Plánování trasy v nové verzi.

Started by MartyMcFly89, September 28, 2018, 18:28:03

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartyMcFly89

Dnes jsem aktualizoval a mám problem s jednou novou funkci. V planovaci trasy jsem mohl v prubehu planovani ťuknout na bod, kdy vyskočily informace v bodu (nejčastěji geocaching, ale mám takhle přidané i turistické vizitky s URL v popisu a další takhle). Nyní ale ztmavne obrazovka kolem bodu a detaily se neukáží.

Ano, můžu vyskočit z plánování, ťuknout na bod a po tom co zjistim co potrebuji zase zapnout plánování trasy, ale je to oproti minulému updatu krok zpět.

Můj návrh: dlouhé podržení na ikonce vlevo de otevře detaily bodu. Takhle zůstane současný look a funkce, ale nenásilnou metodou zůstane zachovaná stará funkce.


  •  

MartyMcFly89

  •  

Menion

Ahoj,
promiň za chybějící odpověď.
Tohle aktuálně není možné. Původně jsem nechal, že celý horní pruh v tom spodním dialog (po kliknutí na bod) byl klikací a otevřel detail bodu. Nicméně problém je, že v obrazivce detailu bodu zůstávají tlačítka pro editaci bodu, pro návrat na mapu atd. která většinou fungují korektně pokud je ústředním místem hlavní mapová obrazovka ale pěkně zlobí pokud je zrovna aktivní plánovač tras.
Takže aby tohle fungovalo, je potřeba upravit obrazovku s detailem bodu, což je v plánu ale bude to chvilku trvat než to zrealizuju, bohužel.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MartyMcFly89

Dík. Jako vzdy za posledni 4 roky co pouzivam Locus, dobra prace. Nemusi to byt hned, ale uz jen to, ze o tom vis a ze to je v planu mi staci.
  •  

MartyMcFly89

#4
S tím spojená drobná změna -


Šlo by mít ten zelený pruh dole užší, aby nezasahoval do tlačítek + - a nemuselo se čekat až zmizí.
  •  

Menion

Mno :).
Snažím se, i když se to ne vždy daří, držet jednotný styl. Všude v aplikaci se tyto "popup" okna zobrazují takto a najednou je třeba změna ... užší může fungovat zde, ale určitě nebude v německu na malém telefonu (dlouhý text + úzký displej).
Zoomování prsty není to pravé? Přeci jen, tlačítka pro zoom jsou spíše "sekundární" ovládací prvek. Zoom gesty (tedy dva prsty v tomto případě) by mělo být primární řešení.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MartyMcFly89

Quote from: menion on October 09, 2018, 14:53:21
Mno :).
Snažím se, i když se to ne vždy daří, držet jednotný styl. Všude v aplikaci se tyto "popup" okna zobrazují takto a najednou je třeba změna ... užší může fungovat zde, ale určitě nebude v německu na malém telefonu (dlouhý text + úzký displej).
Zoomování prsty není to pravé? Přeci jen, tlačítka pro zoom jsou spíše "sekundární" ovládací prvek. Zoom gesty (tedy dva prsty v tomto případě) by mělo být primární řešení.

Zoomování prsty by v teorii bylo to nejlepší, ale zejména u vektorových map. U rastrových map dochází k rozmazání mapy, které je zaostřeno až s přechodem na další zoom level. A na 100% level se dostaneme právě tím tlačítkem +, kdežto prsty na nějakou hodnotu mezi zoomy => rozmazané.

Re: nový plánovač. S každým updatem doufám, že se vrátí stará funkce - při plánování trasy jít do detailu bodu, místo toho ho vždy vypínat, jít do detailu a zpátky zapnout ... pro každý bod co potřebuju zjistit info.
  •  

MartyMcFly89

Quote from: menion on October 08, 2018, 10:43:53
Ahoj,
promiň za chybějící odpověď.
Tohle aktuálně není možné. Původně jsem nechal, že celý horní pruh v tom spodním dialog (po kliknutí na bod) byl klikací a otevřel detail bodu. Nicméně problém je, že v obrazivce detailu bodu zůstávají tlačítka pro editaci bodu, pro návrat na mapu atd. která většinou fungují korektně pokud je ústředním místem hlavní mapová obrazovka ale pěkně zlobí pokud je zrovna aktivní plánovač tras.
Takže aby tohle fungovalo, je potřeba upravit obrazovku s detailem bodu, což je v plánu ale bude to chvilku trvat než to zrealizuju, bohužel.

Nějaký pokrok v této oblasti?
  •  

Menion

Zdravím Marty,
prozatím nikoliv. Vyhlídky na nejbližší dobu nejsou dobré ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •