Nalezeny změny v adresářích

Started by Rozic, July 30, 2019, 12:09:03

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rozic

Ahoj, na mém Redmi Note 7 se mi již podruhé stalo tato "chyba". Je problém s nějakým nastavením mého telefonu, nebo se jedná o jiný problém?
Děkuji za rady.
P. S. Mapy jsem měl stažené z Locus obchodu a zkoušel jsem obě varianty, avšak vždy jsem o mapy přišel a musel stahovat znovu.

  •  

Menion

Zdravím,
proč se tak děje nedokážu řici. Tahle obrazovka se objeví pokud se něco změní v adresářové struktuře ve srování s předchozím spuštěním aplikace. Ta první možnost je to, co Locus volí automaticky při první instalaci takže tam by měl vždy být všechna uživatelská data.

A mám to tedy chápat, že i když vyberete "sdcard" možnost, data která jste měl tam prostě nejsou? Přímo v "sdcard" Locus vytváří adresář "locus" který rozhodně aplikace jako taková nemaže takže tam prostě být musí. A pokud není, muselo ho smazat něco jiného, nějaký optimalizační nástroj, cokoliv, jen ne Locus Map jako takový.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Rozic

Sd kartu vůbec nepoužívám. Vše cpu do paměti telefonu. Vůbec mě nenapadá, jaká aplikace může data měnit.
  •  

Menion

A tedy adresář "locus" v interní paměti je ale žádná data v něm, chápu to tak? Tedy on si tam Locus Map po startu nějaká data vytvoří, nicméně v aplikaci při výběru "sdcard" stejně žádné body/trasy/mapy nejsou, chápu to správně? Obávám se, že tady s tím moc nesvedu. Pokud i Locus/backup adresář je prázdný a nějakou vlastní zálohu mimo Locus nemáte, pak bohužel.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Rozic

Nevím proč, ale Locus se z Google Play nainstaloval do složky Android / data / menion.android.locus.pro
  •  

Menion

Zdravím Honzo, to já bohužel taky netuším.

Nicméně co tedy teď, jak můžu pomoci? Mapy koukám máte zakoupené pouze LoMapy, tam naštěstí není problém a můžete je bez problému opakovaně stáhnout znovu. Horší je to tedy pokud jste měl v aplikaci nějaká vlastní data body, trasy. Ty bez existující zálohy bohužel neobnovíme.

Doporučuju si tedy zkontrolovat, že adresář aplikace bude opravdu přímo na "sdcard" a i tak doporučuju v tomhle případě nastavit v menu > více > Správce zálohování, zálohu někam na Dropbox/Google Drive aby v případě stejného problému, bylo možné body/trasy/nastavení obnovit.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MAO_CZ

  •