Nestandardní chování při Importu Poi...

Started by agilka, February 23, 2016, 13:50:24

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

agilka

Ojevily se mi 2 problémy při Importu skupiny poi z Poi.cz - což ale zřejmě nemusí mít souvislosti.
1.
Chtěl jsem aktualizovat Parkoviště nekrytá neb jsem měl cca 2574 a nově bylo 2687 Poi.
V sekci Data jsem zadal Import, nasměroval na stažený Gpx soubor.
Přestože jak na Poi.cz, tak i po ukočení Importu také Locus oznámil shodný počet 2687, tak ona skupina Parkoviště pak v Locusu ukazuje pouze cca 1896ks Poi.
Opakoval jsem s obměnami asi 4x, výsledek vždy stejný.
Obměny spočívaly ve volbách Přeskočit - Ignorovat - Přepsat.
Ale nakonec jsem volil Přepsat, s předpokladem, že staré - stejné se přepíší a ty nové připíší.
A také jsem nakonec aplikoval i volbu Složku před Importem vyčistit, či vyprázdnit.
Proč se tedy ta čísla tak diametrálně liší?

Po importu jsem navíc následně zjistil, že kupodivu jen některé Poi převzaly Ikonu z dané složky.
To jsem sice poté napravil hromadným přiřazením ikon, ale i zde zůstává na pozadí otázka - proč??

2.
Připadalo mi matoucí, že i pokud jsem zadal..nejprve Vyprázdnit složku a po potvrzení upozornění, že data budou ze složky vymazána, se hned v dalším kroku během importu opět objevil dialog, že ten či onen bod je již v dtb a co s ním...tedy opět to Přeskočit, Ignotovat, Připsat.
Ale po předchozím zadání Vyčistit má být složka prázdná, takže proč znovu ten nyní již jen matoucí dialog?
Díky za reakci...
  •  

Menion

1. "Ignorovat" je správná volba. Je možné že některé body se jmenují totožně, takže ostatní možnosti importované body bud přeskočí, nebo již uložené přepíší.

2. nejdříve se neimportuje jeden bod ale ten již může být detekován jako duplicitní pro další bod stejného jména

A jak jsem již psal několikrát předtím. Existuje-li problém který mám zkontrolovat, potřebuju ho nasimulovat u sebe. To z vašeho popisu bohužel nelze.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

...no v bodě 1. jsem to popsal dost podrobně, tedy jak jsem přesně postupoval..
Na základě vaší odpovědi jsem dále znovu experimentoval a zjistil, že volba Ignorovat nemůže být ta správná pokud již ve složce nějaké poi jsou obsaženy neboť se tím požky v podstatě zduplikují, při cvičném opakování importu se položky postupně ztrojnásobily. Což se dá očekávat již dle instrukcí v dialogu, které právě na tento efekt upozorňuje.
Proto jsem proto tuto možnost už předtím ani nevolil.
Takže následně jsem všech cca 7tis. položek nejprve manuálně hromadně vymazal (nikoliv jako předtím až v tom importním dialogu), složkové počítadlo ukazovalo 0ks.
Ovšem potom opět šok, když se objevilo HLÁŠENÍ, že v dtb se vyskytují body stejného jména a to v značném množství. Tak nevím co tím chce Locus říci neboť pokud tou dtb myslí jen tu složku do které je import nasměrován, tak ta byla předtím vymetena na stav0! anebo tím snad myslí, že se body opakují v té Importované dtb????
Ale tomu ani nechci věřit neb sám jsem aktivním přispěvatelem a vím jak jsou jednotlivé dtb svými editory hlídány, aby se právě toto ( duplikace, stejné názvy) a další věci neděly. A pochopil bych, pokud by i přes tu péči třeba 1-2 body v mnoha tisícové dtb přesto unikly, Locus jich hlásí minimálně stovky.
Můžete mi právě toto ujasnit, tedy o které dtb je zde vlastně řeč.....díky.
Je fakt, že když jsem pak při importu zvolil Ignorovat, tak se naimportovalo všech cca 2677 Poi, při Přepsat cca 1700ks.
Takže asi tak.
Jo a ještě zbývá ujasnit, proč se tedy po importu poté objeví ikony jen u minoritní části obsahu?

  •  

Menion

Ad bod 1. - potřeboval bych alespoň soubor který importujete.

Ohledně přepisu ... testování na duplicity se provádí pokud si dobře pamatuju jen podle jména, takže pak je možné, že bodů "duplicitních" je v souboru více.

A proč tolik dotazů na duplicity i u importu do prázdné složky - jak jsem se snažil už popsat v předchozím příspěvku - jakmile se jeden bod naimportuje, složka už není prázdná ale obsahuje jeden bod. Takže test na "duplicity" probíhá už na složku o jednom bodu. A tak dále ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •