Nefungující kompas

Started by ivosak57, March 19, 2016, 15:03:48

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ivosak57

Ahoj,
mám Sony Xperia Z3 (D6603), Android 5.1.1, Locus 3.16.0.
Kompas nefunguje, jen se cuká, mám pocit, jako by bral data z akcelerometru. To samé v Rozšířené realitě.  Jinak např. v GPSstatus ukazuje správně.
V nastavení mám samozřejmě zaškrtnut "použít HW kompas" .
Nevím, jestli jsem to napsal do správného fóra, pokud ne, omlouvám se.
Ivosak
  •  

poutnikl

Jaká hodnota orientačního filtru je v nastaveni senzoru ?

Menion

Nehledě na hodnotu filtru, cukat by se opravdu neměl. Určitě bych zkusil osvědčenou kalibraci ... pár vtěřin s telefonem mávat ve vzduchu s nadějí, že tě při tom nikdo neuvidí :).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Kalibrácia ani filter na max nezaberá. Tuším sa jedná o totožný problém ako mám aj ja. Už som si na to časom zvykol...

V
Quote from: Condor on January 31, 2016, 18:14:24

Testoval som ten kompas prečo mi to v aute lieta ako besné a dôvod nie je v rušeni. Iné aplikácie kompasu sú kľudne a ukazujú normálne.
Locus prehnane reaguje na vibrácie v aute. Ani nie tak na otrasy ale jemné vibrácie točia kompas jak prasa. Filter orientácie na max silný nepomáha.
Deje sa to len v Locuse. Napríklad GPS status kompas je OK.

Pri položení mobilu napríklad na stôl by sa mal kompas ustáliť. Ak to je tak tak sme na tom rovnako.
  •  

ivosak57

#4
Tak teď jsem z toho úplně vedle. Tu kalibraci osmičkou samozřejmě znám, u starého mobilu jsem ji léta používal. Tam bez ní kompas ukazoval sice s velkou odchylkou, ale relativně normálně reagoval.Teď mám novej mobil, včera jsem si pustil GPSstatus a koukám, že ten kompas dobře reaguje. Tak jsem vzápětí chtěl vyzkoušet tu Rozš.r. a ejhle, kompas trvale ukazoval jedním směrem do levého horního rohu mobilu ať jsem s ním točil jakkoli. Jen při změně pohybu se lehce odklonil, ale jak jsem s pohybem přestal, zase se vrátil. Bez ohledu na nastavení zatlumení. Kouknu znovu na GPSstatus a tam bylo vše v pořádku. Proto mě nenapadlo kalibrovat. Teď jsem tedy zkalibroval osmičkou a ono to fakt pomohlo. Jen mi není jasné, jak to, že dvě aplikace využívající stejný senzor dávají tak rozdílné výsledky a jedna pracuje bez kalibrace a druhá se bez ní neobejde.
Takže se omlouvám za zbytečně vyvolanou pochybnost o kompasu.
Ivosak


Ještě, když už jsem se tady zmínil o AR, velikost textu názvu zvýrazněného bodu uprostřed obrazovky je asi závislá na PPI displeje a u mě je to tak titěrné, že to nejsem schopen přečíst. Nešlo by to nějak navázat třeba na Velikost textu v Nastavení samotného Locusu, aby se to dalo nastavit?
  •