ukládaní map do paměti telefonu

Started by krboun, May 23, 2011, 14:16:00

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

krboun

Ahoj, předem díky za svělou aplikaci, ale nikde jsem nenašel odpověď na mou otázku a tak bych se zeptal tady.
Mám samsung galaxy tab a chtěl bych aby se mi mapy ukládali do interní paměti tabu a ne na externí SD kartu (program funguju i bes SD ale po vložení se mapy nechtějí načíst z interní)
Je nějak možné Locusu zakázat aby sahal na externí SD kartu ? děkuji mnohokrát
  •  

Menion

#1
zkus přesunout komplet celý adresář do té interní .. mělo by to pak šlapat jen z interní
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

krboun

#2
Takže bohužel nefunguje, přišel jsem na jednu zaímavou věc
Když je v galaxy tabu SD karta tak galaxy tab pracuje s touto externí SD (jakoby t byla složka s názvem external_SD), když ale SD karta v tabu není tak pracuje se složkou external_SD která se ovšem zpřístupní až po vyjmutí reálně externí SD.
takže problém je když tab připojím k počítačí, tak počítač vidí 2 disky (vnitřní paměť tabu, a opravdově externí SD) a počítač vidí ve vnitřní paměti složku external_SD se kterou ovše nepracuje když je vložena reálná externí karta, takže můžu kopírovat mapy do vnitřní paměti jak chci ale Locus je prostě nenajde pokud je vložena externí SD karta
Nevím jeslti jsem to popsal srozumitelně , když tak to upřesním. Nevím jak to vyřešit (Snad přesunout složku Lcale na kořen telefonu ale to by se musel upravit program). Root by nad vadit neměl
  •  

Menion

#3
aha to je dobrý nesmysl. Rozumím, kouknu na to. Myslím že s tím budu moci něco udělat u sebe v Locusu. Tak si to zatím nech v té externí a kdyžtak se mi připomeň kdybych sem do týdne nenapsal nějaký verdikt :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

krboun

#4
OK díky moc
Nějak mě to zvlášť nevadí ale často měním SD karty
  •  

Menion

#5
hmm tak koukám jak to mám teď a je to divné. Pokud přesuneš celý Locus adresář na interní pamět, tak by se Locus měl vždy spustit z této interní paměti a neměl by šahat na kartu. Pokud ale najde kartu s adresářem Locus, tak má přednost před tou interní. Takže smazat Locus z karty, nahrát do interní a mělo by to šlapat pořád z interní!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

krboun

#6
to prave neni pravda. jedine misto v interni pameti, kde je slozka Locus je slozka external_sd nikde jinde jsem ji nenasel. pokud vyndam pametovou kartu tak se slozka locus vytvori. pokud ale kartu dam zpatky uplne vymazanou tak se slozka locus vytvori znova tentokrat na pametove karte a slozku locus v interni pameti to ignoruje i kdyz tam jsou nahrane mapy. Dela to i vice programu treba Titanium backup. Zalohy mam nastavene na kartu a po vyjmuti zalohy jedou do interni. celkem je to na pytel protoze mi zadny program nenahlasi "vlozte sd kartu" nebo podobne
  •  

agilka

#7
zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda je technicky možné vyřešit následující věc.
Už mám on-line nakešováno dost velké obejmy různých map a pokud chci některé jejich části aktualizovat, tak to v podstatě nijak nejde.
V nastaveních je v tomto směru nabídnuto pouze - vymazat kompletně dtb dané mapy....a pak zase začít od 0.  

Ta aktualizace je záležitost hlavně pro mapy OSM, na jejiž tvorbě se aktivně podílím a kde se na rozdíl od jiných map odehrávají změny prakticky permanentně.
A samozřejmě by se mi jako spolutvůrci často hodilo mít přímo v terénu možnost nejaktuálnějších dat a vidět, zda např. tady tato cesta, pěšina už v mapě je a zda začít hned trakovat nebo ne.
Ale předstva, že kvůli bych kvůli tomu musel zrušit celou tu dosavadní, leckdy opravdu těžce vydobytou dtb, mě dosud nedála odvahu tak učinit :shock: .
Jen tak naokraj, je docela "zábavné" proklikávat na OSM identickou mapovou oblast s různým přiblížením, jak se tam v různých měřítcích střídají ty nově doplněné věci.
To se děje v závislosti na tom, jak byla která dlaždice stažena a mezitím zaneseny úpravy a poté třeba opět stažena, ale již v jiném měřítku.
Když měřítka dojdou, tak už logicky nelze zobrazit další nově zakreslené změny.
Může pak dojít i k paradoxům, kdy na na oddálenějším pohledu je více "novinek", čili detailů, než na tom nejdetailnějším, protože ten byl stažen dříve, než ke změnám došlo.
A popravdě, za tímto účelem je vždy nejvíce potřeba právě ten nejdetailnější náhled.

Tak jen, zda by šlo třeba někde navolit to, aby se při opětovném on-line přístupu nad danou oblast a při každém, daném přiblížení dala nahradit - přepsat ta původní dlaždice novou - aktuální?
Nepožaduji, aby app. snad i přímo takové změny sama objevovala a nabízela, to už možná asi ani není technicky možné.
Jde mi jen o tu samotnou předvolbu aktualizace. Možná by bylo sympatické, mít pak možnost takové volby někde na pravým panýlku. No nechci si vymýšlet.
Samozřejmě aktualizace by byly přínosné pro všechny mapky, ale jak jsem již zmínil, u OSM by to velmi pomohlo i z pohledu tvůrců, tedy zejména pak přímo v tom terénu.....
-----------------------------------------
Pokud by to momentálně nebo vůbec nešlo takto aktualizovat, co případně mám udělat, abych o dosavadní data nepřišel a přitom je měl v aktuální nabídce zachována :oops: ....díky  :) .

P.S. Jsem jen řadový uživatel telefonu a v podstatě i PC, co je uvnitř už není až tak pro mě, proto prosím případnou radu sdělit raději co nejvíc polopaticky.... :roll:
  •  

Menion

#8
takže polopaticky ... :)

- jdi na obrazovku s výběrem online map
- klikni na OSM, pak Classic (někam doprostřed řádky)
- klikni na "Set valid for" a nastav si počet hodin po které má aplikace využívat stažená data. Tím chci říct, dlaždice které budou v keši déle než tento čas budou staženy znovu.

je to to co potřebuješ? :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

#9
...no jasně, to už je samo o sobě super.
Laický dotaz.
Ten úkon v tom Clasic se pak přenese na všechny typy OSM nebo to musím udělat i v těch ostatních, např. Cyklo, Trek atd.?
Předpokládám, že toto platí všeobecně i pro všechny ostatní mapy.

A to aktualizování starších dat se pak - po uplynutí toho předvoleného času - provádí komplet automaticky, jaksi na pozadí, právě té aktivní mapy?
Anebo jen u dané oblasti, té nad níž se zrovna dostanu?
Momentálně totiž nemám možnost to jakkoliv zkoušet.

Jinak jsem fakt netušil, že je tohle vůbec až takto možné.
Myslíš, že by třeba časem šlo doplnit ještě i nějaké to rychlé aktualizační tlačítko, že by to bylo provedeno jen "nyní" a bez toho přepisování?
No to už je spíše jen téma do šuplíku...jinak moc díky!
  •  

Menion

#10
takže ...

- ne, je to pro každou mapu zvlášť. Ne všechny je třeba aktualizovat
- jo automaticky, ale jen pro viditelnou oblast. Tzn. že pokud je třeba daná dlaždice zkontroluje se stáří a buď se použije dlaždice z keše nebo se stáhne nová
- rychlé aktualizační tlačítko ... mno popřemýšlím, myslím že by to šlo. Jde tu ale většinou o to kam něco takového dát a ne už jen o to, to udělat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

#11
...tak vyzkoušeno, funguje to tak bezvadně. Tuhle volbu jsem už tam někdy taky viděl, ovšem netuše předem přesně funkcionalitu jsem to raději ponechal vždy zcela v klidu.
Pro ty běžné aktualizace to je takto jistě super. Ale pro případ již zmíněného použití v terénu vidím problémek v tom, že nastavitelný čas je v celých hodinách a nejkratší je jedna celá hodina, což by bylo jen těžko představitelné.

Čili tlačítko pro okamžité aktualizování by byla asi ta nejvíc super věc.
Ale aby to zase bylo opětovně i stejným způsobem vypínatelné, aby se pak zbytečně vytrvale nestahovaly oblasti, co zrovna nemusí být až tak aktuální.....
Jak zmiňuješ problém s místem pro to tlačítko, tak by nemuselo být nikde umístěno trvale, ale třeba jako volitelné do pravého proužku.....tam by se takových ještě vešlo... :D .

Jinak opětovný dík za tuhle app.
Hned bych koupil PRO verzi, ale nemám jinou možnost, než platbu převodem a tu jsem tam jako možnou nějak nedohledal.
Co s tím?
A ještě, byť trochu mimo téma, opravdu se při přechodu na PRO zruší všechny dosud nakešované mapy, někde jsem to vyčetl, ale spíše tak napůl mezi řádky.....dík za odpověď.
  •  

Menion

#12
fajn, jsem rád že funguje, sám jsem to tolik netestoval :). Pro okamžité aktualizace, když ti nestačí hodina, doporučuju zapnout v nastavení "nekešovat online mapy", nenapadlo mě že by někomu nestačila hodina :)

tlačítko promyslím ale nestlibuju

Free a Pro sdílí všechna data na SD kartě takže i mapy. Nastavení lze od poslední verze také "sdílet", vyexportovat v jedné appce a naimportovat do druhé

s nákupem ti nepomůžu, prozatím můžeš používat nějakou craclou, je jich všude mraky přes veškerou mou snahu. Jinak doporučuju účet u mBanky, vše zdarma i karta. Na účtu tisícovka atd ... ideální pro drobné online nákupy ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •