Časový údaj v souboru GPX

Started by carlosz123456, February 11, 2016, 12:23:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

carlosz123456

Ahoj, mám zde následující problém nebo nejasnost. Včera jsem vyrazil na mini trasu cca v 14:45. Konec v 16:55.
Záznam trasy pomocí Locus Pro a souběžně pomocí Moje Trasy. Trasa se uložila po ukončení, tam i tam. Provedl jsem export do gpx a když jsem se díval dovnitř(F3-kou) tak je čas uveden o hodinu míň. Jako by si export myslel, že mobil má letní čas. Podotýkám, že je to u obou exportů, jak u Locusu tak u Moje Trasy. Čas v mobilu mám určitě v pořádku. Takže vím, že to nebude chyba Locusu, ale zajímá mě jestli by někoho napadlo čím by to mohlo být nebo máte podobnou zkušenost. Díky.
  •  

Menion

Zdravím,

čas je uváděň v UTC+0, tedy v časové zóně s nula posunem (Velká Británie). Ten čas tedy není letní (to bude posun o dvě hodiny).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

carlosz123456

Děkuji. Taky mě to mohlo napadnout.  :)
  •  

jablko1

Otvorím túto staršiu tému. Tiež mám problém s časom v zaznamenanom gpx. V Locuse pri trase je uvedený správny čas vytvorenia, ale v gpx je uložený UTC+0, ako píše menion.
Keď chcem ďalej spracovať gpx (štatistiky, grafy, mapa,...), tak je tam čas o 2 hodiny skôr.
Dá sa nejako dosiahnuť stav, aby sa do gpx uložil aktuálny čas (teraz o 2 hodiny posunutý)?
  •  

Menion

Zdravím jablko1,

kopíruji ti sem výňatek z GPX specifikace:

Creation/modification timestamp for element. Date and time in are in Univeral Coordinated Time (UTC), not local time! Conforms to ISO 8601 specification for date/time representation. Fractional seconds are allowed for millisecond timing in tracklogs.

Takže tak to je, je to dle specifikace, tedy v pořádku.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jablko1

Viem, že podľa špecifikácie je to v poriadku. Netvrdil som, že je to chyba v Locuse. Len som sa pýtal, či sa dá nejakým spôsobom dostať lokálny čas do gpx, napr. možnosťou voľby času UTC/local pri exporte gpx.
Viem, že to tak musí byť z celosvetového hľadiska, ale taká drobnosť by potešila.

A vďaka za odpoveď aj program. Je to jedna z mála vecí, ktoré sa oplatilo kúpiť.
  •  

Menion

No pokud takto vytvořenou trasu nahraješ do nějakého programu a tam vidíš čas o dvě hodiny posunutý, než jaký lokálně máš (tedy v UTC+0), tak mi to přijde spíše jako chyba v programu ve kterém pracuješ, který prostě nepřevádí čas do tvého lokálního času.

Udělat lze vše, tedy i tato možnost, nicméně využití by bylo opravdu unikátní, takže bohužel, tady nepomůžu. Maximálně můžu doporučit napsat si nějaký malý skriptík co by čas vždy převedl u tebe v počítači.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •