Změna v načítání waypointů

Started by NaLaNo, March 29, 2018, 15:20:09

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NaLaNo

Obracím se po delší době s podivnou změnou chování. Používám Locus na hledání keší, které dostávám do Locusu pomocí pluginu s GeoGetu bez importu dat do Locusu. Mám nastavené automatické načítání všech waypointů. V nové verzi se mi zobrazí jen waypointy typu parkování a rozcestí. Ostatní typy waypointů jsou skryté, na záložce s waypointy mají šktrlé oko. Zde se dají nastavit, aby byly vidět, ale jen do dalšího načtení keší pomocí pluginu.
je možné, že toto chování souvisí se změnou v Geogetu.
Viz http://www.geocaching.cz/blog/25/entry-630-nav%C5%A1t%C3%ADven%C3%A9-waypointy/
Tedy kdyby toto Locus podobně zpracoval, bylo by to skvělé. Tedy waypointy, které mám označené jako navštívené, by byly v Locusu skryté, nenavštívené waypointy by byly vidět.
Děkuji a přeju veselé Velikonoce
  •  

NaLaNo

Ve včerejší verzi je to už zase opravené. Tak díky.
  •  

Menion

Tak to rád slyším. Dělal jsem celkem zásadnější změnu v tom jak Locus pracuje s GC waypointy z live map, tak jsem rád, že to šlape jak se čeká. Díky za info.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Asi jsem to přechválil... :-(
Jsem restartoval telefon, pustil Locus a načetl Geogetu keše v okolí. Mám vypnutoi live mapu a importování do Locusu.
V Locusu mám vypnuto přesunout na finální WP, zapnuté automatické načítání všech WP.
Když dám kliknutím na tlač. pluginu načtení z GeoGetu, pak se načtou kešky v okolí a taky jejich waypointy, určitě se zobrazují parkovací body a body zájmu. Naopak se nezobrazují waypointy typu odpověď na otázku a taky nejsou vidět fyzické zastávky.
Když se podívám na záložku WP, pak jsou neviditelné WP označeny jako neviditelné, zbylé mají oko zvýrazněné.
Důležité je asi zobrazit keše v místě, kde ještě nebyly zobrazené. Protože teď mi přijde, že se viditelnost WP pamatuje.
To mne předtím zmátlo, protože jsem viděl zapamatovaný stav z minulého zobrazení, když jsme si myslel, že to šlape.
Proto bych prosil vrátit chování, aby při prvním zobrazení byly nastavené WP jako viditelné (resp. dle nastavení).
Kdyby to mělo být vyšperkované, tak ideální by bylo, aby výchoze nastavené jako neviditelné byly waypointy, které jsou 'navštívené' - to je nové nastavení WP v Geogetu. To je popsané zde: http://www.geocaching.cz/blog/25/entry-630-nav%C5%A1t%C3%ADven%C3%A9-waypointy/
Děkuji.
  •  

Menion

Zdravím,
mělo by to být tak, že stav naštení wpt se opravdu pamatuje, tzn. ve tvém případě by se ještě nikdy nezobrazená keš měla načíst i se všemi wpt body. Pří příštím zobrazení by se pak měli načíst jen ty, které byly naposledy vidět.
Takhle je to celkem logické ne?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Tebou popsané chování je logické. Ale ve skutečnosti, když si načtu keš poprvé, tak se mi zobrazují jen waypointy typu parkování a rozcestník. (možná i final). Nezobrazují se mi nikdy virtuální a fyzické zastávky u multi. Tyto se zobrazí až poté, co si je v zapnu na záložce waypointů.
Takto mi to začlo zlobit před pár týdny, pravděpodobně od verze 3.30.1.
Možná to trochu souvisí s novou možností v Geogetu nastavit waypoint jako navštívený, která je popsaná v odkazu v minulém příspěvku.
  •  

NaLaNo

Můžu se zeptat, jetsli se povedlo nalézt příčinu, proč se při prvním načtení waypointů nastaví waypointu typu fyzická a virtuální stage jako skryté? Ostatní typy jsou viditelné. Toto chování se mi děje někdy od březnové verze. Předtím se výchoze zobrazily všechny typy waypointů. Děkuji. Nyní mám verzi 3.30.4 Pro
  •  

Menion

Zdravím,
určitě nepovedlo, ani jsem to více nezkoušel popravdě jelikož nikdo další problémy s načítáním nehlásil.

No, jak začít ... možná ideálně nějak od začátku? Používáš nějaký souborový manažer který umožní zobrazení i skrytých souborů? Např. "Solid explorer" to umí. Ve složce Locus/data/database je potřeba smazat soubory '.mVisibleItems_dbWaypoints' a '.visibleItems_gcWaypoints2'. Pak spustit Locus, zkontrolovat nastavení načítání waypointů keší a pak nakonec načíst keše které chceš. A tohle by snad mělo fungovat korektně.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Díky, vyzkouším a dám vědět
  •  

NaLaNo

Ony soubory jsem vymazal, nastavení jsem zkontroloval - zatrženo všechny typy WP. Pak jsem pustil načtení z GeoGetu (bez importu), kešky s waypointy ne načetly - v seznamu waypointů vidím všechny, ale virtuální a fyzické zastávky u keší jsou skryté. Když je zobrazím (tím okem), tak jsou vidět. Při příštím načtení z Geogetu jsou pak vidět - to, co se pamatuje z předchozího zobrazení.
  •  

Menion

NaLaNo, mohu tě tedy požádat o nějakou malou GeoGet databázi klidně (i ideálně) jen s jednou keší která zlobí, abych to zkusil? Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Večer vyrobím a pošlu. Díky.
Kam to mám poslat?
  •  

Menion

Ideálně sem a nebo na locus.map@asamm.com, děkuji.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Přikládám dle domluvy soubor db3 z Geogetu, který obsahuje 1 multinu se 3 WP v Prostějově - tam nevidím žádný waypoint a 1 mysterku v Praze na Jižním Městě. Tam nevidím waypointy - typu nefyzická, ostatní jsou vidět - např. parkování.
Děkuji za ochotu.
NaLaNo
  •  

Menion

Díky za databázi, pomůže :).

Nefunguje to protože identifikátor typu waypointů má už staré nepoužívané hodnoty "Question to Answer" a "Stages of a Multicache". Nicméně myslím že to půjde ... takže v další verzi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •