Brouter - offline router service pro cyklisty a turisty - volná diskuze

Started by poutnikl, November 30, 2015, 08:26:36

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dan S.

Teď je v Locusu novinka a to nastavení profilů Brouteru přímo v Locusu. Jaké profily to bere a jak to ovlivní mé profily, které mám přímo v Brouteru naroutované, např kolo rychle - mtb1, kolo krátká - mtb2,...?
Locus Pro
  •  

poutnikl

Pokud máš v nastavení Konfiguracce BRouteru Vlastni profily vypnute, tak nijak - vse je jak pri starem, porad se pouziva  mapovani v BRouteru.

Pokud máš v nastavení Konfiguracce BRouteru Vlastni profily zapnute, tak Locus pouziva vlastni mapovani a posila kod profilu primo do Brouteru. Mapovani profilu v BRouteru se obchazi. 

Vyhledove bude mozne toto mapovani rucne nastavit,
ale zatim - udajne vyhledove asi do puky rijna - je tam natvrdo

  Mode            Profile
  Car-fast        Car-FastEco
  Car-short       Car-Short
  Bicycle-fast    Trekking-Fast
  Bicycle-short   Trekking-MTB-Medium
  Foot            Walking

Takze pro Tebe to zatim nama vyznam zapinat.

Dan S.

Locus Pro
  •  

Blizzard

Ahojte, som jediny, komu po poslednej aktualizacii Locusu nejde BRouter?
Locus 3.18.9 Brouter 1.4

Chybova hlaska je:
"no brouter service config found for mode null short
Consider selecting different navigation source"
  •  

poutnikl

Tam je neco divneho, mode by mel byt car / bicycle(bike) / foot.
Zkus preinstalovat BRouter

Zkousel jsi varianty se zapnutymi i vypnutymi custom Brouter settings v nove zrizene Brouter configuraci v Locus ?

Deje se to pri volani BR z Locus, nebo i ciste v Brouteru ?

Bucky Kid

Zdravím, nevím jestli se s tím setkal ještě někdo ale na poslední verzi Brouteru ta offline navigace nějak nefunguje. Když dám např. navigovat z jednoho bodu do druhého a použiji k tomu Brouter, nic se nestane,trasa se nespočítá jako bych příkaz neprovedl. Nastavení k brouteru jsou v locusu dostupné. Poté co ukončím Locus, spustím samostatně Broutet a znovu otevřu Locus, navigace už funguje.
Vypadá to jako problém s neinicializací něčeho, ještě to budu zkoumat aleb buď v Locusu nebo v Brouteru bude bug, obě app mám v aktuální verzi.

Sent from my phone by Tapatalk
  •  

poutnikl

Jak přesně nefunguje ? Protože mně funguje....
Jaký profile, jaká vzdálenost ?
byl jsi nucený použít timefree vypocet ?

Bucky Kid

Včera opět brouter v Locusu nenaběhnul - po zvolení navigace do bodu a zadání výchozích bodů se nic neprovedlo stejně jako bych zadal storno.
Po ukončení Locusu a znovuotevření výpočet trasy stále nefunkční. Po dalším ukončení, otevření a ukončení aplikace brouter, otevření Locusu už funkční. Takže se to skutečně jeví jako by v brouteru něco nebylo zinicializováno. Jindy ale zase brouter spočítá trasu hned i po restartu telefonu. Jestli má na to vliv použitý profil fakt netuším, mám aktuálně přiřazeny tyto

bicycle_fast Trekking-Fast-wet
bicycle_short MTB-light
foot_fast Walking
foot_short Hiking-Mountain-SAC3
motorcar_fast Car-Fast-TollFree
motorcar_short Car-Eco-TollFree

Vzdálenost řádově pár km. Vlastní profily Locusu nejsou aktivní.  Profil pro výpočet Pěší. Timefree jsem asi nepoužil (nevím oč jde,trasa pro daný typ činnosti vypočítatelná na 100% byla).


Sent from my phone by Tapatalk
  •  

poutnikl

Tak to asi nevím, jak Ti poradit, když to není reprodukovatelné...  Osobně jsem nikdy nepotřeboval předem extra spouštět BRouter, abych jej mohl použít v Locus.  Kdoví, jestli příčina neleží MIMO Locus a BRouter.

Je rozdil, jestli pouzivas stary zpusob s BRouter mode-profile mapovanim
nebo novy zpusob prime volby profilu v Locus ( Locus BRouter configurace vypnuta ), ?

BRouter pokud vím žádnou iniciaci nepotřebuje.
Jediné, co mě napadá je, jestli to závisí na zvolených bodech, nebo BRouter přeinstalovat.

Aktuální verze BRouteru je dobré sledovat na http://brouter.de/brouter/revisions.html,
tak je lze mit s predstihem oproti Google Play, kam navic prijdou jen Release verze.

Leda pak otevřít problem na http://help.locusmap.eu  pro Locus
eventualne.https://groups.google.com/forum/#!forum/osm-android-bikerouting
nebo https://github.com/abrensch/brouter/issues    pro BRouter ( EN, DE )
.

Bucky Kid

Problém se možná vyřešil, app Brouter nemá na MIUI defaultně povolen autostart s Androiden. Po povolení zatim routuje.

Sent from my phone by Tapatalk

  •  

Menion

No autostart myslíš jako že se aplikace sama spustí po spuštění telefonu? K tomu by snad BRouter neměl mít důvod. Aplikace by se měla spouštět pouze na vyžádání uživatele nebo jiné aplikace. Ať už tam máš jakékoliv nastavení, fajn že to pomohlo. Nicméně kolega @Michal má též MIUI a pokud vím, BRouter celkem aktivně používá a žádné problémy nehlásil ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

riman22

Ja mam tiež telefón s MIUI a Brouter netreba pridávať do autoštartu, keď si chcem plánovať trasu v Locuse tak vypočítava to trasu bez dodatočného spúšťania Brouteru. Len Brouter musí byť v Locuse nastavený na výpočet trasy.

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku

  •  

Žajdlík Josef

Potřeboval bych poradit zda neexistuje nějaká mapa, podle které bych poznal, který segment (*.rd5) s navigačními daty patří k jakému území. Postupně se mi v telefonu nahromadily tyhle soubory podle toho jak jsem plánoval zahraniční cesty. Některé už bych i promazal, ale nějak jsem se v těch názvech ztratil.
  •  


Žajdlík Josef

  •