Vrstva Smartmaps - nestandardní chování...

Started by agilka, January 17, 2016, 21:34:21

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

agilka

...objevil jsem takový podivný neduh. Když přepnu na On-line Smartmaps a jedno v jakém měřítku, tak prostě některé ikonky mých Poi se poté zneviditelní a to vždy úplně všechny daného typu, ne tedy jen jednotlivé punkty, ale pozor, jiné skupiny souběžně zapnutých poi zůstávají viditelné.... a v tom vidím právě tu největší podivnost.
A když danému pointu cvičně přidělím jinou ikonu, třeba i z těch co jsou nad SM vidět, tak ji pak sice vidím v té pidi mapce co je běžně vidět na té editační kartě daného pointu, ale když pak na mapku kliknu ( resp. do toho okénka, protože pouze SM se tam narozdíl od ostatních nevykresluje a to i když je již předtím natažená), pro přechod do plné mapy, tak tam už ta ikonka zase není vidět, zato SM mapa vyskočí ihned. Zcela totéž se děje pokud daný bod nalistuju rovnou z dtb. Také nerozhoduje zda je point starý obrazně roky nebo jsem jej právě vytvořil. A pokud chci ten point opět vidět či najít, tak prostě musím bezpodmínečně zpětně přepnout na jakoukoliv On, či Off-line mapu......
  •  

Menion

Zkontroluj prosím jestli v DB (ve složce co zlobí) není nějaký bod s vadnými souřadnice. Tzn. s téměř + nebo - 90°
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

...díky za tip, byla to ale docela fuška, bodů kolem 400, postupně jsem je po 10 zapínal, až jsem je - samozřejmě až na konci z důvodu řazení dle vzdálenosti - odhalil. Na základě toho musím konstatovat,  že milé mapy SMaps mají jakousi podivnou averzi vůči všem bodům zadaným na americkém kontinentě a to komplet od severu až k jihu ( měl jsem body kolem Anchorange, Panamy, Andy, Cusco apod).
Pochopil bych ještě pokud by se nezobrazovaly jen ty body v té Americe, když tam SM nemá podklady. Ale proč to nakopne celou databázi a znemožní to zobrazení i tam, kde podklady SM jsou????   
Jinak ty vyřazené body jsem prozatím dal do nové složky, ty jsou zřejmě úplně v pořádku, ihned se zacílí....tedy za předpokladu, že pod nimi nenechám či nedám SMaps. To je pak hodí úplně nesmyslně jinam, což vidím když pak přepnu třeba na Google nebo OSM. Na správné místo si sednou jen pokud je pod nimi ještě před jejich zapnutím aktivní jiná mapa.
Tak snad tyto moje poznatky pomohou k rychlejší detekci a nápravě této chybky.
  •  

Menion

Děkuji. Situace není úplně jednoduchá. Jak je to teď dělané, tak všechny body musí být zobrazitelné na mapě a v případě Smartmaps to pro vzdálené oblasti není možné. Je to podobná chyba jako tato: http://help.locusmap.eu/topic/points-disappear-after-zoom-level-16 , nicméně něco jsem vykoumal, tak snad v další verzi. Potřeboval bych si najít tak měsíc abych ten celý systém přepsal do nového kabátu zatr ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •