Výškový profil ČR z LIDAR

Started by MartinVA, June 28, 2018, 10:55:06

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartinVA

Locus používá pro měření výšek HGT, které lze stáhnout třeba zde: http://www.viewfinderpanoramas.org/Coverage%20map%20viewfinderpanoramas_org3.htm nebo přímo v Locusu. Datově je to stejné. Pro některé státy existuje podrobnější výškový profil z LIDAR mapování viz http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=5363.0 . V ČR byl tento typ měření dokončen v r. 2015. Nemůžu ta data nikde najít. Pomůžete někdo?
  •  

voldapet

Úvodem uvedu, že HGT data z viewdinderpanoramas jsou a LIDAR dat (o kterých mluvíte) není potřeba přidávat ručně. Pokud např stáhnete v Locus Store výšková data pro koupenou mapu, nebo stáhnete data pro stínování, tak se stáhnout stejná data, která byste přidával ručně.
LIDAR data pro ČR skutečně chybí. Nejsem si jistý, ale domnívám se, že je ZÚ nepublikoval pro veřejné použití, proto nejsou ani připravené HGT soubory. 
  •  

Pavel Hejduk

Ahoj,
na strankach https://earthexplorer.usgs.gov/ jr mozne stahovat 1 arc second data, ale ve formatu tif, bil nebo dt2. Netusite, jestli je neco z toho pouzitelne v Locusu?
Diky. Pavel
  •  

Menion

Zdravím Pavle,
našel jsem jen tohle: https://freegeographytools.com/2010/two-more-dem-format-converters , dva programy co by mohli pomoci překonvertovat BIL na HGT formát.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MartinVA

  •