Navigace podle trasy

Started by wlashack, July 18, 2016, 21:35:50

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartinVA

V detailu trasy šipka vpravo dole -> Více -> Vyplnit nm. výšky
  •  

Bucky Kid

No měl bych takový dotaz na vlastní úpravu profilu. Dá se v brf souboru nějak úplně zakázat určitý typ povrchu, cesty? Štve mě že mi to občas natáhne trasu přes zákaz vjezdu (když není žádná jiná alternativa). Byl bych raději kdyby zahlásil chybu a úsek nevypočítal.

Stejně si myslím že by bylo nejlepší kdyby menion udělal místo víceméně duplicitních profilů v Locusu možnost uživatelsky si přizpůsobit předdefinovaný profil brouteru, tím myslím u každého faktoru, povrchu, typu si doladit koeficient preferencí od -1 do +1, případně umožnit příznak cestu obsahující daný atribut úplně vyřadit z výpočtu.
  •  

poutnikl

#17
Samozřejmě že to jde..  Povolíme pouze kostky, štěrk, písek a betonové panely a pouze silnice v obytné zoně..  :-D

Tahání přes zákazy není chyba. Vedení kola je legitimní způsob pohybu cyklisty. Pokud cyklista jede 50 km, a posledních 300 m je zákaz vjezdu, tak se nevrátí zpátky.

Pokud vjezd není povolen, ale vstup povolen je, bere se cesta s costfactorem nejmene 5, takže třeba 200 m takové cesty se bere jako 1 km na kole. Pokud bys trval na takovém zákazu, tak tě to může taky hnát 1 km objížďkou, když by stačilo popojít 20 m. Navíc, kdyby nic nevypočítal, obtížně by se Ti hledalo, kde je chyba.

Menion se chystá během října zprovoznit v Locus konfiguraci pro BRouter přímé přiřazování profilu, Bude-li aktivovane v Locusu vlastnim nastaveni.nbude se to dělat podobně jako se to doteď dělalo v BRouteru. Zatím jsou tam určité moje profily natvrdo.  Je-li vlastní nastavení vypnute, vse je pri starem.

Každopádně, Menion plánuje zůstat u ( 1-3 ) logických vyp/zap nastavení. Numerická nastavení mých profilů se tak jako dosud budou řešit profilem s přednastavenou hodnotou.

Vždycky , tak jako dosud, můžeš použít některý z generovaných profilů, nebo si pohrát přímo s nastavenim profilové šablony.





wlashack

Osobně bych taky preferoval mít možnost si svůj vlastní profil naklikat přímo v Locusu nastavením jednotlivých parametrů a poté uložit pod nějakým názvem. Řečeno jinak - nevidím důvod, proč to uživatelům neumožnit, určitě to kde kdo uvítá.
  •  

poutnikl

Toto řešení už dávno existuje, a jmenuje je textový editor. :-) Každý si může pohrát se šablonami profilů, pokud mu nebudou stačit vygenerované profily  a bude spíš vidět, co a proč dělá. 

Plné seznamy generovaných profilů jsem přesunul do repozitářů šablon, v Brouter profiles jsem nechal jen pár vybraných, protože fůra lidí si myslí, že jich je moc. Je jich moc, a klidně jich může být mnohem víc. třeba stovky, když na to přijde. Windows batch je má vygenerované za chviličku.

Když se dá uživateli pár knoflíků a vypínačů, začne cvakat ,dokud mu to funguje. Když by někdo naslepo klikal, může vyrobit paskvil a budu mít na krku zástup nespokojenců, že jim to počítá nesmysly.  :-)

Menionovi se do toho určitě taky nebude chtit.




wlashack

#20
Přestože chápu tvůj úhel pohledu, myslím, že by bylo fajn se na to dívat ne pohledem kodéra s počítačem, ale uživatele v terénu. Vrtat se v něčem texťákem, pak to někam nahrávat/kopírovat a v něčem jiném otevírat — to je něco, co nikdo s mobilem v terénu dělat nechce, to každého akorát odradí. Tohle je myslím ten správný úhel pohledu, tvořím-li mobilní aplikaci pro lidi. User-friendly se tomu říkává. Tím nechci autory Locusu tlačit do žádného harakiri, jen pokud to řešit umí a chtějí, přistupovat k tomu očima reálného uživatele.
  •  

Menion

Nebude :). Moc si vazim tve prace poutniku a jsem si jist ze nadsenci ji ocenuji neste vice. Nicmene to co je v posledni beta verzi je velmi blizko to, u ceho to pravdepodobne skonci a myslim, ze je to idealni kompromis pro vsechny strany.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

poutnikl

#22
@Menion: Já to vidím podobně.   Já myslel, že jsi na dovolené.....  :)

@wlashack:  Pořád je třeba mít na paměti, že jde pouze o lepší integraci a že Brouter a jeho profily nejsou součástí Locusu.
V terénu si nikdo s profily moc hrát nebude, ani já to nedělám.  Vygenerované profily mohou mít dle libosti minimální rozdíly mezi sebou, to je otazka pár řádku v batchi. Na drobné niance je potřeba BRouter-web na ověření, což na mobilu moc nejde.

Menion

Jsem ale trosku supportu musim delat vsude, 14 dni je moc dlouho na to abych byl zcela mimo :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

solide

#24
ahoj, dnes som skusal navigaciu po trase presne podla navodu.: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:functions:navigation:along-route  V Locusu som si na mape pospajal body na mape /mapu Zahoria som si stiahol z MOBACu, ako zdroj som dal mapu s lesnými cestami / , a tie som ako trasu ulozil a pomenoval. Ked som nasledne podla navodu  v trasách zvolil tuto trasu ako zdroj zvolil alebo BRouter s nahratymi mapami Slovenska, alebo aj ine zdroje a bol som pripojeny k NETu , navigovat a siel po lese zacala ma hlasova navigacia , po case navadzat.,  Problem je ale v tom ze hlasova navigacia Eliska sa sprava velmi divne, Ked naschvál zmenim,  ciel a vyberiem sa na uplne iny smer,aj ked ma zaskrtnute strktne navigovat po trase  tak ma na to vôbec hlasove neupozorni a nic sa nedeje. Navigacia naviguje nezmyselnymi hlaskami. V lese mi napr. povie aby som sa zaradil do praveho prudu  a potom do laveho, aj ked tam nie je ani ziadna odbocka potom mi povie ze som pri cieli aj ked je ciel vzdialeny este 200m  a na display to je vidiet..   Nakoniec, ked som uz naozaj, fyzicky pri cieli tak mi ohlasi " dorazili ste do cile www.navigovat.cz".

navadzanie k cielu som tiez vyskusal v lese, zial  ma po trase vôbec nenavadzala, aj ked boli zvuky v Locuse  zapnute a dal som navadzat po trase, alebo k cielu, ziadne pipanie sa neozve. Neviem v com je problem a dakujem za kazdu radu. Mobil mam Samsung Galagy S7 Edge. J
  •  

poutnikl

#25
S problémy a žádostí o podporu je nejlépe obracet se na http://help.locusmap.eu. Dále doporučuji neházet všechny problémy na jednu hromadu, která se pak obtížně rozebírá. Je lépe je oddělit do samostatných témat, nebo alespoň odstavců, aby bylo možno se každému dílčímu problému věnovat samostatně.

Výrazně, prosím, odlišuj, používáš-li zrovna funkci Navigovat nebo Navádět. U Navigace vždy uváděj jakou službu používáš.

Pro práci s navigací ( vypočítaná trase s navigačními instrukcemi )  je obvykle nejlépe používat vektorové mapy. Bud placené mapy Locusu LoMaps, nebo třeba mapy  PAWS nebo OpenAndroMaps. Rastrové mapy z MOBAC nemají vždy dostatečné rozlišení. Navíc, pokud nejsou založeny na OSM mapách, nemusí se s navigací shodnout, kde je nebo není cesta.

Mapou Slovenska v BRouteru zřejmě myslíš čtverec 5x5 zem. stupňů, který obsahuje navigační data i pro Slovensko.

Eliška není hlasová navigace, ale hlasový modul pro Android TTS , který se pouze stará o převod textové informace na hlas.

Jsi si jist, že se navigace nechová tak, jak ji máš nastavenou, aby se chovala ? Nejlépe, když detailně vypíšeš konfiguraci Tvého nastavení, nebo poskytneš snímky obrazovky, a detailně popíšeš, jak se chová.

S jízdními pruhy v lese si nedělej starosti, to je specialita navigace MapQuest, ona není na les moc zvyklá. Ber to jako "Drž se vlevo/vpravo". Locus pouze přebírá, co mu MapQuest řekne.

No však, pri cieli, jako poblíž cíle. Nevím jak Locus, ale třeba OSMAnd má 3-4 varianty, jak moc předem má cíl ohlásit.


Osobně používám Navigaci podél trasy, nikoli Navádění.. Způsob, jakým funguje navádění, možná nebude fungovat tak, jak očekáváš. Podle toho, jak tomu rozumím já ( ale na to jsou tu jiní experti ) se chová takto:

  • Upozorní při udané vzdálenosti ns přiblížení k bodu trasy
  • Upozorní při udané vzdálenosti změnu směru na příštím bodě
  • Přepne se při udané vzdálenosti k bodu na další bod
  • Upozorní při udané vzdálenosti od trasy na odchylku, ev. udá směr k trase.
Co z toho Ti nefunguje, a jak to máš nastavené ?
Navíc, může se stát , že se přepne na další bod dříve, než Tě na něj stihne upozornit, když Locusu řekneš, aby se tak choval.

solide

#26
Ahoj, dakujem za odpoved, pripisem svoje odpovede k tvojim otazkam a vopred dakujem za odpoved.  Ak je mozne prosim teda na radu Poutnika administratora o presunutie mojich  prispevkov  do temy co som otvoril predtym : http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=5385.0   Dakujem J
Quote from: poutnikl on September 29, 2016, 08:01:23
S problémy a žádostí o podporu je nejlépe obracet se na http://help.locusmap.eu. Dále doporučuji neházet všechny problémy na jednu hromadu, která se pak obtížně rozebírá. Je lépe je oddělit do samostatných témat, nebo alespoň odstavců, aby bylo možno se každému dílčímu problému věnovat samostatně.

Výrazně, prosím, odlišuj, používáš-li zrovna funkci Navigovat nebo Navádět. U Navigace vždy uváděj jakou službu používáš.

Pro práci s navigací ( vypočítaná trase s navigačními instrukcemi )  je obvykle nejlépe používat vektorové mapy. Bud placené mapy Locusu LoMaps, nebo třeba mapy  PAWS nebo OpenAndroMaps. stiahol som si mapy  Slovenska z odporucanych linkov  a vyskusam ako budu fungovat.  Rastrové mapy z MOBAC nemají vždy dostatečné rozlišení. Navíc, pokud nejsou založeny na OSM mapách, nemusí se s navigací shodnout, kde je nebo není cesta. ok skusim si teda stiahnut  inu mapu ale co, konkretne odporucas pre  Zahorie, aby bola podla moznosti co najpodrobnejsia a dobre navigovala pre turistiku a pre cyklo?

Mapou Slovenska v BRouteru zřejmě myslíš čtverec 5x5 zem. stupňů, který obsahuje navigační data i pro Slovensko ano to .

Eliška není hlasová navigace, ale hlasový modul pro Android TTS , který se pouze stará o převod textové informace na hlas. To je zvlastne, myslel som ked hlas Eliska  odporuca priamo Locus, tak ze  je pre nu vhodny. Co by si teda odporucal aky navigacny hlas nahrat,  myslis tento na google play: Hlas Vocalizer TTS (Slovenský) mam skusobnu verziu uz nahratu ale v Locuse mi ho neumoznuje vybrat, ak nie je Eliska priamo vhodny hlas na navadzanie, vie niekto poradit vhodnejsi hlas?

Jsi si jist, že se navigace nechová tak, jak ji máš nastavenou, aby se chovala ? Nejlépe, když detailně vypíšeš konfiguraci Tvého nastavení, nebo poskytneš snímky obrazovky, a detailně popíšeš, jak se chová.

S jízdními pruhy v lese si nedělej starosti, to je specialita navigace MapQuest, ona není na les moc zvyklá. Ber to jako "Drž se vlevo/vpravo". Locus pouze přebírá, co mu MapQuest řekne.chapem

No však, pri cieli, jako poblíž cíle. Nevím jak Locus, ale třeba OSMAnd má 3-4 varianty, jak moc předem má cíl ohlásit.


Osobně používám Navigaci podél trasy, nikoli Navádění.. Způsob, jakým funguje navádění, možná nebude fungovat tak, jak očekáváš. Podle toho, jak tomu rozumím já ( ale na to jsou tu jiní experti ) se chová takto:

  • Upozorní při udané vzdálenosti ns přiblížení k bodu trasy
  • Upozorní při udané vzdálenosti změnu směru na příštím bodě
  • Přepne se při udané vzdálenosti k bodu na další bod
  • Upozorní při udané vzdálenosti od trasy na odchylku, ev. udá směr k trase.
toto myslis pri navadeni, ze? Ak ano vcera som sa pokusil v navadeni, v nastaveniach  pomenit nejake parametry, screen poslem vecer
Co z toho Ti nefunguje, a jak to máš nastavené ? pri navadeni som sa dostal zatial len k tomu ze mi ukazuje supka kam mam ist, ziadne ine navadzanie, myslim zvukom negunguje , pri navigaci, ma naviguje hlasove velmi nepresne, ked zmenim smer vobec mi to neoznami, akurat vidim ze sa mi vzdialenost k bodu neodpocitava , ale pripocitava, to je asi tou mapou, ze?
Navíc, může se stát , že se přepne na další bod dříve, než Tě na něj stihne upozornit, když Locusu řekneš, aby se tak choval.
  •