Manažer tréninku - problém

Started by Dan S., April 25, 2016, 14:08:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dan S.

Přešel jsem na nový telefon - Samsung S6 Edge s Androidem 5.1.1. a přestal mi fungovat manažer tréninku, resp. funguje zvláštně.
Prvně popíšu, jak mi to bezchybně fungovalo na LG L9 ll s Androidem 4.4. Měl jsem nastaveno hlášení vzdálenosti a času záznamu trasy co 20 minut (to stejné mám nastaveno i teď). Po spuštění záznamu trasy se automaticky spustil i manažer tréninku, zároveň jsem si spustil hudbu (aplikace Poweramp), vše přes bluetooth do sluchátek. Co 20 minut mi Locus přerušil hudbu, nahlásil vzdálenost a čas a opět spustil hudbu. Stejně to fungovalo s navigací, t.j. přerušení hudby, nahlášení povelu, pokračování hudby.

Teď s S6kou to funguje tak, že mi hraje hudba a Locus co 20 minut hudbu přeruší a je ticho, nic nenahlásí. Navíc se potom  ani nespustí pokračování přehrávání hudby, hudbu musím spustit ručně (tlačítkem play na ovladači sluchátek). Ale, když jsem si spustil navíc ještě navigaci, tak vše korektně fungovalo, t.j. přerušení hudby, nahlášení povelu, pokračování hudby, přerušení hudby, nahlášení vzdálenosti a času z manažera tréninku, pokračování hudby,....

Proč tedy manažer tréninku funguje korektně jen současně s navigací a když běží sám, tak dojde chybě, resp. místo hlášení je ticho?

Jako TTS používám SpeechTech TTS hlas Iva. Vše funguje offline. Optimalizaci baterie (co má Samsung v systému) mám vypnutou pro Locus, Poweramp i SpeeTech TTS.
Locus Pro
  •  

Dan S.

Dneska jsem to opět testoval, měl jsem trénink přes 2 hodiny, tzn. mělo by být 6 hlášení manažera tréninku a první hlášení: ticho, druhé: manažer zahlásil čas i vzdálenost (už jsem si říkal, že se to chytlo), třetí: zas ticho, čtvrté - šesté: pořád ticho. Chyba pořád přetrvává, jen jednou to zafungovalo.
Co s tím?
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane,

no to bude trošku problém. Koupil jsem si zmíněný hlas. Kromě toho, že byl docela problém ho v telefonu rozchodit (byl potřeba restart), zdá se že funguje jak má. Tedy spuštění training manageru spolu se záznam trasy hlásí korektně.

Předně bych zkontroloval nastavení > jazky > nastavení TTS, kde by to mělo být OK a zkouška hlasu by též měla fungovat. Pak v nastavení > různé , zkontrolovat "zvukový výstup", který by měl defaultně být na "hudba, ...".

Nezkoušel jsi takto spustit TTS v Locusu bez hudby? Já teda taky používám Poweramp a žádný problém jsem nezaznamenal. Nicméně kombinaci powerampu a tohoto TTS jsem ještě nezkusil, takže uvidíme v týdnu až si půjdu zaběhat co mi to bude dělat, pak dám vědět.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

#3
Bez hudby jsem to nezkoušel, ale vyzkouším. Zvláštní je to, že na předchozím telefonu to fungovalo správně. Blbne to až teď na Samsungu S6 s Androidem 5.1.1.
Předtím LG L9ll s A 4.4 a více než rok používání této kombinace a vždy bez jediného problému.
Jink vše mám nastaveno stejně jako jsi psal. Když vyzkouším v Locusu v nastavení převod textu (Líbí se vám Locus?) tak to funguje správně.
Locus Pro
  •  

Menion

Nakonec je venku taková zima + troška teplůtky, že se mi ven vůbec nechce.

Sedím doma a testuju a všechny kombinace mi zatím fungují korektně.

Ideální metoda na testování i pro tebe: existující NMEA soubor (vlastní nebo např: https://docs.google.com/a/asamm.com/uc?id=0B_Nr4CT8osmtQ0xaS1pGUnRyelE&export=download ), nakopíruj do adresář Locus/cache/nmea. Pak spusť Locus v obrazovce se satelity zapni GPS. Měl by se ti nabídnou tento NMEA soubor a pak už ti poběží simulace GPS, takže lze v pohodě doma otestovat různé změny TTS, výstupů zvuku atd. Zkusil bych jinou TTS, třeba i Anglicky, atd. Nějak se mi nezdá, že by byl problém v Locusu jako takovém. Nevím kolik lidí tuto fci používá ale pár jich určitě bude.

A propo, nemodifikoval jsi si TTS soubory které Locus používá v adresáři data/tts? Tam by kdyžtak taky mohla být nějaký chybka, ale nepředpokládám.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Na Locusí tts soubory jsem vůbec nešahal. Při přechodu na jiný telefon jsem nastavoval Locus nanovo, převedl jsem si z zálohy jen trasy a body, takže předpokládám, že tts bude v pořádku. S tou simulací polohy to zkusím, ale navigace mi funguje, resp. TTS hlásí správně. Problém je jen u toho manažera. Navíc minule, jak jsem psal výše, tak z 6 hlášení bylo jedno správně a zbytek ticho. Taky je zvláštní, že když hlášení proběhlo správně, tak se zpátky spustil Poweramp, a když bylo hlášení špatně (ticho) tak se ani zpět nespustil Poweramp (musel jsem ho znovu spustit)
Locus Pro
  •  

Dan S.

#6
Tak mám další informace. Problém Locusu nedělá Manažer tréninku, ale převod textu na řeč obecně (tzn i v případě navigace/navádění). Zkoušel jsem nastavit v Locusu TTS od Google (to, které je nainstalováno už v novém telefonu) s angličtinou a problém jsem nasimuloval taky.

Dnešní testování venku. Spuštění Locusu na záznam trasy (a s ním automaticky manažer tréninku), spuštění Powerampu, první hlášení neproběhlo (Poweramp ztichnul a poté se nespustil), další už byly v pořádku (tzn. přerušení Powerampu - hlášení - pokračování Powerampu). Asi po 1,5 hodině záznamu trasy jsem si navíc zapnul navigaci a navigace nefungovala. Přesně stejný problém jako jsem psal výše u manažera tréninku - přerušení Powerampu a ticho, žádný povel, navíc jsem Poweramp musel spustit ručně na sluchátkách. Zastavil jsem, kouknu na nastavení Locusu - vše v pořádku, zkouška hlasu v pořádku, tak jsem znovu vybral hlas - převod textu na řeč - a potom už navigace hlásila správně. Později jsem znovu zastavil, podíval se do mapy, rozjel se a navigace opět bez hlášení - jen ticho, žádný povel. Opět zastavit, podívat se do telefonu, tam vše v pořádku. A takhle mě navigace vypekla dneska 3x. 2x kvůli podíváni se do mapy a jednou kvůli focení.

Navíc jsem na záznamu trasy objevil v místech, kde jsem zastavil a řešil problém s navigací (3x), přerušení čáry záznamu trasy (přerušení je minimální, cca 1 metr). Můj dojem je, že Locus při hlášení nějak vytuhne.

Dále při testování doma jsem si spustil Locus s naváděním po trase (při vypnuté GPS) a k tomu Poweramp, a když jsem ručně pohyboval s mapou (střed obrazovky - křížek na trase), tak Locus přerušil Poweramp a nehlásil žádné povely. Po cca 1 minutě, kdy jsem navádění vypnul a opět zapnul a taky jsem vypnul Poweramp, se Locus záhadně chytnul a nahlásil zpětně ty chybějící povely s tím, že i spustil Poweramp (který byl už dávno vypnutý). Tohle se mi stalo asi 2x z x testování, takže to není pravidlo.

Co s tím? Dneska jsem myslel, že telefon zahodím do pole. Telefon mám v batohu a to zastavování a vytahování mě štve.

Jakým způsobem Locus řídí to, že před povelem přeruší Poweramp - nahlásí něco - a spustí pokračování Powerampu? Hlavně mě zajímá to spuštění po povelu. Zvláštní na tom je totiž to, že pokud neproběhne Locusí povel (kvůli nějaké chybě) nespustí se zpátky Poweramp. Pokud Locus nahlásí povel správně, Poweramp spustí dále.

edit. a chování Locusu, resp. ta chyba, je stejné s nebo bez puštěného Powerampu.
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane,

byl jsi rychlejší než já takže předem omluva že jsem tě nechal sepsat tu esej.

Testoval jsem to minulý týden na novém telefonu s Androidem 6. Stejný (podobný) problém. Ještě před 14ti dny jsem používal Sony Z1C s A5.1 a za celé roky jsem takový problém nikdy neměl. Nicméně dneska jsem si s tím hrál, něco malého jsem našel a opravil, teď odpoledne otestoval při běhu a zdá se že vše v pořádku. Uvidíš tedy v další verzi, nebo jestli chceš můžeš zkusit další BETA verzi co vyjde v týdnu ( http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:faq:getting_involved#locus_map_free_beta_testing ).

Omluva za komplikace a díky za report. Snad to bude v pořádku.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Tak to jsem rád, že se chybička našla. Už jsem se bál, že to nezprovozním.  Snad to bude fungovat, protože já mám taky Android 5.1 a ty píšeš, že ti to na A 5.1 fungovalo.
Locus Pro
  •  

Dan S.

Takže dneska příjemné překvapení, manažer tréninku fungoval bez jediné chyby (navigaci jsem nezkoušel). Nevím jestli to už je tvojí opravou nebo tím, že jsem ve čtvrtek aktualizoval telefon na Android 6.0.1 a poté jsem jej dal do továrního nastavení + nová instalace všech app. Nevím jestli mezitím proběhl update Locusu na GPlay, protože jsem byl na začátku týdne mimo internet a až v čtvrtek ta aktualizace systému. Aktuálně mám verzi Locusu 3.16.2.
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím. No vida jak pěkně Android funguje. Co telefon & verze Androida, to jiné chování. Update Locusu nebyl, bude asi až příští týden. Tak snad to bude chvilku fungovat. Uff ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Takže po aktualizaci 3.17.2 se problem vrátil. Dneska jsem spustil záznam  trasy, k tomu Poweramp a když manažer tréninku měl nahlásit údaje, tak jen ticho.
Zkusil jsem spustit navigaci, ta fungovala v pořádku. Při spuštěné navigaci začal manažer tréninku fungovat správně, ale někdy nahlásil údaje bez ztišení Powerampu, tzn do hudby 😖
Android 6.0.1
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane, obávám se že tady na to budu krátký, dokud se mi nebude opakovaně dít stejný problém. Pár desítek kolimetrů už jsem se zakoupeným TTS jako máš ty naběhal, a vše mi s Powerampem ( který též používám ) funguje jak má. To se to pak docela těžko opravuje ... budu to sledovat, ale prozatím bohužel neporadím. jedině bych ještě v zájmu testování zkusil zapnout v Locusu například anglické TTS přes "Google text-to-speech" engine, jestli výsledek bude stejný.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

#13
To jsem zkoušel a výsledek byl stejný, viz 7 příspěvků výše
a navíc někdy nahlásil údaje bez ztišení Powerampu, tzn do hudby
Locus Pro
  •