Rosvícení obrazovky při přiblížení na bod.

Started by Joska 000, July 14, 2019, 08:15:33

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Joska 000

Zdravím. Nebyla by možnost v rámci úspory energie přidat funkci "rozsvícení obrazovky při přiblížení na bod? Většinou si na větší vzdálenost obrazovku vypnu,ale občas zapínám ohledně ověření směru. Díky.
  •  

Menion

Zdravím,
zkus si zapnout nastavení > ovládání > displaj > Nastavení zapínání displeje > zapnout upozornění na bod. A pak je třeba mít v nastavení > navádění právě aktivní upozornění na bod a mělo by to šlapat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Díky. Zítra výlet,tak to prubnu. Bylo by to fajn.
  •  

Joska 000

Tak bohužel nefunguje. Mám Xiaomi redmi 5. Jediné co z toho nastavení funguje,je vypnutí obrazovky dle nastaveného intervalu.
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Pokud je myšleno zvukové oznámení při přiblížení,tak to pracuje perfektně.
  •  

Joska 000

Tak jsem změnil natavení z frekfence při přiblížení na upozorněňí  při přiblížení a funguje to. Akorát se musí ještě ve founu nastavit obejití zam.obrazovky pokud chci skočit přímo do aplikace.







  •  

Joska 000

Opět zkoušeno v terénu a mám z toho nějak smíšené pocity. Aspoň s mým founem si to asi nerozumí. Obrazovka se zapne, skočí na mapu,ale v zápětí se přepne na obrazovku s ikonama,kde musím zase aplikaci spustit. Občas se to sekne,nereaguje na zalogování,zamrzá,musí nastat restart apky a pak zase OK. Podotýkám,že toto je spíše tak na bicykl,bo při pěší tůře si to zapnu otiskem prstu až dojde zvukové upozornění.
  •  

Menion

Zdravíčko, Xiaomi co máte je nakolik běžný, že to bude spíše chyba v aplikaci pokud už někde nějaký problém je.
Pokud se obrazovka zapne, tak je to první krok který tedy funguje. Pak to tedy zlobí s tím zámkem obrazovky. Mohl by jsi např. zkusit dočasně vypnout v telefonu ten zámek zabezpečení, tedy nechat telefon nezamčený, jestli pak to pošlape bez problému? POkud ano, lze zkusit kombinaci zámku co máš + nastavení v Locusu > nastavení > ovládání > obrazovka > vypnout zámek obrazovky a tady to poslední nastavení > všechny zabezpečené zámky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Vyzkouším tebou uvedené varianty. V nastavení mám "deaktivovat jednoduchý zámek". Ale stejně pak musím ještě na obrazovku šáhnout,bo displej je v domovské obrazovce. Toto jsem vyřešil přímo ve founu "vývojář" kde jsem zadal "obejít zámek obrazovky" a skočilo to přímo do mapy.Pak to tak nějak šlo i nešlo,ale nějakej zásadní elaborát jsem z toho nedělal. Zkusím tedy různé varianty a uvidíme.
  •  

Joska 000

Nové postřehy.
a) Nastaveno :
zámek obrazovky foun 1; deaktivace zámky vše-locus 1;
1-zapnuto;
0-vypnuto;
Při přiblížení na bod obrazovka aktivace a hned do mapy,ale zmizí tlačítko menu na founu a v bodech se nedá použít přidání poznámky. Při běžící aplikaci a otisku prstu se celá apka rozhodí a musí se aktivovat znovu. Možná jsou i jiné neshody,ale to až zase časem.
b)Nastaveno
Zámek obrazovky foun 0; deaktivace jednoduchý zámek 1;
Obrazovka rožne, otisk prstem OK, pomocí displeje nutnost popotáhnout a pak OK.
Pokud je foun 1,nutno popotáhnout a zadat Pin.
V této variantě jsem to tak podrobně nezkoumal.
V obou případech jsem do vývojáře nezasahoval.
1-zapnuto;
0-vypnuto;
  •  

Menion

Zdravím, díky za obsáhlý i když trošku komplikovanější popis.

Kolega to zkoušel na svém Xiaomi a nějak se nemohl dostat k problému. Zkusím nezapomenou a příští týden si od něj půjčit telefon a zkusit to též.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

#12
Njn nejsem asi žádnej vysvětlovací typ. Dnes zkoušeno při různém nastavení,jak v telefonu,tak potažmo v Locusu a jedinej funkční režim byl následující. V telefonu vypnout zámek obrazovky v mém případě PIN. V nastavení "možnosti vývojaře" aktivovat "přeskočit zámek displeje" . V Locusu nastavit "Ovládání/displej/vypnout všechny zámky. Navádění/upozorňovat na body/zapnout/upozornit při vzdálenosti. Ale toto nastavení je velice nepraktické a těžkopádné. Podotýkám,že jsem toto nastavení chtěl pouze na jízdu na kole,abych minimalizoval zásahy do founu za jízdy. Pokud akci "vývojář" obejdu,tak je to nepoužitelné a jako taková indikace slouží zmizení dotyk tlačítka menu na telefonu. Snad to bude jako vysvětlení stačit. Našel jsem toho víc,jak by se to nemělo chovat,ale v něktrých krocích jsem vůbec nenašel nějaké souvislosti proč to tak dělá.
  •  

Joska 000

Tak jsem to vyzkoušel na trejlíku a podle mého návodu to funguje super. Akorát jak píši, to nastavení  je trošku těžkopádný..
  •