vypadávání záznamu trasy

Started by Lenka Wagnerova, July 06, 2016, 22:36:01

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lenka Wagnerova

Při otevření Locusu se objeví hláška že výkon Locus Map je momentálně omezen optimalizací baterie systému Android. Optimalizaci baterie tj. úsporný režim zapnutý nemám.
Při nahrávání trasy občas tedy poměrně často nahrávání vypadne i když GPS zjevně pracuje. Nestává se to jen při běhu na pozadí ale i kdyý je zapnutý displey kde pozoruji pohyb GPS ale trasa se nenahrává. Někdy po čase se nahrávání zase obnoví. Poslední bod kdy se nahrávalo a první kdy se znova začalo se spojí čárou. obnovit nahrávání se obvykle podaří, když nahrávání pozastavím a zase pustím, případně nahrávání ukončím a začnu novou trasu.
Mám samsung note a android 6.01. To se děje zhruba od 28 či 29. 6. předtím se nic takového nedělo.

Co s tím ? Takhle je to dost nepoužitelné.
  •  

Menion

Dobrý večer Lenko,

v poslední verzi Locusu 3.18.2 je drobná chyba která způsobuje podobné chování. Zkontrolujte prosím zda máte v nastavení profilu záznamu trasy zaškrtnutou možnost "Záznam pouze při pohybu". Pokud ano, odškrtněte jí prosím do další verze Locusu, tam už to bude opraveno.

Nicméně optimalizace baterie může též něco takového způsobovat, takže pokud předchozí nastavení zapnuté nebylo, koukněte prosím sem: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:gps_lost_fix_android6

Díky a omluva za komplikace.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •