunda. Při Smartmaps jsou to 3-4 sekundy. Nezáleží na tom, zda mám v detailu bodu v horní části okna náhledovou mapku nebo ne. Stejně se to chová i pokud mám waypoints.db úplně prázdnou. Řekl bych, že dříve jsem takový rozdíl v chování Smartmaps vs vektoré mapy nebyl :-(.

Locus mám aktuálně 3.39.2. Zaktualizuji jej až cca středu. Pak se ozvu znovu.

====

Takže vlákno je chybně nazvané, zpomalení není díky hard resetu :-(
  •  

Menion

Zdravím,
no to je zajímavý objev. Zkouším to se Smartmapami (kterých mám koukám 129) a funguje mi to s poslední verzí úplně stejně rychle.
Během zimy snad dojde ke komplet předělávce obrazovky s detailem bodu, takže nějaké preciznější řešení problému bych nechal až novou obrazovku (kde doufám, problém již nebude).
Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •