Držet kurzor uprostřed - šel by volitelný čas?

Started by wlashack, June 04, 2018, 21:04:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
předně díky za super aplikaci. Mám k ní jeden postřeh, který by možná potěšil i jiné — v tuto chvíli je možnost zapnout vracení mapy na současnou pozici (v Nastaveních je to položka Držet kurzor uprostřed). Je to super funkce, jen je dost nešikovná nemožnost si změnit těch defaultních 5 vteřin. Např. pro mé účely je ideál třeba minuta, možná klidně i 5 nebo víc. Chodím/jezdím a sem tam potřebuji posunout mapu a prozkoumat jinou její část. A v podstatě vůbec nepotřebuji hned návrat na aktuální pozici, to ať se klidně vrátí samo během mé další chůze/jízdy. Obvykle ve chvíli, kdy mapu zkoumám, vím, kde jsem a kam aktuálně jít. Mrknout do ní potřebuji zas až po čase, kdy se mi hodí, že už bude kurzor zase na mé aktuální pozici. Šlo by umožnit si ten čas návratu nastavovat? Díky.
  •  

Menion

Doporučuji zkusit map_hold_center_method_timeout parametr v config.cfg ;).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

  •  

wlashack

Zdravím! Ještě jednou otevírám tohle téma. Zkusil jsem udělat ten ruční přepis konfiguračního souboru, nicméně se ukázalo, že při každé aktualizaci Locusu se to vrátí zpátky na defaultních 5 vteřin. Tudíž znovu zkusím požádat — fakt by to nešlo dát přímo do voleb, aby si člověk nastavil vlastní čas návratu na střed v aplikaci? Podle mého to není tak okrajová funkce, že by potěšila jenom mě.
  •  

Menion

Zdravím,
nastavení bude přidáno do expertního nastavení přímo v apce v další 3.39+ verzi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download

lukasMK

Já mám s novou verzí Locusu spíš jiný problém s touto funkcí. Občas se mi stává, že když kliknu na ikonu držet polohu, tak skočí na aktuální polohu, ale dále ji nedrží (a to i přes to, že mám zatrhlou držet pozici uprostřed). Tak nevím zdali to není jen nějaká chyba po updatu jenom u mě, protože se tato funkce u nové verze Locusu trochu změnila. Docela to otravuje, hlavně když potřebuji na kole aby se poloha držela a vždycky to přesně v potřebnou dobu nefunguje. Většinou se to po pár minutách samo nějak opraví, ale nenašel jsem žádnou souvislost, kdy to nefunguje.
  •  

Menion

Zdravím,
akorát s tím bojovala i manželka a tedy pro mě nutnost to pořešit :). Aktuálně pokud je někde označený bod/trasa co má viditelnou tu bílou popup bublinu, tak je centrace pozastavená. A to i pokud je tato bublina mimo obrazovku. Mohl být tohle ten důvod? Do další verze to nicméně změním.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

No zkusím se na to zaměřit, je to možné. Už mě z toho občas hrabalo. Díky za tip.
  •  

lukasMK

Tak opravdu hlásím, že je to tak. Tak díky za tip. I tak budu rád, že se to s dalším updatem odstraní.
  •  

NaLaNo

Ahoj, mám k tomu malou prosbu.
Myslím, že v dřívější verzi Locusu fungovalo tlačítko s aktuální pozicí dvoustupňově. Krátký klik pouze přesunul mapu na aktuální pozici ale nezapnul držení pozice ve středu mapy. Oproti tomu dlouhý klik zapnul držení aktuální pozice ve středu.
Nešlo by toto chování vrátit? Nyní i krátký klik aktivuje držení aktuální polohy ve středu mapy, co6 není vždy žádoucí.
Díky.
  •  

Menion

Tak přesně takhle to nefungovalo (nefunguje) :)

To jestli bude nebo nebude aktivní "držet pozici" je otázka nastavení. Nicméně dlouhý stisk by měl zobrazit malé popup okno ve kterém je rychlá možnost "držet střed mapy" vypnout podle potřeby.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Nyní se to chová, jak píšeš. S tím se dá fungovat:-) Díky.
  •  

wlashack

#12
Původní téma tohoto vlákna = nastavitelný čas, než se mapa vrátí zpět na aktuální pozici, je vyřešeno.
Moc díky, funguje to skvěle (a ještě jsem zjistil, že existuje něco jako Expertní nastavení. :) ). Člověk se pořád učí, díky bohu.

Přeji krásné léto!
  •  

Menion

Perfekt, to rád slyším. Ať se během léta daří a málo (nejen Locus) to padá ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: wlashack