GC - Corrected Coordinates

Started by MarHan, April 28, 2011, 21:15:34

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MarHan

Ahoj, uz dlouho resim dilema jak rozeznat vyresenou mysterku od nevyresene.
Jsou lidi, kteri to resi pridanim finalniho bodu ke kesi, nicmene pomerne znacne mnozstvi lidi (i ja) pouziva corrected coordinates, tzn. presunuti vychozich souradnic mysterky na souradnice vyresene.
Vzniklo to hlavne diky pouzivani kesi v Garminech, nicmene se to znacne osvedcilo a tak bych teto vymozenosti chtel vyuzit i v Locusu.
V nazvech kesi to rozeznam v pohode, protoze pri exportu vyresenych kesi z GSAKu pridavam pred nazev prefix "* ".
Muj navrh je, aby Locus takto korigovanou kes rozeznal diky a) prefixu nebo b) tagu corrected z GPX a po te ji pridelil treba pouzivanou osvedcenou hvezdicku jako je tomu u kesi s Final Waypointem, ktery vyuzivam taky, nicmene jen u multin.
Co si o tom myslite?
  •  

ormoru

#1
Přidávám se jako autor makra pro export keší do navigací Garmin. Final waypoint je hezká věc, ale znamená to použít POI body ke keším :( Proto se používá změna souřadnic u multi/mystery keší. Popravdě, takováto keška má správné souřadnice ty vyluštěné/zjištěné. Tam je umístěná keš podobně jako tradiční. Nikoliv ty původní souřadnice, které autor umístí, kam se mu zachce.
Pokud by teda bylo možné, aby Locus rozeznal tyto vyluštěné souřadnice a dokázal to nejak zvýraznit na mapě (hvězdička u ikony, azurová barva ikony ...) byla by to supr pomoc pro plánování výletů. Je totiž spousta lidí, co si luští "do šuplíku". Třeba já mám v současné době vyluštěno přes 70 mysterek. 5ešení a změna souřadnic se právě drží v databázi GSAKu. Uživatelé GeoGetu určitě postupují podobně. Jedna databáze a makra na export do různých zařízení. Nebyl by snad problém sjednotit tyto makra, aby Locus měl jednotná data.

Pro představu. Používají se v podstatě dva DB SW. GeoGet spíš v Čechách. GSAK pak více celosvětově.
Jarda
  •  

Daewo

#2
Take vyuzivam  Corrected Coordinates a tato funkce nebo vlastnost by Locus vyzvedla z Best aplikaci do Best Best aplikaci  :D .
Takze se pridavam a nejen za me hlasuji pro  ;) . Bylo by to opravdu super.

Kazdopadne dekuji autorovi za aplikaci, ze vubec existuje !
  •  

MedoMys

#3
No, já třeba pro export keší do GPX používám MoZiGo. V něm si zadávám vyluštěné finální souřadnice, a při exportu se automaticky posunou souřadnice keše na finální místo, stejně tak se automaticky generuje soubor pomocných bodů pro keše (včetně finálních). Takže se mi pak v Locusu vždy správně označí vypočtené keše hvězdičkou. Názvy se narozdíl od GSAKu změní přidáním znaku "!" na druhou pozici v názvu, takže bych nepokládal za šťastné detekovat vyluštěné keše z názvu.
Nicméně jsem pro, aby se to detekovalo i v Locusu, pokud je to rozpoznatelné z nějakého atributu v GPX.
  •  

golem team

#4
Jsem úplně nový uživatel Locusu a musím říci že jsem nadšen.Jediné co mě chybí je právě odlišení vyluštěných a nevyluštěných keší. Jsem zvyklý měnit coordinates v GSAKu a exportovat je - zatím to dělám tak že exportuji jen vyluštěné, ostatní si do mapy neposílám. Pokud by se změnila ikona vyluštěných (nebo changed coordinates) keší, byl b y Locus pro mé účely prakticky dokonalý.
  •  

MarHan

#5
Udelal jsem si takovy rozbor nazvu asi 25000 kesi co jsou u nas v republice.
Vysledek je takovy, ze >!< na druhe pozici nema ani jedna a >* < (hvezdicka s mezerou) taky ani jedna.
Pokud nevyexportuju kese z GSAKu s GSAK entitama tak tag corrected v GPX obsazen neni.
Proto mi zatim nejlepe vychazi rozpoznat vykricnik nebo hvezdicku s mezerou v nazvu kese.
  •  

MarHan

#6
Jeste upresnim, ze pri exportu korigovynch kesi z GSAKu s pouzitim volby >Include GSAK extra fields in export< se do GPX prida toto:
<gsak:LatBeforeCorrect>50.00000</gsak:LatBeforeCorrect>
<gsak:LonBeforeCorrect>14.00000</gsak:LonBeforeCorrect>
Coz by nemel byt problem najit:-)
  •  

Menion

#7
no skoro se v tom nevyznám, pokud se na něčem dohondnete co bude použitelné pro všechny (nebo pro co nejvíce - globální řešení je samozřejmě preferované) tak dejte vědet :). Jinak by taky bylo celkem fajn kdyby se našel někdo kdo by měl chuť udělat nějaký "manuál" jak na GC v locusu a co vše lze využít (funkčnost narůstá) ... anglicky teda :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

#8
tak máte to na marketu bando :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MarHan

#9
Velke diky!
  •