Import bodů s přílohou

Started by roze, November 09, 2016, 14:00:09

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Jsem schopen si vygenerovat GPX pro import do Locusu.
Teď mám ale na PC připraveno řadu bodů, ke kterým mám i přílohy/obrázky.
Je možné si pro Locus připravit takový vstupní formát, ve kterém jednotlivé body budou mít 'odkaz' do filesystému Androidu, kam bych manuálně nakopíroval přílohy těchto bodů? Těch bodů mám opravdu hodně - manuální přidání přílohy k jednotlivým bodům v Locusu nepřipadá v úvahu.
Myslel jsem že by to mohlo jít přes KML. Zkusil jsem si cvičně z Locusu vyexportovat jeden bod s přílohou a zpětně bod naimportovat do jiné Locusí složky. Import sice proběhl, nový bod přibyl, ale přílohu nemá.
  •  

roze

#1
Nakonec jsem našel toto http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:advanced:data_tools:kml_conversion_offline, vyrobil si KMZ, který obsahuje v KMZ obsažený obrázek. KMZ se mi podařilo naimportovat do Locusu a obrázek se zobrazí.V podstatě jsem spokojen  :) ale přesto bych se rád zeptal:
a) ten lokální obrázek s tramvají se zobrazuje přímo v listingu bodu, nějaký způsob, jak je dostat na záložku PRILOHA asi není, co?
b) jiný způsobe importu dávky bodů z obrázky než za pomocí KMZ neexistuje?
c) pokud bych chtěl přenášet množinu bodů s tradičními Locus přílohami mezi dvěma zařízeními, se zachování příloh - jak to provést? Jak jsem psal v prvním příspěvku pomocí exportu/importu KMZ se mi to nezdařilo.
  •  

Menion

Zdravím roze,
s obrázky DO Locusu je problém který je v Locusu už od počátku a stále jsem ho ještě nevyřešil. Takže pokud vím, jednoduché řešení jak dostat komplet data i s obrázky do Locusu zatím není a bohužel jak jsi zjistil, export a následný import neudělá výsledek 1:1. Zkusím tomu dát konečně trošku prioritu a něco s tím udělat ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

No, když jsem teď pochopil, jak si generovat KMZ z lokálních zdrojů na PC, tak mi ten import bodů s obrázky do Locusu nepřijde nijak tragický  ;). Mě stačí (aspoň teď) ta jednosměrná cesta směrem do Locusu.

Nedělal jsem přes 1/2 roku žádné upgrady Locusu a teď vidím, že došlo k nějakým změnám pokud jde o 'aktivní položky'. To jsem si teď taky pro to svoje cvičné KMZ zkusil a vyhovuje/funguje to taky. Takže možnosti tu jsou  :)

Ten export a následný import bodů s obrázky mě taky moc nepálí, protože pokud 'synchronizuji' Locus na dvou zařízeních, tak rovnou kopírují celou waypoints.db. databázi. Skoro bych ale řekl, že cca před 2 roky to asi fungovalo... myslím, že jsi mi právě doporučoval přenos za pomocí KMZ.
  •  

roze

Ještě bych se chtěl zeptat k tomu případnému importu KMZ, které obsahuje obrázek/obrázky...
po importu KMZ asi (?) nejsou případné obrázky součástí waypoints.db, že?
waypoints.db obsahuje jen 'link' do adresářové struktury Locusu, kam se obrázky během importu uloží?

Ptám se kvůli tomu, aby mi v opačném případě nějak hodně nenarostl objem waypoints.db.
  •  

Menion

Můžeš vyzkoušet, nicméně obrázky například z naimportovaného souboru "moje body.kmz" , by se měly všechny nakopírovat do Locus/data/import/mojebody.kmz , tedy ne do databaze jako takové.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •