"Posunutá" orientace mapy

Started by wlashack, December 10, 2017, 22:15:09

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, už nějaký čas mám v telefonu ujetou mapu (používám vektorovou LoMaps Českou republiku) = když ji nechám, aby se automaticky natáčela, je oproti reálu tak o 45° natočená doprava. Vím, že to řešívá "mávání telefonem", i jsem to v minulosti několikrát spěšně použil, takže tohle "umím". Nicméně teď to nepomáhá a "ujeté" to je trvale (a tudíž v terénu nepoužitelné). Nevím co s tím, poradíte? Díky.
  •  

poutnikl

Vyzkoušej nějakou jinou aplikaci, používající kompas. Je možné, že detektory magnetického pole jdou šejdrem.  Kalibraci často doporučují dělat 1-2x otočit okolo každé ze 3 navzájem kolmých os telefonu - např toto tvrdí GPS status kalibrace.

Pokud se to nepovede. tak nastavit Locus natvrdo používat GPS orientaci podle směru pohybu. Ale pro chůzi to nabude žádná výhra.


poutnikl

Pokud používáš zaklapávací pouzdro, např pro nošení v kapse, často používají magnetické příchytky, což samozřejmě může kompas ošálit. Ale to by Ti nejspíš došlo - píšu to,  že člověku tu a tam nedojde očividné....

Žajdlík Josef

Zkus se taky podívat do nastavení GPS/Senzory a zaexperimentovat s nastavením výběru zdroje Vestavěný kompas/Orientace pomocí GPS/Automatická změna. Moje zkušenost je taková, že pro každý telefon je vhodné jiné nastavení.
  •  

wlashack

Díky za tipy. Zkusil jsme jinou appku, Kompas přímo v telefonu, a ten nejdřív taky ukazoval divně, ale po chvilce "mávání" se vzpamatoval. Zajímavé bylo, že při "mávání" se spuštěným Kompasem jsem cítil, jak v telefonu vibruje čidlo. Když jsem pak zapnul Locus (který pořád správně neukazoval), mával jsem zase telefonem, ale žádné vibrace čidla při tom necítil.

Nicméně jsem v Locusu v Nastavení/Čidla zapnul Režim kompatibility a zdá se, že to pomohlo. Zatím jsem to tedy testoval jen doma v obýváku, uvidím co bude v terénu, nicméně se mapa začala konečně svižně natáčet a ukazovala na první pohled správně.

Tak ještě jednou díky za pomoc.
  •  

Menion

"Režim kompatibility" funguje, škoda, chtěl jsem ho odebrat :).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •